Jaunimas mokomas susitelkti į inovacijas ir kūrybiškumą
Įvairenybės
Pirmadienis, 13 Gegužė 2013 10:12

Mokslo metams artėjant prie pabaigos Vilniaus kooperacijos kolegijoje (VKK) šurmuliavo studentai iš septynių Europos šalių. Kolegijoje baigėsi dvi savaites vykęs projektas „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ („Focus on creativity and innovations“). Studentai iš Portugalijos, Ispanijos, Graikijos, Čekijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų klausė paskaitų bei atliko užduotis skatinančias kūrybiškumą ir inovacijas, dirbo grupėse bei keitėsi tarptautine patirtimi.

„Susirinkę skirtingų tautybių jauni žmonės tikrai turi, ko vienas iš kito pasimokyti. Kiekvienoje kultūroje vyrauja kitos tradicijos, bendravimo kultūra, verslo dėsniai. Tad daugelis šias dvi savaites kolegijoje praleidusių žmonių išsivežė įspūdžius ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų šalių, kurių atstovai buvo įsitraukę į projektą“, - sakė VKK Tarptautinių ryšių skyriaus veiklos koordinatorė Vaida Stalčinskė. Projektas „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ Vilniaus kooperacijos kolegijoje buvo vykdomas jau antrą kartą.

Projektas yra skirtas tam, kad jaunimas būtų ugdomas pasitelkiant ne tik tradicines, bet ir inovatyvias bei kūrybiškas priemones. Projekto lektoriai darbui naudodavo žadinimus, interaktyvias paskaitas, edukacinius užsiėmimus. Nors projekto dalyviai gyveno ir dirbo Vilniaus kooperacijos kolegijos patalpose, tačiau turėjo galimybę ir plačiau apžiūrėti Lietuvą ir Vilnių. „Nebuvo nei akimirkos, kad būčiau pasigailėjusi, kad įsitraukiau į projektą. Tarptautiniai projektai man nėra naujiena - ilgą laiką buvau studentų, atvykstančių pagal Erasmus mainų programą mentorė. Tuo tarpu projektas „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ pasižymėjo puikiai sudaryta programa, o apsilankymai Hub Vilnius, Lazerinių tyrimų centre, IX forte Kaune ir Trakuose susilaukė ir lietuvių, ir užsienio svečių įvertinimo. Neabejoju, kad, pasitaikius progai, dar dalyvausiu panašiuose projektuose“, - sakė viena iš projekto dalyvių Vilniaus kooperacijos kolegijos Komunikacinės verslo anglų kalbos specialybės studentė Gabrielė Lovkelytė.

Projekte „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ įgyjamą patirtį dalyviai parsiveža ir į savo šalių švietimo institucijas. Projekte Vilniuje dalyvavę studentai bei jų dėstytojai užduotis, teorinę medžiagą, bei sukauptą informaciją pristato sugrįžę ir į savo aukštąsias mokyklas. Taip užtikrinant projekto tęstinumą.

Daugiau nei 40 partnerių įvairiose šalyse turinti Vilniaus kooperacijos kolegija pabrėžia švietimo institucijų bendradarbiavimo tarptautiniu mastu svarbą. Įvairių tarptautinių projektų, mainų pagalba studentai gauna platų suvokimą apie globaliai vykstančius procesus, išmoksta žiūrėti ir galvoti plačiau, formuojasi jų pasaulėžiūra.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed