Kas yra kas: „Kaspersky Lab“ suteikia paslaugą tirti savo „Facebook“ aplinką
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 22 Gegužė 2014 09:09

„Kaspersky Lab“ socialinio tinklo „Facebook“ vartotojams išleido naują paslaugą „FriendOrFoe“, leidžiančią įvertinti draugų elgesį, jų aktyvumą, taip pat pamatyti, kaip vartotojas atrodo iš šalies.

 

iGrėsmės visada plinta kartu su naujomis technologijomis ir paslaugomis. Daugybė vartotojų girdėjo apie kompiuterinių grėsmių įvairovę, tačiau toli gražu ne visi žino, kad vadinamieji socialinės inžinerijos metodai apgavikams taip pat suteikia nemažai naudos – būtent todėl „Kaspersky Lab“ specialistai rekomenduoja socialiniuose tinkluose elgtis apdairiai ir skirti dėmesį savo aplinkai internete. Nauja paslauga „FriendOrFoe“ leidžia ištirti, kuo būtent užsiima jūsų draugai „Facebook“: kas aktyviausias dalyvis, kas siuntinėja brukalus, kas turi bendrų interesų, kas dažniausiai komentuoja, kam patinka tiesiog stebėti ir pan.

 

Kad teiktų patogias funkcijas ir įvairialypį turinį, „Facebook“ mechanizmai renka informaciją apie vartotojo elgesį: publikuojamų pranešimų tipus, paieškų užklausas, naudojamus priedus, aktyvumo intervalus ir pan. Šią informaciją galima pasitelkti turint ir gerų, ir ne itin kilnių tikslų. Tarkim, personalo atrankos komandos, norinčios kuo daugiau sužinoti apie potencialų kandidatą, programišiai, duomenų bazių savininkai brukalams siųsti, apgavikai ir kt. „FriendOrFoe“ pasitelkusiam vartotojui suteikiama galimybė pamatyti save jų akimis.

 

Priedo „ FriendOrFoe“ grafinė sąsaja

Be to, paslauga siūlo apie save sužinoti šiek tiek daugiau, pavyzdžiui, nustatyti socialinį amžių. Tarkim, jei vartotojas bendrauja su už save vyresniais žmonėmis, tai paprastai atsispindi mentalitete ir gyvenimo vertybėse. Kiekvieno vartotojo socialinis amžius sukuriamas pagal jo draugų „Facebook“ paskyroje amžių ir bendravimo intensyvumą. Be duomenų apie socialinį amžių, „FriendOrFoe“ siūlo naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo sąskaitą. Vartotojui, suteikiama informacija apie tuos, kurie pradėjo ir liovėsi skaityti jo puslapį, kas iš jo draugų ką pažįsta, kas dažniausiai dalijasi įrašais ir komentuoja. Priedas papildomai nustato draugų geografinį išsidėstymą ir rodo juostos statistiką: įkeltų nuotraukų ir vaizdo įrašų skaičių, paspaudimų „patinka“ skaičių ir t. t.

 

„Išpopuliarėjus socialiniams tinklams, apgavikai trina rankomis – daugybė žmonių į viešąją erdvę sukelia asmeninio gyvenimo detales: geotikslinius rodiklius (prisijungimus), būsimų atostogų arba komandiruočių vietas ir datas, giminaičių nuotraukas, svarbių dokumentų, tokių kaip vairuotojo pažymėjimas arba gauta viza, nuotraukas. Ir tai daro su malonumu, negalvodami apie galimas neigiamas pasekmes. Mes gerbiame informacijos laisvę, kiekvienas tinklo gyventojas turi teisę skelbti apie save viską, ką mano esant reikalinga. Mūsų tikslas – apsaugoti kibernetinį pasaulį visomis priemonėmis, taip pat ir švietėjiškomis. #FriendOrFoe – mūsų būdas vartotojams parodyti, kiek jų asmeninių duomenų prieinama visiems norintiems ir kaip jie atrodo iš šalies, pavyzdžiui, žmonėms, turintiems savanaudiškų tikslų“, – pabrėžė Eugenijus Čerešnevas, „Kaspersky Lab“ socialinės žiniasklaidos valdymo vadovas.

 

Paslauga pasiekiama pagal nuorodą http://fof.kaspersky.com. Prisijungti galima su „Facebook“ sąskaita. Pirmasis seansas, kurio metu surenkami pagrindiniai duomenys, gali užtrukti priklausomai nuo vartotojo socialinio aktyvumo.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed