Lietuvos inžinerijos sektorius augo kartu su inovacijomis
Įvairenybės
Antradienis, 20 Gegužė 2014 08:45

Inžinerinė pramonė – viena svarbių Lietuvos verslo ir mokslo šakų. Dabar inžinerijos pramonė sukuria apie 19 proc. apdirbamosios gamybos sukuriamos bendros pridėtinės vertės, o joje dirba apie 20 proc. visų apdirbamosios gamybos darbuotojų. Norint skatinti šio sektoriaus augimą, reikalingos ne tik investicijos, bet ir inovacijos.

 

Kaip teigia VšĮ „Versli Lietuva“ vyriausiasis analitikas Justas Jurevičius, po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m. Lietuvos inžinerijos pramonė išgyveno nemažai pokyčių – tai ypač skatino atsivėrusios Vakarų rinkos ir siekis jose įsitvirtinti.

 

„Iš rinkos pasitraukė nemažai prie reiklių Europos Sąjungos rinkų nesugebėjusių prisitaikyti ir mažiau efektyvių įmonių. Jų vietą užėmė daugiausia į nišinius rinkos segmentus orientuotos įmonės, kurios diegė naujas technologijas, optimizavo gamybos procesus bei integravosi į Europos ir globalias tiekimo grandines. Šių įmonių produktai dėl savo unikalumo bei pačių įmonių gebėjimo greitai ir efektyviai įvykdyti nestandartinius užsakymus susilaukė pripažinimo ir eksporto rinkose“, – sako J. Jurevičius.

 

„Verslios Lietuvos“ duomenimis, dabar inžinerijos pramonė eksportuoja apie 72 proc. visos Lietuvoje pagaminamos produkcijos, o 2013 m. buvo eksportuota gaminių už 6,25 mlrd. Lt – tai sudarė 13,7 proc. visos apdirbamosios pramonės eksporto. Inžinerijos pramonės eksportas sparčiau pradėjo augti po 2009 m. krizės, t. y. 2010–2013 m. inžinerinės pramonės eksportas vidutiniškai augdavo po 9,5 proc. kasmet ir jau 2012 m. eksporto vertė viršijo prieš krizinį lygį.

 

J. Jurevičiaus teigimu, Lietuvos inžinerijos pramonės gaminių panaudojimo spektras užsienio rinkose varijuoja nuo aeronautikos bei gynybos sektoriaus (NASA, „Boeing“, JAV kariuomenė) iki automobilių (BMW, „Volkswagen“, MAN ir kt.) bei mašinų, mechaninių įrenginių ir elektronikos prietaisų sektoriaus („Hitachi“, „Siemens“, „Mitsubishi“).


Inžineriją skatina inovacijos

„Inovacijos padeda pamatus visų rūšių pramonei, o inžinerija – viena iš inovacijų sričių. Siekdamos pagerinti inžinerinės pramonės ir kitų gamybos sektorių rodiklius įmonės turi investuoti į inovacijas. Nuo kompanijų priklauso, ar žmonių sukurtos inovatyvios idėjos bus perkeltos į įmonių procesus ir produktus, kurios kurs vertę visuomenei. Kalbant apie šakas, kur inovacijos Lietuvoje stipriausios, be abejo, pirmoje vietoje – lazerių technologijos – čia Lietuva pasaulio lyderė. Taip pat šaliai gerai sekasi IT, biotechnologijų ir medicinos srityse. Danija, išskyrus lazerius, taip pat stipri šiose šakose, todėl tai geras bendradarbiavimo ir pelno iš šių inovatyvių sričių kūrimo pagrindas, – sako Danijos ambasadorius Lietuvoje Jorgen Molde. – Vienas iš mūsų tikslų – peržengti sienas ir padėti įmonėms bendradarbiauti. Kadangi Lietuva ir Danija panašios ir geografiškai, ir kultūriškai – turi panašią verslo kultūrą, todėl mums lengva rasti bendrą kalbą.“

 

Kaip teigia J. Molde, šalys, norėdamos skatinti ekonomiką, turi bendradarbiauti, dalintis patirtimi ne tik tarp įmonių šalies viduje, bet ir su užsieniu.

 

Europos Sąjungos duomenimis, Lietuvos inovacijų indeksas nuo 2006 m. paaugo 2,58 proc., o Danijos – 0,89 proc. Tačiau Danija yra viena iš Europoje pirmaujančių šalių inovacijų srityje, o Lietuva vis dar beveik dvigubai atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio.

 

Per tarptautinės inžinerinės pramonės parodą „Balttechnika 2014“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks Danijos ambasados ir Danijos prekybos rūmų organizuojama konferencija „Inovacija – nuo idėjos iki įvykdymo“. Joje Danijos ir Lietuvos specialistai dalinsis patirtimi bei demonstruos, kaip novatoriškos idėjos tampa pelningos verslui, dalinsis Danijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse pasisemta patirtimi bei praktika, ieškos partnerių idėjų komercializavimui. Gegužės 20–22 d. parodoje „Balttechnika 2014“ vyks keliasdešimt specialistams, verslui ir akademinei visuomenei skirtų renginių apie inžinerinės pramonės įmonių kooperacijos galimybes, metalo apdirbimą ir suvirinimą, pramonės objektų priežiūrą bei valdymą Lietuvoje ir užsienyje. Šiemet parodoje dalyvaus 130 įmonių iš 16 pasaulio valstybių. Įėjimas į parodą nemokamas.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed