Pirmosios pagalbos kursų svarba
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 29 Liepa 2021 13:14

Pagalba yra geriausias dalykas, kuris gali nutikti, jei patenkama į avariją ar susižeidžiama, dėl to žmonės, kurie vairuoja ar dirba darbus, kuriuose reikalinga suteikti pagalbą, turi išmanyti pirmąją pagalbą. Žinoma, kaip pasirūpinti nukentėjusiuoju geriausiai žino medikai, tačiau jei tinkamai sureaguosite  jūs, galite padėti išgelbėti gyvybę.

 

Pirmos pagalbos kursų pažymėjimas privalomas vykstant į VĮ „Regitra“ laikyti bet kurios kategorijos teorijos ir praktikos egzaminus! Pirmosios pagalbos kursai Šiauliuose, dėl to paskubėkite užsirašyti, nes vietų kiekis visuomet būna ribotas.

Kada reikia pirmos pagalbos kursų pažymėjimo?

Dauguma žino, kas yra pirmosios pagalbos kursų pažymėjimas, tačiau vis dažniau žmonės nežino, kuomet tie kursai yra reikalingi. AM, A1, A2, A, B1, B, BE kategorijų Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP015) galioja neterminuotai. Išduoti seniau galioja iki nurodytos pažymoje datos, arba neterminuotai, jeigu taip nurodyta pažymėjime.

 • Pagrindinis ir žinomiausias būdas, kuomet reikalingi šie kursai yra vairuotojams: visų rūšių ir kategorijų (A, B, C, D, T) transporto priemonių vairuotojams pirmosios pagalbos kurso baigimo pažymėjimo reikia einant laikyti vairavimo egzamino į Regitrą.
 • Transporto darbuotojams: geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones valdantiems ir keleivius juose aptarnaujantiems darbuotojams.
 • Paslaugų darbuotojams: grožio, švietimo, kultūros, sporto, apgyvendinimo bei sveikatingumo paslaugas teikiantiems darbuotojams.
 • Darbuotojams, dirbantiems pavojingą darbą: pavojingų veiksnių aplinkoje ir pavojingus darbus, geležinkelio, oro ir vandens transporto, ryšių objektų, kelių priežiūros darbuotojams, darbo saugos ir sveikatos tarnybų specialistams.

Kas mokoma per pirmos pagalbos kursus?

Pirmoji pagalba yra eismo dalyvių veiksmas prieš atvykstant medicininei pagalbai. Jie priklauso nuo sužeistųjų būklės. Todėl pirmosios pagalbos kursuose specialiai organizuojami mokymai įvertinti sužeistųjų situaciją ir tolesnius veiksmus. Jei sužeistieji nekvėpuoja, būtina juos gaivinti, atlikti dirbtinį kvėpavimą. Tai taip pat mokoma pirmos pagalbos kursų metu. Tam paprastai pasitelkiami specialūs mokymo manekenai.

Taip pat labai svarbu žinoti, esant kokiems nors sužeidimams, geriau nieko nedaryti, o tiesiog laukti profesionalų pagalbos.

Kaip gauti Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą? Kiek trunka kursai?

Užsiregistruokite pasirinkę jums tinkamą miestą ir vietą. Kursai paprastai organizuojami kurią nors savaitės dieną (jei reikia tą pačią dieną, atkreipkite dėmesį - kai kurios klinikos pažymi, kad galima užsakyti skubiai). Pažyma išduodama iškart po kurso. Šiuos kursus gerai pereiti ir dėl savęs, kad žinotumėte, kaip elgtis pavojingose situacijose, jei jums ar artimam žmogui atsitiktų nelaimingas nutikimas.

Nepamirškite kursuose išgirstos medžiagos ir mėgaukitės naujai išmokta informacija apie saugumą.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip nustebinti vaikus, artėjančių švenčių proga, kad dovanos būtų tinkamos ir atitiktų šeimos biudžetą? (2021-10-26)

  Tėvams tikrai nereikia įtikti savo vaikams net ir per didžiąsias metų šventes. Anot specialistų, tėvai turi duoti savo atžaloms tuomet, kai tai leidžia finansinės sąlygos, ir apie dovanas, jų kilmę turi kalbėti anksčiau, o ne tik atėjus šventėms. Nors dovanos vaikams dažniausiai aktualios kokių nors švenčių metu, tačiau mes siūlome tiek savus, tiek kitus mylimus vaikus nustebinti kasdien, be jokios priežasties. Juk gyvenimas – nuostabus, tad reikia juo džiaugtis kuo labiau!

 • Kaip planuojant namų remontą „nenuskausminti“ savo piniginės? (2021-07-29)

  Galima sakyti, kad namų remontas yra sudėtinga užduotis, kuriai reikalingi valdymo įgūdžiai, ir kiekvienas, norintis atnaujinti nekilnojamąjį turtą, turi jausti šį vaidmenį. Viena vertus, tai tampa džiaugsmingu ir kūrybingu procesu, kita vertus, reikia pereiti kryžiaus kelią ir galiausiai palikti statybvietę po ilgos priežiūros. Atsakingai rinkitės remontininkus, prižiūrėkite projektą, atlikite sąmatas-visa tai turi būti suderinta ir tikslinga, kad tikrai išvengtumėte tokio remonto, kuris reikalauja ... pakartotinio remonto.

 • Įdomūs dalykai, kuriuos galima veikti lietingą dieną namuose (2021-07-29)

  Orų prognozė negarantuoja gerų žinių: lietus ir vėsus oras mūsų nepaliks dar kurį laiką.  O ką tokiu oru veikti, nei nesinori kojos kelti iš namų? Yra daugybė veiklų, kuriomis galima užsiimti, tačiau kartais pritrūksta idėju, ypač jei blogas oras tęsiasi ištisas savaites.

 • Vyriškas diržas - kaip išsirinkti stilingą aksesuarą? (2021-05-06)

  Diržas - yra vienas iš pagrindinių aksesuarų, leidžiančių kiekvienam vyrui paįvairinti savo išvaizdą, todėl tokį stiliaus elementą reikėtų išsirinkti kruopščiai. Laimei, šiais laikais vyriškų diržų pasirinkimas tikrai yra didelis ir už prieinamą daugeliui kainą. Džinsai, klasikinės kelnės, ar bet kokios kitos kelnės gali vizualiai pasikeisti su šiuo aksesuaru, svarbiausia atkreipti dėmesį į diržo detales. Reikėtų nepamiršti, kad vyriška mada yra konservatyvesnė nei moterų, vyrų spinta atnaujinama rečiau, kiekvienas daiktas parenkamas skrupulingai, įsivaizduojant kur ir kada bus naudojamas.

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed