Kryžiažodžiai internete - ar yra perspektyvos?
Įvairenybės
Saturday, 30 January 2010 09:37
Kažkurį laisvesnį savaitgalį nusprendžiau pailsėti, bet tuo pačiu neleisti smegenims užmigti - pasiėmiau kryžiažodžių žurnalą. Kažkada vaikystėje būdavau mėgėjas visokių "Oho", "Aha" ir kitų laisvalaikio leidinių, netgi siųsdavau teisingus atsakymus paštu. Niekada nieko nelaimėjau, bet vis tiek buvo šiek tiek azarto. Dabar paėmus kryžiažodžių žurnalą į rankas, besprendžiant apėmė kitokios mintys: gi 21 amžiuje gyvenam, kas dabar perka kryžiažodžius? Visi juk sėdi kiaurą parą internete, kodėl ten neperkėlus šios mini-atrakcijos? O gal kažkas jau yra padaryta? Tada pradėjau ieškoti, ir štai kas iš to gavosi.

Kryžiažodžiai


Prieš save matote paveiksliuką iš vienintelio mano rasto lietuviško puslapio šia tema - ekryziazodziai.lt. Nustebino keli dalykai:
- Nors puslapis sukurtas gana kokybiškai ir kryžiažodžiai tikrai veikia (be jokių įskiepių - pagirtina), bet toks jausmas kad niekas nebeatnaujina, nebeprižiūri ir nebereklamuoja svetainės: ji atrodo nei gyva, nei mirusi. Apie tokią būseną kalba kad ir užrašas puslapio apačioje: "Dėmesio! Šios svetainės pilnas funkcionalumas užtikrinamas su nežemesnėmis kaip išvardintos naršyklių versijomis: Internet Explorer 6, Netscape 7, Firefox 1."
- Mažas puslapio lankomumas: per dieną svetainė susilaukia 200-250 lankytojų, kažkaip atrodo tikrai mažoka kaip tokiam unikaliam projektui Lietuvos rinkos mastu.

Ką gi tai galėtų reikšti? Kad kūrėjai pabandė kažką sukurti prieš 4 metus, truputį pažaidė, pamatė, kad neapsimoka, ir užmiršo šitą hobį? Gal iš tikrųjų žmonės nesprendžia kryžiažodžių internete?

SUDOKU

Benaršant toliau, aptikau kitą įdomų puslapį, skirtą populiariajam SUDOKU:


Puslapio adresas yra http://www.grand.lt/sudoku, kaip supratau, čia tiesiog sukurtas mažas atskiras puslapis, įeinantis į didesnio portalo sudėtį. Nepavyko rasti jokios lankomumo statistikos, tad sunku teigti, ar čia kas nors ką nors sprendžia, bet padaryta visai tvarkingai.

Išvados - ar kryžiažodžiai internete reikalingi?

Dar labiau nustebino tai, kad Google pagal užklausą "crossword puzzles" neduoda nei vieno normalaus portalo šia tema. Yra atskirų puslapių su kryžiažodžiais ir galvosūkiais, bet jie atrodo labai jau nerimtai. Tai toks jausmas, kad iš tikrųjų niekas arba nenori tuo užsiimti, arba gal aš blogai ieškojau?

Susidaro vaizdas, kad vis tik žmonės labiau mėgsta atsigulti patogiai ir pasiimti į rankas popierinį žurnalą su pieštuku, negu laptopą ant kelių. Kita vertus, manau, kad šis hobis labiau orientuotas į vyresnius žmones ar net pensininkus, kurie su kompiuteriu gal ir nelabai draugauja. Arba gal iš viso kryžiažodžiai nesprendžiami? Būtų įdomu pamatyti kokią nors šių žurnalų pardavimo statistiką, nes asortimentas kioskuose tikrai nemažas, bet ar jiems apsimoka?

Ką manote, jeigu būtų padarytas lietuviškas portalas koks nors AHA.LT, kur būtų pernešti visi galvosūkiai iš dabartinių popierinių žurnalų įvairenybes, ar jis būtų populiarus? Ar čia tik svajuko dramblionės? Na, bent jau aš pasiūlyčiau sekretorėms, kurios iš neturėjimo ką veikti kartais pasileidžia Solitaire, Freecell ar kitokius kortų žaidimus, geriau pasilavinti protą ir paspręsti kryžiažodžius ar galvosūkius. Ką apie tai manote? O kada jūs paskutinį kartą sprendėte kryžiažodį? ;)

Šaltinis: skaitykit.lt

 

Comments 

 
0 #2 Juzis 2012-06-01 16:27
:sad: Manau, kad šis neblogas kryžiažodžių portalas yra tikrai miręs, nes vengia kontaktų, net nesiteikia atsakyt į paklausimus apie vartotojų sudarytų kryžiažodžių būseną "laukia patvirtinimo", kad tie kryžiažodžiai būtų atnaujinami! O gal portalą sumaumojo spausdinamos kryžiažodžių knygelės? Schade! :-x
Quote
 
 
0 #1 pochuui 2010-02-19 17:43
neduoda per neta palost ;-)
Quote
 

Add comment

Security code
Refresh
Susijusios naujienos:

 • LOGIN 2014: sausakimsas konferenciju centras ir geriausi ispūdziai apie Lietuva (2014-04-15)

  Aštuntoji didžiausia Baltijos šalyse progreso konferencija LOGIN 2014 nepaliko abejingų ir šiemet – parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ per dvi dienas apsilankė daugiau kaip 3,5 tūkst. inovacijų gerbėjų. LOGIN „Lietuvos interneto apdovanojimai“ skirti geriausiems 42-ose kategorijose, o paskutinis užsienio svečias paliko Vilnių tik šį rytą, išsiveždamas pačius geriausius įspūdžius ir apie konferenciją, ir apie Lietuvą.

   

  LOGIN 2014 metu su progreso gerbėjais bendravo ne tik 130 pranešėjų iš skirtingų pasaulio šalių, bet ir didžiausių kompanijų bei garsiausių prekių ženklų atstovai. Renginio erdvėje savo inovacijas lankytojams pristatė tokios kompanijos kaip „Dell“, „Microsoft“, „Paypal“, „Google“, „Mozilla“ ir kt.

 • LOGIN 2014: „Y karta“ nenori nuolatinio darbo (2014-04-07)

  Tradicinę darbo sistemą, kurioje įprasta darbo diena trunka nuo 8 iki 17 val., nuo pjedestalo kelia naujas, laisvai samdomų darbuotojų, darbo modelis. Vadinamosios „Y kartos“ atstovus vis dažniau traukia galimybė patiems susikurti darbo sąlygas bendradarbiaujant su verslininkais iš viso pasaulio, kai darbo atlikimui užtenka tik kompiuterio bei interneto ryšio. Naujausias kitokios darbo rinkos prognozes progreso konferencijoje LOGIN apžvelgs internetinės darbo platformos „Elance“ viceprezidentas Kjetil‘as J. Olsen‘as.

 • LOGIN 2014 konferencijoje kitą savaitę – beveik 130 pranešėjų su Martin‘u Cooper‘iu priešakyje (2014-04-03)

  Didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2014 – daugiau nei 100 pranešimų ir inovacijoms neabejingų beveik 130 pranešėjų iš skirtingų pasaulio šalių. Jau kitą savaitę Vilniuje savo netolimos ateities vizijomis ir patirtimi dalinsis tokie technologijų grandai kaip Martin‘as Cooper‘is, Jack‘as Andraka, Sebastian‘as Vieregg‘as („Google“), Avishai Abrahami („Wix.com“), Mats‘as Persson‘as („Adform“), Jon‘as Matonis („Bitcoin Foundation“) ir kiti.

 • Septyniolikmetis išradėjas Jack Andraka: inovacijoms amžius nerūpi (2014-04-03)

  Vos 15-os onkologinių ligų gydyme revoliuciją sukėlęs moksleivis Jack‘as Andraka įsitikinęs – naujausi atradimai glūdi internete ir net pasaulį keičiančių idėjų gimimas nepriklauso nuo žmogaus amžiaus. Prieš tampant medicinos istorijos dalimi, jo sukurtą testą, kuris vos per 5 minutes gali diagnozuoti ankstyvas kasos, kiaušidžių ir plaučių vėžio stadijas, atmetė beveik 200 mokslininkų! Kitą savaitę šis atkaklus jaunasis genijus savo novatorišku požiūriu, kad šiuolaikiniame pasaulyje išradimai gali gimti tiesiog naršant internete, dalinsis progreso konferencijoje LOGIN.

 • Euras jau ir Latvijoje - ko lietuviai gali pasimokyti iš kaimynų įsivedant naują valiutą? (2014-03-18)

  Iki planuojamos euro įvedimo dienos liko mažiau nei 300 dienų - atrodo, dar yra marios laiko, bet ar tikrai jo pakankamai norint tinkamai pasiruošti? Euro įvedimas palies kiekvieną žmogų asmeniškai, tačiau didžiausių rūpesčių turės visos įmonės, kurios savo verslo informaciją valdo įvairių IT sistemų pagalba. Naujos valiutos atsiradimas neišvengiamai turės įtakos visoms informacinėms sistemoms, kuriose atliekamos operacijos su pinigais - tai gali būti ir įvairios finansinės informacijos apdorojimas, prekių katalogai, pirkimų ir likučių apskaita, mokėjimo sistemos, sąskaitų ir važtaraščių išrašymas, administracinė informacija ir t. t. To pasimokyti galima iš kaimyninių valstybių, kurios jau praėjo per šį procesą ir kaip rodo patirtis - ne visos įmonės buvo tam pasiruošusios.


Banner