Kas yra kas: „Kaspersky Lab“ suteikia paslaugą tirti savo „Facebook“ aplinką
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 22 Gegužė 2014 09:09

„Kaspersky Lab“ socialinio tinklo „Facebook“ vartotojams išleido naują paslaugą „FriendOrFoe“, leidžiančią įvertinti draugų elgesį, jų aktyvumą, taip pat pamatyti, kaip vartotojas atrodo iš šalies.

 

iGrėsmės visada plinta kartu su naujomis technologijomis ir paslaugomis. Daugybė vartotojų girdėjo apie kompiuterinių grėsmių įvairovę, tačiau toli gražu ne visi žino, kad vadinamieji socialinės inžinerijos metodai apgavikams taip pat suteikia nemažai naudos – būtent todėl „Kaspersky Lab“ specialistai rekomenduoja socialiniuose tinkluose elgtis apdairiai ir skirti dėmesį savo aplinkai internete. Nauja paslauga „FriendOrFoe“ leidžia ištirti, kuo būtent užsiima jūsų draugai „Facebook“: kas aktyviausias dalyvis, kas siuntinėja brukalus, kas turi bendrų interesų, kas dažniausiai komentuoja, kam patinka tiesiog stebėti ir pan.

 

Kad teiktų patogias funkcijas ir įvairialypį turinį, „Facebook“ mechanizmai renka informaciją apie vartotojo elgesį: publikuojamų pranešimų tipus, paieškų užklausas, naudojamus priedus, aktyvumo intervalus ir pan. Šią informaciją galima pasitelkti turint ir gerų, ir ne itin kilnių tikslų. Tarkim, personalo atrankos komandos, norinčios kuo daugiau sužinoti apie potencialų kandidatą, programišiai, duomenų bazių savininkai brukalams siųsti, apgavikai ir kt. „FriendOrFoe“ pasitelkusiam vartotojui suteikiama galimybė pamatyti save jų akimis.

 

Priedo „ FriendOrFoe“ grafinė sąsaja

Be to, paslauga siūlo apie save sužinoti šiek tiek daugiau, pavyzdžiui, nustatyti socialinį amžių. Tarkim, jei vartotojas bendrauja su už save vyresniais žmonėmis, tai paprastai atsispindi mentalitete ir gyvenimo vertybėse. Kiekvieno vartotojo socialinis amžius sukuriamas pagal jo draugų „Facebook“ paskyroje amžių ir bendravimo intensyvumą. Be duomenų apie socialinį amžių, „FriendOrFoe“ siūlo naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo sąskaitą. Vartotojui, suteikiama informacija apie tuos, kurie pradėjo ir liovėsi skaityti jo puslapį, kas iš jo draugų ką pažįsta, kas dažniausiai dalijasi įrašais ir komentuoja. Priedas papildomai nustato draugų geografinį išsidėstymą ir rodo juostos statistiką: įkeltų nuotraukų ir vaizdo įrašų skaičių, paspaudimų „patinka“ skaičių ir t. t.

 

„Išpopuliarėjus socialiniams tinklams, apgavikai trina rankomis – daugybė žmonių į viešąją erdvę sukelia asmeninio gyvenimo detales: geotikslinius rodiklius (prisijungimus), būsimų atostogų arba komandiruočių vietas ir datas, giminaičių nuotraukas, svarbių dokumentų, tokių kaip vairuotojo pažymėjimas arba gauta viza, nuotraukas. Ir tai daro su malonumu, negalvodami apie galimas neigiamas pasekmes. Mes gerbiame informacijos laisvę, kiekvienas tinklo gyventojas turi teisę skelbti apie save viską, ką mano esant reikalinga. Mūsų tikslas – apsaugoti kibernetinį pasaulį visomis priemonėmis, taip pat ir švietėjiškomis. #FriendOrFoe – mūsų būdas vartotojams parodyti, kiek jų asmeninių duomenų prieinama visiems norintiems ir kaip jie atrodo iš šalies, pavyzdžiui, žmonėms, turintiems savanaudiškų tikslų“, – pabrėžė Eugenijus Čerešnevas, „Kaspersky Lab“ socialinės žiniasklaidos valdymo vadovas.

 

Paslauga pasiekiama pagal nuorodą http://fof.kaspersky.com. Prisijungti galima su „Facebook“ sąskaita. Pirmasis seansas, kurio metu surenkami pagrindiniai duomenys, gali užtrukti priklausomai nuo vartotojo socialinio aktyvumo.

 


Susijusios naujienos:

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?

 • Viskas, ką turite žinoti apie IPTV (2018-11-02)

  Internetas daugeliui žmonių reikalingas kaip kasdieninis maistas. Televizija – kaip skanėstai. Be interneto daugelis negali įsivaizduoti savo kasdienybės, tačiau papildomam pagardinimui namuose naudojamasi ir televizijos paslaugomis, kurios įvardijamos kaip vienas patraukliausių laisvalaikio leidimo būdų. Jeigu ir Jums tiek televizija, tiek internetas yra būtina namų sąlyga, tokiu atveju IPTV yra puikus pasirinkimas.

 • Dovanos programuotojams. Ką padovanoti? (2016-12-28)

  Pinigai – lengviausias pasirinkimas, ieškant dovanos vienam ar kitam žmogui, nestokojantis ir pravartumo. Ir visgi, galvojant apie dovanas programuotojams tenka ieškoti kitų galimų opcijų, kadangi solidžios profesionalių programuotojų algos keletą banknotų paverčia ne tik idėjiškai, bet ir praktiškai beverčiais. Būtent dėl to, tenka įdėti kiek daugiau pastangų, atsižvelgiant į programuotojo poreikius tiek laisvalaikiu, tiek ir darbo metu, ieškant jam dovanos, kuri būti tiek džiuginanti, tiek ir naudinga. O tokių tikrai yra.

 • Greitas ir patogus būdas - vyriški kvepalai internetu (2016-12-05)

  Kvepalai vyramsVyrai, priešingai, nei moteriškosios lyties atstovės apsipirkinėjimą prekybos centruose vertina neigiamai. Jiems nesinori leisti laiko parduotuvėse renkantis įvairias prekes, stovėti eilėse prie kasų ar persirengimo kabinų. Turbūt ne reta moteris žino, jog norint pakankinti vyrą - jį reikia nusivesti į prekybos centrą ir priversti laukti, kol ji išsirinks kvepalus ar naujus batelius.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed