Lietuvių skaitmeninis dizainas populiarėja Skandinavijoje
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 19 Gruodis 2013 09:57

Lietuva tampa vis patrauklesnė skandinaviškoms investicijoms. Pasak Suomijos verslininko, šalyje gausu kūrybingų ir kokybiškas paslaugas teikiančių įmonių bei specialistų, o labiausiai investuotojus vilioja skaitmeninio dizaino ir IT sritys.

 

Kertinis akmuo - bendravimas

Vizualinės komunikacijos kompanijos „Gamadigi“ akcininkas suomis Antti Leskinen paklaustas, kodėl pasirinko investuoti Lietuvoje, buvo atviras: „Mūsų kompanija analizavo gretimas rinkas ir Lietuva pasirodė esanti patraukli šalis dėl palankių sąlygų ir reikiamo lygio specialistų pasiūlos“.

 

A. Leskinen džiaugiasi bendravimu ir bendradarbiavimu su Lietuvos verslininkais bei specialistais. Jis pabrėžė, kad lietuviai turi humoro jausmą, kuris versle yra net labai svarbus - tai puikus icebreaker’is (įtampą nuimantis veiksmas stresinėje situacijoje). Verslininkas taip pat rado panašumų su suomiais – aiškus ir tiesmukas kalbėjimas be užuolankų. „Tai suomiams patinka, nes mums patiems būdingas tiesmukas bendravimo stilius. Mes laikomės įsipareigojimų ir vertiname tuos, kurie taip pat neabejingi šiam bruožui,“– dėstė suomis.

 

Suomijos verslininkas pabrėžė, kad Lietuvos vizualinės komunikacijos specialistai lenkia suomius: „Lietuviai kūrybiškesni, o suomiai minimalistiški, konservatyvūs. Lietuvių dizaineriai kupini įvairių idėjų, turbūt taip yra dėl lietuviškų vizualinio naratyvo tradicijų,“ – atviravo A.Leskinen.

 

Iš stažuotės Suomijoje grįžęs grafinio dizaino specialistas Lukas Žuklys patvirtino suomio žodžius.

 

„Suomiai mane priėmė šiltai. Jie kiek konservatyvūs, bet mandagūs ir tolerantiški. Iš jų išmokau minimalistiškai ir konkrečiai pateikti vizualinę žinutę. Skandinavai bendravime mėgsta paprastumą ir patogumą. Tokios tendencijos aktualios ir Lietuvoje, tačiau čia mes mąstome kiek kūrybiškiau,“ – tikina L. Žuklys

 

Iniciatyvą turėtų rodyti ir Lietuvos kompanijos

Kalbant apie investicijų sėkmę, vizualinės komunikacijos kompanijos „Gamadigi“ vadovė Julija Moisenko tiki, kad partnerystė su užsienio šalimis gali būti labai naudinga.

 

„Bendradarbiaujant su užsienio šalimis atsiranda galimybė plėsti kompaniją, didinti konkurencingumą, kelti darbuotojų kvalifikaciją ir organizuoti stažuotes. Taip pat įgyjama patirtis, kurią vėliau galima pritaikyti ir Lietuvoje,“- dėstė J. Moisenko.

 

„Gamadigi“ akcininkas dėl investicijų į Lietuvos kompanijas nedvejoja: „Tai naudinga ne tik pelno atžvilgiu, bet ir pažinimo srityje – kitoks požiūris į gyvenimą, kita kultūra, kiti žmonės. Tačiau, kaip ir visur gyvenime, tai tik gerai atlikto darbo vaisius. Šis dėsnis ypač vyrauja versle, kur viskas, ką padarai, duoda vienokią ar kitokią grąžą“.

 

J. Moisenko pabrėžia, kad investicijos yra įdirbio rezultatas – reikia ir patiems ieškoti partnerių užsienyje.

 

„Įmonės pačios turėtų kontaktuoti su galimu investuotoju ir būtinai pabrėžti jam teikiamą naudą. Žinoma, dabar investuotojus dažnai galima sutikti startup’ų konferencijose. Tai nauja erdvė, kurioje investuotojai mėgsta lankytis, o kūrėjai įrodo savo potencialą,“– patirtimi dalinosi pašnekovė.

 

Investicijų sėkmę lemia ir kitos kultūros suvokimas

Bendradarbiaujant su užsienio investuotojais svarbu išmanyti ir kitos kultūros tradicijas bei komunikacijos ypatumus. „Svarbu rinktis tokius partnerius, su kuriais lengviau kontaktuoti. Tai įmonės, turinčios panašias vertybes, naudojančios artimas darbo technologijas bei programas. Būtent tada galima pasiekti maksimalius rezultatus“ – teigė J. Moisenko.

 

A. Leskinen juokiasi ir sako, kad šiais laikais visko galima išmokti internete. Tačiau verslininkas pabrėžia, kad kiekvienoje valstybėje turi elgtis pagal tos valstybės papročius, tad būdamas Lietuvoje, elkis kaip lietuvis.

 

„Darbas su kitos šalies specialistais yra turtas, tai - neįkainojama patirtis. Aš tai sakau ne tik lietuviams, bet ir savo partneriams, kurie į rytų Europos šalis vis dar žvelgia su nepasitikėjimu,“ - sakė A. Leskinen.

 

„Kitų šalių papročių išmanymas yra būtinas norint plėsti verslą užsienio rinkoje. Žinant tos šalies tradicijas, bendravimo ypatumus yra daug lengviau išlaikyti ar užmegzti naujus verslo kontaktus. Tai tampa vienu iš kertinių aspektų dirbant nuotoliniu būdu,“ – antrina J. Moisenko.

 

„Gamadigi“ įmonės vadovė tikina, kad bendradarbiavimas su užsienio šalimis išliks prioritetu įmonės veikloje. Pasak jos, tai ne tik dalinimasis patirtimi, bet ir geresnių rezultatų siekimas bei tobulėjimo galimybė – įmonei ir darbuotojams.

 

Apie įmonę UAB „Gamadigi” – lietuviško ir suomiško kapitalo įmonė, kuri specializuojasi vizualinės komunikacijos sprendimuose. Nuo 2012 metų UAB „Gamadigi” veikia Lietuvos, Skandinavijos ir Vakarų Europos skaitmeninės reklamos produkcijos rinkose. Kompanija teikia skaitmeninio dizaino, video montavimo, internetinių svetainių kūrybos ir reklaminių skydelių kūrimo paslaugas. Daugiau apie įmonę: www.gamadigi.com

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed