Istorija: „Linux“ kūrėjas L. Torvaldsas atsisakė prisijungti prie „Apple“
Įvairenybės
Penktadienis, 23 kovas 2012 15:48

Įsivaizduokite, jei jums pasiūlytų darbą kompanijoje „Apple“. Ar priimtumėte tokį pasiūlymą, net jei prireiktų atsisakyti savo gyvenimo aistros, kad ją pakeistumėte ta, kurią siūlo pati „Apple“?

Galima pakankamai tiksliai spėti, jog dauguma mūsų šią galimybę visgi išmėgintų. Tačiau, portalo „Wired“ duomenimis, operacinės sistemos „Linux“ kūrėjas Linusas Torvaldsas (Linus Torvalds) tokio pasiūlymo atsisakė.

„Wired“ duomenimis, galimybė įsidarbinti kompanijoje „Apple“ Linusui Torvaldsui buvo atsiradusi prieš daugiau kaip dešimtmetį, ir asmeninį pasiūlymą jis gavo ne iš ko kito, o tiesiogiai iš paties tuometinio kompanijos vadovo Styvo Džobso (Steve Jobs). Techniniu požiūriu jam būtų tekę dirbti su „MacOS“ skirta „Unix“ modifikacija. Vienintelis bet – pasiūlymas būtų galiojęs tik tuo atveju, jei Linusas būtų atsisakęs visų savo darbų su operacine sistema „Linux“.

„Unix“, siekiant įgyti didžiausią naudotojų bazę – tai buvo kabliukas, – kalbėjo Linusas portalui „Wired“. – Jis [Styvas Džobsas] norėjo, kad aš dirbčiau „Apple“, darydamas su „Linux“ nesisiejančius darbus... Aš pasakiau „ne“.

Gali būti, jog pasiūlymas nebuvo pakankamai įtikinamas ar tiesiog pateiktas ne tam žmogui. 2000-ais metais, kai šis pokalbis įvyko, dar nebuvo pasirodęs „iPod“, nebuvo „iPhone“ ir „iPad“ – pagrindinių „Apple" kozirių, kuriais kompanija „žongliruoja“ šiandieninėje rinkoje. Tada naujausias produktas buvo „Bondi Blue iMac“, o taip pat buvo ruošiamasi „Mac OS X“ išleidimui (2001 kovas); ši operacinė sistema rėmėsi „NeXT“ sukurtomis technologijomis. Torvaldsas nebuvo „Mac OS“ fanas, tad tuo metu apsisprendimas buvo lengvas - atmesti bet kokį darbą, reikalaujantį atsisakyti atvirojo kodo (open source) idealų.

Remiantis „Wired“ straipsniu, Torvaldso ir Džobso požiūris į technines detales buvo ganėtina panašus, tad ilgainiui jiems gal net būtų pavykę labai neblogai bendradarbiauti. Tačiau abu jie turėjo skirtingus požiūrius į kompiuterių industriją, tad, įvertinant jų atsidavimą savo idėjoms, bendras darbas veikiausiai nebūtų ilgai trukęs. Yra nemažai sakančių, jog Torvaldsas buvo tiesiog bukas, kad nepriėmė Džobso pasiūlymo; tačiau į tai galima pažvelgti ir kitu kampu: ar Džobsas būtų sutikęs dirbti organizacijoje „Linux Foundation“, jei jam būtų tekę atsisakyti visko, ką sukūrė kompanijoje „Apple“?

Šaltinis: technologijos.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed