Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti?
Įvairenybės
Antradienis, 28 Balandis 2020 23:16

Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

 

Katarakta

Ši akių liga tai ilgainiui blogėjantis akių sutrikimas, kurio metu jaučiamas akies lęšiuko apsidrumstimas, bloginantis regėjimą. Šis sutrikimas pats nepranyksta, nepadeda jokie ne medicininiai būdai ar vitaminai, o vienintelis veiksmingas būdas – lazerinė operacija. Dažniausiai pasitaikantys sindromai, dėl kurių būtų verta sunerimti, tai prastas regėjimas prieblandoje, matomumas tarsi pro rūką, o kai kuriais atvejais net dvejinimasis akyse.

Refrakcijos sutrikimai

Refrakcijos sutrikimai dažniausiai pastebimi ant žmonių. Taip yra dėl to, kad kovoti su šiomis ydomis naudojami specialūs akiniai, kurie padeda matyti į tolį ar regėti šalia esančius daiktus aiškiai ir detaliai. Pagrindinis simptomas – išblyškęs ir suprastėjęs regėjimas, o kai kuriais atvejais net ir dvejinimasis akyse. Su šiuo sutrikimu gyventi galima ir neatliekant jokių gydomųjų operacijų, o tiesiog nešiojant akinius ar kontaktinius lęšius. Tiesa, pastovus akinių nešiojimas pradeda kelti nepatogumą, todėl jau 30 metų teikiama akių korekcijos lazeriu galimybė.

Glaukoma

Ši liga apie save išduoda tik vėlyvoje stadijoje, kada periferiniame regėjime matomi juodi taškai nesufokusuotose vietose. Taip atsitinka dėl nervinės akių sistemos, kuri atsakinga už vaizdo perdavimą į smegenis. Šis nervas būna pažeidžiamas dėl didelio, akyse esančio skysčio kiekio, kuris sukelia akių spaudimą be ilgainiui iššaukia šią problemą. Šiam sutrikimui vienintelis gydymo metodas – gydomieji akių lašai.

Makulos degeneracija

Tai liga, kuri žmonių gyvenime paprastai pasirodo vyresniame amžiuje. Turint šį sutrikimą, matomas iškraipytas aplinkos vaizdas, tiesios linijos gali atrodyti pakrypusios ar išlinkusios. Susirgus šia liga, jos pagydyti neįmanoma, tačiau pastebint ją dar ankstyvojoje stadijoje galima sulėtinti progresavimą. Norint tai pastebėti rekomenduojamas profilaktinis, bent kartą į metus atliekamas akių tyrimas.

Taigi, rega – pagrindinis žmogaus pojūtis padedantis matyti ir suprasti mus supančią aplinką. Be regos gyvenimas gali pasikeisti kardinaliai, todėl būtinas nuolatinis akių tikrinimas, priežiūra bei reikalingų vitaminų vartojimas. Net ir menkiausi regos pasikeitimai, gal signalizuoti apie artėjančias sveikatos problemas ar net regos praradimą. Norintiems to išvengti rekomenduojama reguliariai lankytis https://regoscentras.lt/, kur atliekami įvairūs akių tyrimai bei gydomosios operacijos/korekcijos.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed