Kryžiažodžiai internete - ar yra perspektyvos?
Įvairenybės
Šeštadienis, 30 Sausis 2010 09:37
Kažkurį laisvesnį savaitgalį nusprendžiau pailsėti, bet tuo pačiu neleisti smegenims užmigti - pasiėmiau kryžiažodžių žurnalą. Kažkada vaikystėje būdavau mėgėjas visokių "Oho", "Aha" ir kitų laisvalaikio leidinių, netgi siųsdavau teisingus atsakymus paštu. Niekada nieko nelaimėjau, bet vis tiek buvo šiek tiek azarto. Dabar paėmus kryžiažodžių žurnalą į rankas, besprendžiant apėmė kitokios mintys: gi 21 amžiuje gyvenam, kas dabar perka kryžiažodžius? Visi juk sėdi kiaurą parą internete, kodėl ten neperkėlus šios mini-atrakcijos? O gal kažkas jau yra padaryta? Tada pradėjau ieškoti, ir štai kas iš to gavosi.

Kryžiažodžiai


Prieš save matote paveiksliuką iš vienintelio mano rasto lietuviško puslapio šia tema - ekryziazodziai.lt. Nustebino keli dalykai:
- Nors puslapis sukurtas gana kokybiškai ir kryžiažodžiai tikrai veikia (be jokių įskiepių - pagirtina), bet toks jausmas kad niekas nebeatnaujina, nebeprižiūri ir nebereklamuoja svetainės: ji atrodo nei gyva, nei mirusi. Apie tokią būseną kalba kad ir užrašas puslapio apačioje: "Dėmesio! Šios svetainės pilnas funkcionalumas užtikrinamas su nežemesnėmis kaip išvardintos naršyklių versijomis: Internet Explorer 6, Netscape 7, Firefox 1."
- Mažas puslapio lankomumas: per dieną svetainė susilaukia 200-250 lankytojų, kažkaip atrodo tikrai mažoka kaip tokiam unikaliam projektui Lietuvos rinkos mastu.

Ką gi tai galėtų reikšti? Kad kūrėjai pabandė kažką sukurti prieš 4 metus, truputį pažaidė, pamatė, kad neapsimoka, ir užmiršo šitą hobį? Gal iš tikrųjų žmonės nesprendžia kryžiažodžių internete?

SUDOKU

Benaršant toliau, aptikau kitą įdomų puslapį, skirtą populiariajam SUDOKU:


Puslapio adresas yra http://www.grand.lt/sudoku, kaip supratau, čia tiesiog sukurtas mažas atskiras puslapis, įeinantis į didesnio portalo sudėtį. Nepavyko rasti jokios lankomumo statistikos, tad sunku teigti, ar čia kas nors ką nors sprendžia, bet padaryta visai tvarkingai.

Išvados - ar kryžiažodžiai internete reikalingi?

Dar labiau nustebino tai, kad Google pagal užklausą "crossword puzzles" neduoda nei vieno normalaus portalo šia tema. Yra atskirų puslapių su kryžiažodžiais ir galvosūkiais, bet jie atrodo labai jau nerimtai. Tai toks jausmas, kad iš tikrųjų niekas arba nenori tuo užsiimti, arba gal aš blogai ieškojau?

Susidaro vaizdas, kad vis tik žmonės labiau mėgsta atsigulti patogiai ir pasiimti į rankas popierinį žurnalą su pieštuku, negu laptopą ant kelių. Kita vertus, manau, kad šis hobis labiau orientuotas į vyresnius žmones ar net pensininkus, kurie su kompiuteriu gal ir nelabai draugauja. Arba gal iš viso kryžiažodžiai nesprendžiami? Būtų įdomu pamatyti kokią nors šių žurnalų pardavimo statistiką, nes asortimentas kioskuose tikrai nemažas, bet ar jiems apsimoka?

Ką manote, jeigu būtų padarytas lietuviškas portalas koks nors AHA.LT, kur būtų pernešti visi galvosūkiai iš dabartinių popierinių žurnalų įvairenybes, ar jis būtų populiarus? Ar čia tik svajuko dramblionės? Na, bent jau aš pasiūlyčiau sekretorėms, kurios iš neturėjimo ką veikti kartais pasileidžia Solitaire, Freecell ar kitokius kortų žaidimus, geriau pasilavinti protą ir paspręsti kryžiažodžius ar galvosūkius. Ką apie tai manote? O kada jūs paskutinį kartą sprendėte kryžiažodį? ;)

Šaltinis: skaitykit.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Dovanos programuotojams. Ką padovanoti? (2016-12-28)

  Pinigai – lengviausias pasirinkimas, ieškant dovanos vienam ar kitam žmogui, nestokojantis ir pravartumo. Ir visgi, galvojant apie dovanas programuotojams tenka ieškoti kitų galimų opcijų, kadangi solidžios profesionalių programuotojų algos keletą banknotų paverčia ne tik idėjiškai, bet ir praktiškai beverčiais. Būtent dėl to, tenka įdėti kiek daugiau pastangų, atsižvelgiant į programuotojo poreikius tiek laisvalaikiu, tiek ir darbo metu, ieškant jam dovanos, kuri būti tiek džiuginanti, tiek ir naudinga. O tokių tikrai yra.

 • Greitas ir patogus būdas - vyriški kvepalai internetu (2016-12-05)

  Kvepalai vyramsVyrai, priešingai, nei moteriškosios lyties atstovės apsipirkinėjimą prekybos centruose vertina neigiamai. Jiems nesinori leisti laiko parduotuvėse renkantis įvairias prekes, stovėti eilėse prie kasų ar persirengimo kabinų. Turbūt ne reta moteris žino, jog norint pakankinti vyrą - jį reikia nusivesti į prekybos centrą ir priversti laukti, kol ji išsirinks kvepalus ar naujus batelius.

 • Kaip pradėti IT verslą? (2016-09-02)

  Gyvename moderniųjų technologijų amžiuje, kai įvairi elektronika bei technika mums suteikia labai daug įvairių galimybių vienu metu. Internetas, o kartu išmanieji įrenginiai mums atveria daugiau platybių vystyti verslą, dirbti ir greičiau įgyvendinti planus.

 • Kompiuterinės žinios kuria sėkmės istorijas (2016-08-23)

  Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje nuo rudens kompiuterinio raštingumo mokosi didelis būrys mūsų rajono senjorų. Kursai tokie populiarūs, kad eilė į priekį jau surašyta net keliems mėnesiams.

 • Paįvairinti „Instagram“ (2016-08-23)

  „Instagram“ yra vienas populiariausių nuotraukų ir video dalinimosi platformų internetinėje erdvėje. Kaip „Facebook“ ir „Twitter“ „Instagram“ yra labai mėgstamas socialinis tinklas, kuriame bendrauja milijonai pasaulio gyventojų.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

Bernardinai

It naujienos

Deviceinformed