Prasti kūno treniravimo rezultatai dėl aminorūgščių trūkumo
Įvairenybės
Trečiadienis, 30 Spalis 2013 12:13

Kiekvienas vyras trokšta tvirto kūno sudėjimo, tačiau ne visiems pavyksta pasiekti norimus rezultatus. Net ir reguliariai sportuojant bei taisyklingai maitinantis raumenys auga iš lėto. Ši problema iškyla organizmui pritrūkus esminių amino rūgščių, kurių jis pats negali pasigaminti.

 

Kokios amino rūgštys populiariausios tarp sportininkų?

 

Profesionalūs sportininkai teikia pirmenybę BCAA komplekso amino rūgštims (tai šakotų grandinių amino rūgštys). Svarbiausios iš jų - leucinas, izoleucinas ir valinas. Raumenų augimo greitis didžiąja dalimi priklauso nuo baltymų sintezės, kurią skatina esminių amino rūgščių vartojimas.

 

Pakeičiamų amino rūgščių papildomai vartoti nebūtina.

 

Pakeičiamas amino rūgštis organizmas gali pasigaminti pats, tam panaudodamas kitas rūgštis. Dėl šios priežasties sportuojant nėra tikslo jas vartoti papildomai, nes jos nedaro įtakos raumenų baltymų sintezei.

 

Leucinas – pagrindinė amino rūgštis baltymų sintezėje.

 

Iš visų BCAA komplekso amino rūgščių leucinui atitenka pagrindinis vaidmuo, tačiau vartojamas kartu su kitomis komplekso amino rūgštimis, jis yra daug efektyvesnis. Ši medžiaga taip pat apsaugo raumenų baltymus nuo irimo, naikina riebalinį audinį ir netgi skatina randų gijimą.

 

Kokį maisto papildą rinktis?

 

Aptarus BCAA komplekso amino rūgščių įtaką liesos raumenų masės auginimui, išvada aiški: kuo daugiau maisto papildas turi BCAA komplekso amino rūgščių (ypač leucino) – tuo jis yra vertingesnis sportuojančiam organizmui.

 

Parengė: www.burneikasports.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed