Misija – internetas bibliotekoms ir kaimiškųjų vietovių gyventojams
Įvairenybės
Antradienis, 09 Balandis 2013 13:37

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) 12 metų teikia belaidžių technologijų fiksuotojo interneto ir ketverius metus – mobiliojo interneto paslaugas. Visoje šalyje taip pat veikia apie 1000 Telecentro įsteigtų Wi-Fi ryšio zonų. Maždaug pusė visų interneto tinklų išteklių skirti kaimiškųjų vietovių gyventojams.

 

 

Didžioji dalis (apie 80 proc.) iš beveik 400 Telecentro interneto paslaugomis besinaudojančių bibliotekų taip pat yra ne miestuose, o rajonuose.

 

„Nuo didžiųjų gyvenamųjų centrų nutolusias gyvenvietes internetas pasiekia lėčiau nei miestus, todėl mūsų paslauga „Erdvės“ puikiai užpildo šią nišą. Belaidėmis technologijomis ryšį suteikiame net labai nutolusiose vietovėse, dažnai tokiose, kur jokie kiti operatoriai paslaugų neteikia“, – sako Telecentro komercijos direktorius Egidijus Ropė.

 

Apie 80 proc. interneto „Erdvės“ naudotojų – rajonų gyventojai ir įmonės.

 

Mobilųjį ryšį Telecentras pirmiausiai įdiegė didžiuosiuose ir mažesniuose miestuose, tačiau jis pasiekia ir kai kuriuos nutolusius miestų rajonus, mažas gyvenvietes, sodų bendrijas (šiuo metu prieinamas apie 70 proc. šalies gyventojų) ir toliau yra plečiamas visuose regionuose.

 

Iš pradžių tik mobiliojo 4G interneto „Mezon“ naudotojams skirtomis Telecentro Wi-Fi ryšio zonomis nuo 2012 gali naudotis visi Lietuvos gyventojai. Absoliuti jų dauguma – kaimiškose vietovėse, o turint omenyje nuolat didėjantį išmaniųjų įrenginių populiarumą, šis tinklas esmės išplėtė galimybę naudotis internetu. Telecentro Wi-Fi ryšio zonose prie interneto galima jungtis kompiuteriais, planšetėmis, išmaniaisiais telefonais, muzikos grotuvais ir kitais įrenginiais, kuriuose yra integruota „WiFi“ ryšio sąsaja.

 

„Tobulėjant ryšio technologijoms interneto paslaugos natūraliai papildė ir integravosi į mūsų bendrovės veiklą, kurios didžiąją dalį tradiciškai sudarė radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugos. Jau keletą metų mes teikiame mišrias – vaizdo ir garso transliacijų internetu, taip pat ir tiesioginių mobiliųjų transliacijų paslaugas“, – pasakoja Egidijus Ropė.

 

Š.m. birželio 12 d. Telecentras minės 87-ąsias savo veiklos metines.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed