Kompiuterinės žinios kuria sėkmės istorijas
Įvairenybės
Antradienis, 23 Rugpjūtis 2016 10:43

Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje nuo rudens kompiuterinio raštingumo mokosi didelis būrys mūsų rajono senjorų. Kursai tokie populiarūs, kad eilė į priekį jau surašyta net keliems mėnesiams.

Neseniai susirinkę projekto dalyviai aptarė mokymų, atvėrusių langą į interneto platybes, rezultatus.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė pasakojo, kad rajono senjorai, Trečiojo amžiaus universiteto studentai kursus lanko specialiai įrengtame Elektroninių paslaugų fakultete.

Projektas tęsis iki šių metų pabaigos. Jo finansavimui 22 tūkst. eurų skyrė Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka iš savo vykdomo projekto „Bibliotekos pažangai 2“. Dar 7 tūkst. prisidėjo rajono savivaldybė.

Už šias lėšas bibliotekoje ir šešiuose kaimo padaliniuose buvo įrengtos mokymo klasės, nupirkti kompiuteriai, kita kompiuterinė įranga. Vienu metu mokosi dešimt žmonių.

Rašosi į eilę

Aštuoniasdešimt pirmųjų „studentų“ jau gavo mokymų pažymėjimus ir gilina žinias savarankiškai, tačiau dažnas ir toliau lankosi bibliotekoje, bendrauja su kursų vadovėmis.

Iš viso iki metų pabaigos planuojama kompiuterinio raštingumo žinių suteikti 500 ukmergiškių. Mokymai trunka dvi savaites, kiekvieną darbo vieną po keturias valandas.

Direktorė pasakojo, kad žmonės jau seniai rašosi į eilę šiems visiškai nemokamiems kursams.

Apie tai, ką parodė prabėgę mokymų mėnesiai, kalbėta projekto „E-paslaugų fakultetas“ surengtame susitikime. Į jį atvyko projekto koordinatorė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėja Giedrė Čistovienė.

Projekto vadovė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotoja Jurgita Mačiulienė ir jos kolegė Danutė Žironienė pripažįsta, jog E-paslaugų fakulteto veikla sėkminga, o nauda akivaizdi.

Bendraus su anūkais

„Grupėse dar nepasitaikė tinginių, vėluojančių ar praleidinėjančių užsiėmimus. Priešingai: mokymų klasėje vyrauja darbinga nuotaika, visi tarpusavyje bendrauja labai draugiškai, puikiai sutardami, vienas kitą palaikydami.

Jau galima būtų ir mokymų dalyvių sėkmės istorijų dienoraštį rašyti“, – tvirtina bibliotekos direktorė R. Griškevičienė.

Kursų lankytojai pasakojo, kad internetu išmokę naudotis dabar turi didžiausią norą – įsigyti kompiuterį ir kuo dažniau virtualiai bendrauti su kituose miestuose ar užsienyje gyvenančiais vaikais ir anūkais. Visi džiaugiasi išmokę užsiregistruoti internetu pas gydytoją ar net susimokėti komunalinius mokesčius...

Pasak R. Griškevičienės, pastebima, kad mokymai skaidrina ir pensininkų vienatvę: dalyviai mezga naujas pažintis, keičiasi telefono numeriais, pertraukėlių metu vaišinasi arbata ir saldumynais, dalijasi įspūdžiais.

Dėkoja už žinias

Šiltus padėkos žodžius už įgytas žinias bibliotekai taria Trečiojo amžiaus universiteto dekano pavaduotoja Liucija Dzigienė. „Labiausiai nedrąsu buvo pirmąsyk atsisėdusiems prie kompiuterio. Jauniems žmonėms bepigu: nedvejodami spaudo pelytės mygtukus, klaviatūrą ir labai greitai įsitvirtina virtualiame pasaulyje. Pagyvenusieji atsargūs: ar supras, ar sugebės, ar įsimins...

Pasirodė, jog būgštauta be reikalo. Per porą savaičių studentai išmoko naršyti „Google“ svetainėje, susikūrė elektroninius paštus, „Skype“, elektroniniu būdu bendravo tarpusavy, „vaikščiojo“ gimtojo miesto gatvėmis, ieškojo pamėgtos televizijos laidos... Internetas dabar pagelbės, kai reikės susimokėti mokesčius, užsiregistruoti pas gydytoją ar gauti vaistų receptą“, – pasakojo L. Dzigienė.

Grupė, kuri tobulino kompiuterinio raštingumo įgūdžius, kartojo žinias, naršė „Facebook“ platybėse, plėtė draugų ratą, mokėsi prenumeruoti spaudą, pirko bilietus į koncertą.

„Viešosios bibliotekos darbuotojų Jurgitos Mačiulienės ir Danutės Žironienės nuoširdumas, kantrybė padėjo mums ir pirmuosius žingsnius žengti, ir interneto gelmėse pasižvalgyti“, – už kompiuterijos pasaulio pažinimą dėkoja Trečiojo amžiaus universiteto dekano pavaduotoja.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas išmanėja: dabar galite kreiptis į skyrybų advokatą ir internetu (2020-03-25)

  Skyrybų centras21 amžiuje tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje skyrybos nėra labai didelė naujiena. Žmonės kuria šeimas, tačiau maždaug kas antra griūva dėl pačių įvairiausių priežasčių. Skyrybos pačios jau iš savęs yra nemalonus procesas, kurio nenori niekas, bet jeigu taip gyvenime nutinka, kad jis yra būtinas, tai tokiu atveju geriausias sprendimas yra kreiptis į skyrybų advokatus ir neskaudinti savęs dar labiau tęsiant santuoką su žmogumi, su kuriuo jaučiamasi nelaimingu.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?

 • Viskas, ką turite žinoti apie IPTV (2018-11-02)

  Internetas daugeliui žmonių reikalingas kaip kasdieninis maistas. Televizija – kaip skanėstai. Be interneto daugelis negali įsivaizduoti savo kasdienybės, tačiau papildomam pagardinimui namuose naudojamasi ir televizijos paslaugomis, kurios įvardijamos kaip vienas patraukliausių laisvalaikio leidimo būdų. Jeigu ir Jums tiek televizija, tiek internetas yra būtina namų sąlyga, tokiu atveju IPTV yra puikus pasirinkimas.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed