Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti?
Įvairenybės
Antradienis, 28 Balandis 2020 23:16

Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

 

Katarakta

Ši akių liga tai ilgainiui blogėjantis akių sutrikimas, kurio metu jaučiamas akies lęšiuko apsidrumstimas, bloginantis regėjimą. Šis sutrikimas pats nepranyksta, nepadeda jokie ne medicininiai būdai ar vitaminai, o vienintelis veiksmingas būdas – lazerinė operacija. Dažniausiai pasitaikantys sindromai, dėl kurių būtų verta sunerimti, tai prastas regėjimas prieblandoje, matomumas tarsi pro rūką, o kai kuriais atvejais net dvejinimasis akyse.

Refrakcijos sutrikimai

Refrakcijos sutrikimai dažniausiai pastebimi ant žmonių. Taip yra dėl to, kad kovoti su šiomis ydomis naudojami specialūs akiniai, kurie padeda matyti į tolį ar regėti šalia esančius daiktus aiškiai ir detaliai. Pagrindinis simptomas – išblyškęs ir suprastėjęs regėjimas, o kai kuriais atvejais net ir dvejinimasis akyse. Su šiuo sutrikimu gyventi galima ir neatliekant jokių gydomųjų operacijų, o tiesiog nešiojant akinius ar kontaktinius lęšius. Tiesa, pastovus akinių nešiojimas pradeda kelti nepatogumą, todėl jau 30 metų teikiama akių korekcijos lazeriu galimybė.

Glaukoma

Ši liga apie save išduoda tik vėlyvoje stadijoje, kada periferiniame regėjime matomi juodi taškai nesufokusuotose vietose. Taip atsitinka dėl nervinės akių sistemos, kuri atsakinga už vaizdo perdavimą į smegenis. Šis nervas būna pažeidžiamas dėl didelio, akyse esančio skysčio kiekio, kuris sukelia akių spaudimą be ilgainiui iššaukia šią problemą. Šiam sutrikimui vienintelis gydymo metodas – gydomieji akių lašai.

Makulos degeneracija

Tai liga, kuri žmonių gyvenime paprastai pasirodo vyresniame amžiuje. Turint šį sutrikimą, matomas iškraipytas aplinkos vaizdas, tiesios linijos gali atrodyti pakrypusios ar išlinkusios. Susirgus šia liga, jos pagydyti neįmanoma, tačiau pastebint ją dar ankstyvojoje stadijoje galima sulėtinti progresavimą. Norint tai pastebėti rekomenduojamas profilaktinis, bent kartą į metus atliekamas akių tyrimas.

Taigi, rega – pagrindinis žmogaus pojūtis padedantis matyti ir suprasti mus supančią aplinką. Be regos gyvenimas gali pasikeisti kardinaliai, todėl būtinas nuolatinis akių tikrinimas, priežiūra bei reikalingų vitaminų vartojimas. Net ir menkiausi regos pasikeitimai, gal signalizuoti apie artėjančias sveikatos problemas ar net regos praradimą. Norintiems to išvengti rekomenduojama reguliariai lankytis https://regoscentras.lt/, kur atliekami įvairūs akių tyrimai bei gydomosios operacijos/korekcijos.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip nustebinti vaikus, artėjančių švenčių proga, kad dovanos būtų tinkamos ir atitiktų šeimos biudžetą? (2021-10-26)

  Tėvams tikrai nereikia įtikti savo vaikams net ir per didžiąsias metų šventes. Anot specialistų, tėvai turi duoti savo atžaloms tuomet, kai tai leidžia finansinės sąlygos, ir apie dovanas, jų kilmę turi kalbėti anksčiau, o ne tik atėjus šventėms. Nors dovanos vaikams dažniausiai aktualios kokių nors švenčių metu, tačiau mes siūlome tiek savus, tiek kitus mylimus vaikus nustebinti kasdien, be jokios priežasties. Juk gyvenimas – nuostabus, tad reikia juo džiaugtis kuo labiau!

 • Kaip planuojant namų remontą „nenuskausminti“ savo piniginės? (2021-07-29)

  Galima sakyti, kad namų remontas yra sudėtinga užduotis, kuriai reikalingi valdymo įgūdžiai, ir kiekvienas, norintis atnaujinti nekilnojamąjį turtą, turi jausti šį vaidmenį. Viena vertus, tai tampa džiaugsmingu ir kūrybingu procesu, kita vertus, reikia pereiti kryžiaus kelią ir galiausiai palikti statybvietę po ilgos priežiūros. Atsakingai rinkitės remontininkus, prižiūrėkite projektą, atlikite sąmatas-visa tai turi būti suderinta ir tikslinga, kad tikrai išvengtumėte tokio remonto, kuris reikalauja ... pakartotinio remonto.

 • Įdomūs dalykai, kuriuos galima veikti lietingą dieną namuose (2021-07-29)

  Orų prognozė negarantuoja gerų žinių: lietus ir vėsus oras mūsų nepaliks dar kurį laiką.  O ką tokiu oru veikti, nei nesinori kojos kelti iš namų? Yra daugybė veiklų, kuriomis galima užsiimti, tačiau kartais pritrūksta idėju, ypač jei blogas oras tęsiasi ištisas savaites.

 • Vyriškas diržas - kaip išsirinkti stilingą aksesuarą? (2021-05-06)

  Diržas - yra vienas iš pagrindinių aksesuarų, leidžiančių kiekvienam vyrui paįvairinti savo išvaizdą, todėl tokį stiliaus elementą reikėtų išsirinkti kruopščiai. Laimei, šiais laikais vyriškų diržų pasirinkimas tikrai yra didelis ir už prieinamą daugeliui kainą. Džinsai, klasikinės kelnės, ar bet kokios kitos kelnės gali vizualiai pasikeisti su šiuo aksesuaru, svarbiausia atkreipti dėmesį į diržo detales. Reikėtų nepamiršti, kad vyriška mada yra konservatyvesnė nei moterų, vyrų spinta atnaujinama rečiau, kiekvienas daiktas parenkamas skrupulingai, įsivaizduojant kur ir kada bus naudojamas.

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed