Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja savo draskykle
Įvairenybės
Trečiadienis, 26 Gegužė 2021 11:40

Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?

Netinkama draskyklės vieta

Kačių draskyklės turėtų būti pakankamai ramioje, netriukšmingoje vietoje, kurioje katė galėtų netrukdoma galąsti nagus. Nemažai draskyklių taip pat turi įrengtus guolius, todėl katės poilsio kampelyje neturėtų būti pernelyg triukšmingų buitinių prietaisų. Dauguma kačių mėgsta stebėti, kas vyksta už lango, todėl į tai atsižvelgdami galėsite parinkti tinkamą draskyklės vietą.

Katei nepatinka draskyklės tipas

Kartais prireikia išbandyti ne vieną draskyklę, kol galiausiai pavyksta rasti pačią tinkamiausią. Vienos katės tiesiog dievina vertikalius draskymo kuolus, o kitos mieliau renkasi horizontalias kartonines draskykles. Naudinga turėti ne vieną, bet dvi ar kelias skirtingų tipų draskykles, kurias bus galima pastatyti skirtingose namų vietose: tikėtina, kad augintinė pati išsirinks mėgstamiausią nagų galandimo kampelį.

Nemalonus draskyklės kvapas

Jei draskykle anksčiau naudojosi kita katė, tikėtina, kad jūsų augintinei bus nemalonu į tokią draskyklę galąsti nagus. Būtent todėl geriausia rinktis naują draskyklę, kuri katę tikrai vilios, jei ją įtrinsite katžole. Džiovintos katžolės ar specialių katžolės purškalų galėsite įsigyti specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse: tai yra ganėtinai nebrangus, tačiau tikrai efektyvus produktas.

Draskyklė nėra pakankamai stabili

Jei katei yra tekę susidurti su nemalonia nagų galandimo patirtimi, tikėtina, kad ji nebenorės naudotis draskykle. Pavyzdžiui, jei galandant nagus draskyklė sujudėjo, ir tai išgąsdino katę, natūralu, kad kitą kartą ji mieliau rinksis kitą draskymo vietą. Būtent todėl svarbu pasirūpinti, kad draskyklė laikytųsi pakankamai stabiliai (pavyzdžiui, jei naudosite draskyklę su stovu, ją rekomenduojama tvirtinti prie grindų ar baldų, o nusprendus naudoti kartoninę horizontalią draskyklę, įsitikinkite, kad jos dydis yra pakankamas).

Įsisenėję įpročiai

Jei katė nėra pratusi naudotis draskykle, pripratinti prie naujovių gali būti gana sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma. Jei pastebite, kad katė ima galąsti nagus į fotelį ar į sofą, nutraukite tokį elgesį ir nuneškite katę prie jos draskyklės. Galite švelniai suimti katės letenėlę ir imituoti nagų galandimą į draskyklės stovą ar horizontalų paviršių. Tikėtina, kad vos po kelių tokių „seansų“ katė jau žinos, kad nagus vertėtų galąsti tam skirtoje vietoje. Jei užfiksuosite tinkamą katės elgesį, negailėkite skanėstų ir pagyrimų!

Sofos kampas vis tiek atrodo mielesnis...

Kartais katės išsirenka tokias nagų galandimo vietas, kurių nenori keisti į nieką kitą, todėl tokiu atveju šeimininkams tenka pasitelkti visą savo sumanumą. Jei siekiate apsaugoti brangius baldus, galite naudoti įvairius specialius purškalus, kurie atgraso kates galąsti nagus tam netinkamoje vietoje. Principas yra labai paprastas: atbaidančią priemonę naudokite baldams, o draskymo įrangai – priemones su katžole. Jūsų katė tikrai priims tinkamą sprendimą!

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip nustebinti vaikus, artėjančių švenčių proga, kad dovanos būtų tinkamos ir atitiktų šeimos biudžetą? (2021-10-26)

  Tėvams tikrai nereikia įtikti savo vaikams net ir per didžiąsias metų šventes. Anot specialistų, tėvai turi duoti savo atžaloms tuomet, kai tai leidžia finansinės sąlygos, ir apie dovanas, jų kilmę turi kalbėti anksčiau, o ne tik atėjus šventėms. Nors dovanos vaikams dažniausiai aktualios kokių nors švenčių metu, tačiau mes siūlome tiek savus, tiek kitus mylimus vaikus nustebinti kasdien, be jokios priežasties. Juk gyvenimas – nuostabus, tad reikia juo džiaugtis kuo labiau!

 • Kaip planuojant namų remontą „nenuskausminti“ savo piniginės? (2021-07-29)

  Galima sakyti, kad namų remontas yra sudėtinga užduotis, kuriai reikalingi valdymo įgūdžiai, ir kiekvienas, norintis atnaujinti nekilnojamąjį turtą, turi jausti šį vaidmenį. Viena vertus, tai tampa džiaugsmingu ir kūrybingu procesu, kita vertus, reikia pereiti kryžiaus kelią ir galiausiai palikti statybvietę po ilgos priežiūros. Atsakingai rinkitės remontininkus, prižiūrėkite projektą, atlikite sąmatas-visa tai turi būti suderinta ir tikslinga, kad tikrai išvengtumėte tokio remonto, kuris reikalauja ... pakartotinio remonto.

 • Įdomūs dalykai, kuriuos galima veikti lietingą dieną namuose (2021-07-29)

  Orų prognozė negarantuoja gerų žinių: lietus ir vėsus oras mūsų nepaliks dar kurį laiką.  O ką tokiu oru veikti, nei nesinori kojos kelti iš namų? Yra daugybė veiklų, kuriomis galima užsiimti, tačiau kartais pritrūksta idėju, ypač jei blogas oras tęsiasi ištisas savaites.

 • Vyriškas diržas - kaip išsirinkti stilingą aksesuarą? (2021-05-06)

  Diržas - yra vienas iš pagrindinių aksesuarų, leidžiančių kiekvienam vyrui paįvairinti savo išvaizdą, todėl tokį stiliaus elementą reikėtų išsirinkti kruopščiai. Laimei, šiais laikais vyriškų diržų pasirinkimas tikrai yra didelis ir už prieinamą daugeliui kainą. Džinsai, klasikinės kelnės, ar bet kokios kitos kelnės gali vizualiai pasikeisti su šiuo aksesuaru, svarbiausia atkreipti dėmesį į diržo detales. Reikėtų nepamiršti, kad vyriška mada yra konservatyvesnė nei moterų, vyrų spinta atnaujinama rečiau, kiekvienas daiktas parenkamas skrupulingai, įsivaizduojant kur ir kada bus naudojamas.

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed