Sociologai aptiko ryšį tarp šiuolaikinių įrenginių ir nutukimo
Įvairenybės
Pirmadienis, 10 Rugsėjis 2012 19:39

Sociologai iš JAV nekomercinės organizacijos „Milken Institute“ teigia, jog rado glaudų ryšį tarp technologinio progreso ir žmonių populiacijos gausėjimo bei žmonių su nutukimu.

Tyrėjai palygino nutukimo lygį 27 šalyse, įeinančiose į Tarptautinę ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (TEBIPO) besivystant informacinėms technologijoms nuo 1988 iki 2009 metų. Paaiškėjo, jog 10% investicijų padidėjimas į informacines technologijas vidutiniškai 1,4% padidina viršsvorį tarp gyventojų.


Visame pasaulyje nuo nutukimo kenčia daugiau nei 200 milijonų vyrų ir apie 300 milijonų moterų. Pagal šį rodiklį pirmauja JAV, kur gyvena 33,8% suaugusiųjų su antsvoriu, Meksika (30%), Naujoji Zelandija (26,5%), Australija (24,6%) ir Kanada (24,2%).

Nuo 1991 iki 2008 metų JAV žmonių su antsvoriu skaičius padidėjo 45%, o Didžiojoje Britanijoje – net 64,5%. Panaši tendencija išlieka ir besivystančiose valstybėse. Pavyzdžiui, nuo 2002 iki 2008 metų žmonių su antsvoriu skaičius padidėjo daugiau nei du kartus – nuo 2,5% iki 5,7%. Taip pat šiose šalyse augo prie kompiuterių, televizorių ir kompiuterinių žaidimų praleidžiamas laikas.

Jei ši tendencija išliks, tai 2030 metais antsvorį turės 42% JAV gyventojų. Diuko universiteto duomenimis, dabar nuo nutukimo kenčia kas dvidešimtas šalies gyventojas, turėdamas apie 50 kilogramų viršsvorio. Po 18 metų tokių žmonių gali padvigubėti.

Priminsime, jog prieš keletą metų Pasaulinė sveikatos organizacija padarė išvadą, jog ryšio tarp nutukimo ir šiuolaikinių įrenginių nėra. Šiuolaikinė elektronika buvo priskirta prie tos pačios kategorijos kaip, pavyzdžiui, kava: „tiesioginė rizika neįrodyta, tačiau ir negali būti visiškai atmesta“.

Ekspertai teigia, jog patikrintos medicininės statistikos rinkimui reikia 50 metų, o dar regiau – 100.

 

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed