„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti asmeninius duomenis nuo apgavikų
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 12 Gruodis 2013 18:13

Siunčiami laiškai su užkrėstais failais gali sukelti atakas į interneto vartotojų finansus. Atvertę tokį laišką galite užkrėsti kompiuterį ir prarasti asmeninius duomenis. „Kaspersky Lab“ ekspertai aiškina, kodėl nuteka duomenys, ir dalijasi patarimais, kaip apsaugoti savo informaciją.

 

„Svarbiausia saugumo taisyklė – slaptažodis turi būti sudėtingas ir ilgas. Neverta naudoti informacijos, kuri akivaizdžiai susijusi su jumis, pavyzdžiui, gimimo data ir pan. Apgavikai nesiunkiai ras šiuos duomenis, pavyzdžiui, pažvelgę į jūsų profilį socialiniuose tinkluose. Negalima naudoti slaptažodžių iš paprastų žodžių – apgavikai taiko specialias slaptažodžio atrinkimo programas, kurios atrenka žodžius eilės tvarka ir kuria sudėtingesnes kombinacijas iš šių žodžių siekdami išrinkti tai, kas atvers prieigą prie jūsų duomenų. Todėl neapsiribokite raidėmis, pridėkite skaičių, tarnybinių simbolių ir tam tikrų nestandartinių tik jūsų vartojamų žodžių. Taip pat yra specialių programų, kuriančių patikimus slaptažodžius įvairioms paslaugoms atlikti ir įsimena juos už jus“, – pasakoja Dmitrijus Tarakanovas, „Kaspersky Lab“ ekspertas.

 

Dažnai asmeniniai duomenys vagiami norint pasiekti aukos finansus. Internetinės bankininkystės sistemos vartotojai gerokai pasunkins apgavikų gyvenimą, jei atsargiau elgsis su gaunamais laiškais ir SMS pranešimais. Elektroniniuose laiškuose gali būti nuorodų į oficialaus banko tinklalapio kopiją, o pagal tokią nuorodą įėjusiam vartotojui bus pasiūlyta įrašyti savo asmeninius duomenis. Neskubėkite to daryti. Pirmiausia įsitikinkite, kad puslapis tikras. Be to, laiškuose esančios nuorodos į pašalinius resursus gali nukreipti į netikrus puslapius arba užkrėstus resursus.

 

Jei apgavikai sužinojo vardus ir / arba elektroninius banko klientų adresus, reikia tikėtis kryptingų atakų. Apgavikai gali prisistatyti banko darbuotojais, siųsti laiškus, kuriuose reikalaujama pateikti tam tikrą informaciją, įdiegti papildomą programinę įrangą naudotis banko paslaugomis, kurioje bus paslėpta kenkėjiška programa. Klientai turi būti ypač atsargūs ir kilus mažiausiam įtarimui tiesiogiai susisiekti su banko palaikymo tarnyba.

 

Vartotojai taip pat turi įsiminti, kad jų įrenginiams (asmeniniam kompiuteriui, mobiliajam telefonui ar planšetei) reikia patikimo „Internet Security“ klasės apsaugos sprendimo. „Kaspersky Lab“, atsižvelgdama į finansinių paslaugų atakų ypatuimus, sukūrė specialią technologiją „Saugūs mokėjimai“, padedančią apsisaugoti nuo tokio tipo grėsmių.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed