Jaunieji kompiuterių genijai plėtos LESTO svetainę Elektromagija.lt
Įvairenybės
Antradienis, 15 Spalis 2013 08:33

Elektros skirstymo bendrovė AB LESTO, plėtojanti edukacinį projektą Elektromagija.lt, ir Vilniaus kompiuterininkų akademija (VKA) sutarė bendradarbiauti ir kurti bendrus projektus, kuriuos realizuos moksleiviai. Jiems bus pateikiamos užduotys, susijusios su elektros energija – kurti žaidimus, testus ir kitas įdomybes svetainės Elektromagija.lt lankytojams.

Savaitgalinė Vilniaus kompiuterininkų akademija, įsteigta Vilniaus kolegijoje, siekia suteikti galimybę Vilniaus miesto ir regiono moksleiviams įgyti kvalifikuotą kompiuterinį raštingumą bei visapusišką pasirengimą tolesnėms studijoms. Visi VKA auklėtiniai yra mokyklinio amžiaus.

„Idėja bendradarbiauti su gabiais technologijų srities moksleiviais kilo po to, kai Lietuvoje vykusioje TEDx konferencijoje VKA auklėtiniai pristatė darbų, gerokai lenkiančių jų amžių: futbolą žaidžiančius robotus, išmaniąją namų valdymo sistemą, dviračio apšvietimo valdymo sistemą ir kitus gilių programavimo  ir elektronikos žinių reikalaujančius darbus. Su VKA atstovais užmezgėme kontaktą ir atradome bendrų temų, kilo idėjų galimiems projektams elektros tema: užduotys vaikams, straipsniai, nauja Elektromagija.lt rubrika, mokanti pasidaryti mažų elektrinių stebuklų. Sutarėme bendradarbiauti ir vaikų kūrybiškumą panaudoti plėtojant svetainę Elektromagija.lt, tuo pačiu užimti vaikus prasminga veikla bei parodyti jų neįtikėtinus kūrinius platesnei auditorijai“, – teigia Kristina Vaznonytė, LESTO projekto Elektromagija.lt kuratorė.

Bendrovė LESTO pasiūlys VKA moksleiviams užduočių, susijusių su bendrovės švietėjišku projektu. Anot akademijos atstovų, VKA auklėtiniai imasi iššūkių sukurti sudėtingas robotizuotas sistemas, internetines svetaines, suprogramuoti taikomąsias programas, interaktyvius kompiuterinius žaidimus, jie kupini įvairiausių idėjų.

„Pats didžiausias šio bendradarbiavimo tikslas – tai nauda moksleiviams. Jų darbai ir projektai bus rengiami pagal realų poreikį, autoriniai kūriniai bus matomi ir naudojami svetainės Elektromagija.lt lankytojų, toks užsakymas jiems yra papildoma motyvacija siekti žinių ateičiai ir tobulėti. Kartu su LESTO turėsime galimybę vyresniuosius akademijos moksleivius supažindinti su elektromobiliais, elektros skirstymo technologijomis, o pačius jauniausius, 2–4 klasių auklėtinius, aplankys Elektromagija.lt personažai. Siekiame suteikti kuo didesnę pagalbą moksleiviams, todėl tarpusavio žinių sklaida ir pagalba padės ugdyti vaikų gebėjimus“, – teigia Giedrė Petraitytė, VKA vadovė ir Baltijos edukacinių technologijų instituto, įkūrusio VKA, direktorės pavaduotoja papildomam ir tęstiniam ugdymui.

Pasak jos, vaikai labai geranoriškai įsitraukia į visus siūlomus renginius ir projektus. Šiuo metu moksleiviai dar tik pradeda darbus, o jų rezultatus bus galima pamatyti pavasarį.

„VKA labai entuziastingai priėmė mūsų pasiūlymą bendradarbiauti, kadangi vaikai daug labiau motyvuoti daryti darbus, kurie bus matomi. Elektromagija.lt yra ta erdvė, kurią jie gali užpildyti savo darbo vaisiais, ir jie neliks nepastebėti. Mums,  kaip įmonei, siekiančiai edukuoti vaikus apie elektros grėsmes, naudas ir įdomybes, labai džiugu, kad moksleiviai prisideda prie Elektromagija.lt turinio kūrimo, nes mokinius daug paprasčiau įtraukti į ugdymą, remiantis jų bendraamžių pavyzdžiu“, – aiškina K. Vaznonytė.

Elektromagija.lt, padedant vaikams, pasipildys naujais straipsniais apie VKA vykdomus projektus, pamokomis, kaip vaikai, saugiai elgdamiesi su elektra, patys galėtų įgyvendinti mažų projektų.

Surengtoje VKA mokslo metų atidarymo šventėje įvyko ir susitikimas su moksleiviais bei jų tėveliais – K. Vaznonytė joje pristatė būsimo bendradarbiavimo gaires ir vaikams keliamus iššūkius.

„Į susitikimą sugužėję dalyviai netilpo salėje. Labai patiko, kad tiek daug vaikų ir netgi tėvų yra suinteresuoti papildoma mažųjų veikla. Mums smagu, kad bendradarbiausime su žingeidžiu jaunimu, sieksime vaikams duoti daugiau, nei duoda mokyklinis suolas. Tikimės, kad bendradarbiavimas pavirs smagiais ir naudingais darbais“, – teigia Kristina.

Visas naujienas apie bendradarbiaujant su VKA nuveiktus darbus sekite interneto svetainėje www.Elektromagija.lt.

www.Elektromagija.lt svetainėje galima rasti svarbios vaikams skirtos informacijos, kaip elgtis dingus elektrai, perkūnijos metu, kokia turi būti pirmoji pagalba nukentėjus nuo elektros smūgio.

www.Elektromagija.lt – edukacinė iniciatyva, supažindinanti su elektros energijos galimybėmis ir grėsmėmis, skatinanti saugų ir tausojantį jos vartojimą ir atsakingą elgesį su elektra, jos prietaisais, įrenginiais. www.Elektromagija.lt kasmet moksleiviams organizuoja edukacinius konkursus, skatinančius sužinoti daugiau apie energijos ir aplinkos tausojimą, pvz., vaikai buvo kviečiami dalyvauti ateities automobilių piešimo konkurse, trejus metus iš eilės organizuojami „EKO Kalėdų“ konkursai, skatinantys „žalias“ iniciatyvas, ir kt.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed