Kompiuterinės žinios kuria sėkmės istorijas
Įvairenybės
Antradienis, 23 Rugpjūtis 2016 10:43

Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje nuo rudens kompiuterinio raštingumo mokosi didelis būrys mūsų rajono senjorų. Kursai tokie populiarūs, kad eilė į priekį jau surašyta net keliems mėnesiams.

Neseniai susirinkę projekto dalyviai aptarė mokymų, atvėrusių langą į interneto platybes, rezultatus.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė pasakojo, kad rajono senjorai, Trečiojo amžiaus universiteto studentai kursus lanko specialiai įrengtame Elektroninių paslaugų fakultete.

Projektas tęsis iki šių metų pabaigos. Jo finansavimui 22 tūkst. eurų skyrė Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka iš savo vykdomo projekto „Bibliotekos pažangai 2“. Dar 7 tūkst. prisidėjo rajono savivaldybė.

Už šias lėšas bibliotekoje ir šešiuose kaimo padaliniuose buvo įrengtos mokymo klasės, nupirkti kompiuteriai, kita kompiuterinė įranga. Vienu metu mokosi dešimt žmonių.

Rašosi į eilę

Aštuoniasdešimt pirmųjų „studentų“ jau gavo mokymų pažymėjimus ir gilina žinias savarankiškai, tačiau dažnas ir toliau lankosi bibliotekoje, bendrauja su kursų vadovėmis.

Iš viso iki metų pabaigos planuojama kompiuterinio raštingumo žinių suteikti 500 ukmergiškių. Mokymai trunka dvi savaites, kiekvieną darbo vieną po keturias valandas.

Direktorė pasakojo, kad žmonės jau seniai rašosi į eilę šiems visiškai nemokamiems kursams.

Apie tai, ką parodė prabėgę mokymų mėnesiai, kalbėta projekto „E-paslaugų fakultetas“ surengtame susitikime. Į jį atvyko projekto koordinatorė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėja Giedrė Čistovienė.

Projekto vadovė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotoja Jurgita Mačiulienė ir jos kolegė Danutė Žironienė pripažįsta, jog E-paslaugų fakulteto veikla sėkminga, o nauda akivaizdi.

Bendraus su anūkais

„Grupėse dar nepasitaikė tinginių, vėluojančių ar praleidinėjančių užsiėmimus. Priešingai: mokymų klasėje vyrauja darbinga nuotaika, visi tarpusavyje bendrauja labai draugiškai, puikiai sutardami, vienas kitą palaikydami.

Jau galima būtų ir mokymų dalyvių sėkmės istorijų dienoraštį rašyti“, – tvirtina bibliotekos direktorė R. Griškevičienė.

Kursų lankytojai pasakojo, kad internetu išmokę naudotis dabar turi didžiausią norą – įsigyti kompiuterį ir kuo dažniau virtualiai bendrauti su kituose miestuose ar užsienyje gyvenančiais vaikais ir anūkais. Visi džiaugiasi išmokę užsiregistruoti internetu pas gydytoją ar net susimokėti komunalinius mokesčius...

Pasak R. Griškevičienės, pastebima, kad mokymai skaidrina ir pensininkų vienatvę: dalyviai mezga naujas pažintis, keičiasi telefono numeriais, pertraukėlių metu vaišinasi arbata ir saldumynais, dalijasi įspūdžiais.

Dėkoja už žinias

Šiltus padėkos žodžius už įgytas žinias bibliotekai taria Trečiojo amžiaus universiteto dekano pavaduotoja Liucija Dzigienė. „Labiausiai nedrąsu buvo pirmąsyk atsisėdusiems prie kompiuterio. Jauniems žmonėms bepigu: nedvejodami spaudo pelytės mygtukus, klaviatūrą ir labai greitai įsitvirtina virtualiame pasaulyje. Pagyvenusieji atsargūs: ar supras, ar sugebės, ar įsimins...

Pasirodė, jog būgštauta be reikalo. Per porą savaičių studentai išmoko naršyti „Google“ svetainėje, susikūrė elektroninius paštus, „Skype“, elektroniniu būdu bendravo tarpusavy, „vaikščiojo“ gimtojo miesto gatvėmis, ieškojo pamėgtos televizijos laidos... Internetas dabar pagelbės, kai reikės susimokėti mokesčius, užsiregistruoti pas gydytoją ar gauti vaistų receptą“, – pasakojo L. Dzigienė.

Grupė, kuri tobulino kompiuterinio raštingumo įgūdžius, kartojo žinias, naršė „Facebook“ platybėse, plėtė draugų ratą, mokėsi prenumeruoti spaudą, pirko bilietus į koncertą.

„Viešosios bibliotekos darbuotojų Jurgitos Mačiulienės ir Danutės Žironienės nuoširdumas, kantrybė padėjo mums ir pirmuosius žingsnius žengti, ir interneto gelmėse pasižvalgyti“, – už kompiuterijos pasaulio pažinimą dėkoja Trečiojo amžiaus universiteto dekano pavaduotoja.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed