Patarimai, kaip savo šventinę nuotaiką apsaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių
Įvairenybės
Trečiadienis, 18 Gruodis 2013 15:15

Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – stebuklingas ir pasakiškas metų laikas. Kibernetiniai nusikaltėliai irgi nekantraudami jų laukia, kad išnaudotų bet kurią galimybę pavogti konfidencialius realiuoju laiku apsiperkančių vartotojų duomenis. Įsigyti dovanas internetinėse parduotuvėse labai patogu, tačiau reikia turėti omenyje, kad Jūs lengvai galite tapti apgavikų auka, netgi nesilankydami įtartinuose tinklalapiuose. Tačiau yra būdų apsaugoti asmeninę informaciją.

 

1. Visada tikrinkite, ką ir iš ko perkate Internetinės parduotuvės tinklalapis gali būti apgavystė – jį sukūrę nusikaltėliai tikisi išvilioti informaciją apie jūsų banko korteles. Pirkdami prekes bet kuriame tinklalapyje tikrinkite kontaktinę informaciją ir fizinius bendrovių tiekėjų adresus, jei iškiltų problemų dėl pinigų pervedimo arba jūsų sąskaitos. Verta ignoruoti pranešimus atsiveriančiuose languose, ypač jei juose klausiama jūsų banko kortelės duomenų. Tik apgavikų tinklalapiuose klausiama tokios informacijos forumuose ar elektroniniu paštu.

 

2. Naudokitės patikimais slaptažodžiais Paprastas slaptažodis – lengvas grobis įsilaužėliams. Nesuteikite kenkėjams progos gauti prieigą prie jūsų sąskaitų internete, tegu įpročiu tampa naudotis skirtingais slaptažodžiais kiekvienam resursui. Reikalui esant, užsirašykite savo slaptažodžius ir saugokite juos saugioje vietoje. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis slaptažodį:

• Kaip slaptažodžio nenaudokite savo gimimo datos, naminio gyvūno vardo ir pan. – šią informaciją lengva išsiaiškinti arba atspėti.

• Nenaudokite žodžių, kuriuos galima rasti bet kurios kalbos žodyne – tokius slaptažodžius lengva nulaužti taikant programinius būdus. Sugalvokite mnemoninį žodį arba išsireiškimą, kad įsimintumėte sudėtingus slaptažodžius. Išsireiškimas – tai žodžių, vartojamų vietoj slaptažodžio, seka. Ją lengviau įsiminti nei slaptažodį, taigi jos nereikės užsirašyti. Galima pritaikyti žinomą posakį ir naudoti pirmąją kiekvieno jos žodžio raidę. Pavyzdžiui, iš sakinio „Mano batai buvo du“ gausime slaptažodį „mnbd“.

• Naudokite viršutinio ir apatinio registrų raides.

• Naudokite raidžių, skaičių ir specialiųjų ženklų derinį.

 

3. Įsitikinkite, kad jūsų transakcija užšifruota, ir jūsų asmeniniai duomenys apsaugoti. Dauguma tinklalapių taiko kriptografinį „SSL“ (Secure Sockets Layer – apsaugotų tinklo jungties dažnių protokolas) protokolą informacijai šifruoti. Patikrinkite adreso eilutę, ar ji prasideda "https://" ir ar yra užrakintos spynos ženklas adreso eilutėje (dešinėje arba kairėje) arba apatinėje paieškos sistemos lango dalyje. Prieš įvesdami asmeninę ar finansinę informaciją internetinės parduotuvės tinklalapyje patikrinkite tinklalapio konfidencialumo politiką, kad suprastumėte, kaip bus saugoma ir naudojama jūsų informacija.

 

4. Apsipirkdami internete naudokitės specialia banko kortele. Prasminga apsipirkti internete naudojantis specialia banko kortele, kurioje yra nedidelis kredito limitas. Tai apsaugos jus nuo apgavikų ir padės apsaugoti pinigus.

 

5. Reguliariai atnaujinkite programinę kompiuterio įrangą. Būtinai reikia įdiegti antivirusinę programinę įrangą su atnaujinama signatūrine baze. Tai padės apsaugoti jūsų kompiuterį nuo virusų ir „Trojos“ virusų programų, vagiančių svarbią finansinę informaciją. Reikia laiku įdiegti visų paieškos sistemų ir dažnai naudojamų kitų tiekėjų priedų – nuo „Adobe Flash Player“ ir „PDF Reader“ iki „Java“ ir „iTunes“ – atnaujinimus. Daugelis operacinių sistemų ir priedų siūlo automatinį atnaujinimą. Jei ši opcija įmanoma, rekomenduojama ją aktyvinti.

 

6. Sekite banko sąskaitos balansą, kad laiku pastebėti nesutapimus. Veskite savo pirkinių apskaitą, saugokite užsakymo patvirtinimo kopijas, sulyginkite jas su jūsų banko sąskaitos išrašais. Jei pastebėjote nesutapimų, kruopščiai patikrinkite viską dar kartą ir nedelsdami praneškite bankui.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed