Retą žvaigždę aptiko naudodami namų kompiuterius
Įvairenybės
Pirmadienis, 16 Rugpjūtis 2010 07:07
Naudodami namų kompiuterius trys mokslininkai savanoriai atrado retą astronominį objektą.

Neįprastas radinys vadinamas „suirusiu dvinariu pulsaru“. Jis atsiranda tuomet, kai suyra masyvi žvaigždė, praneša BBC.

Vokietijoje ir JAV gyvenantys atradėjai šį objektą aptiko įgyvendindami projektą „Einstein@Home“.

Projekto sumanytojai prašo jo dalyvių leisti laisvu metu naudoti jų kompiuterius moksliniams duomenims analizuoti.

Tokio pobūdžio projektai vadinami „paskirstytu duomenų apdorojimu“. „Einstein@Home“ pajungia namų kompiuterių pajėgumus, kurie naudojami dideliems kiekiams duomenų apdoroti.

Šio projekto sumanytojai – informacinių technologijų profesionalai amerikiečiai Chrisas ir Helen Colvinai bei sistemų analitikas Danielis Gebhardtas iš Vokietijos.

Duomenims „Einstein@Home“ apdoroti naudojami projekto sumanytojų bei dar 500 tūkst. vartotojų visame pasaulyje kompiuteriai.

Projekto dalyviai atsisiunčia ekrano užsklandą, kuri, be kitos informacijos, taip pat rodo, kuri dangaus dalis apdorojama.

Naujai atrastas radijo pulsaras – greitai besisukanti neutroninė žvaigždė, galinti susiformuoti tam tikrų tipų žvaigždžių sprogimų metu.

Šis pulsaras apsisuka 41 kartą per sekundę ir turi ypač silpną magnetinį lauką.

Cornello universiteto JAV astronomijos profesorius Jimas Cordesas teigia, kad objektas kažkada turėjo žvaigždę kompanionę, iš kurios jis įgavo masės. Tačiau jo kompanionė susprogo, o išlikęs pulsaras išsilaisvino.

„Manome, kad šių suirusių dvinarių pulsarų turėtų būti ir daugiau, tačiau jų kol kas atrasta nedaug“, – teigė mokslininkas.

„Nesvarbu, ką dar apie jį sužinosime, bet šis pulsaras labai įdomus bandant suprasti esmines neutroninių žvaigždžių fizikines savybes ir tai, kaip jos susiformuoja“, – kalbėjo astronomas.

Anot jo, šis atradimas parodė, kad toks paskirstytas apdorojimas gali būti labai naudingas renkant ir rūšiuojant didžiulius duomenų kiekius.

Projektas „Einstein@Home“ buvo sukurtas ieškoti gravitacinių bangų – raibulių erdvėje ir laike. O pulsaras aptiktas analizuojant Arecibo observatorijoje Puerto Rike surinktus duomenis.

Šios observatorijos duomenų analizei naudojama maždaug trečdalis projekto kompiuterinių pajėgumų.

Tai pirmasis atradimas projekto metu.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed