Startuoja lietuviška elektroninių dokumentų pasirašymo sistema
Įvairenybės
Antradienis, 14 Sausis 2014 11:58

Lietuvoje startuoja vietinių ir tarptautinių elektroninių dokumentų pasirašymo platforma „iSign“. Informacinių technologijų kompanijos „Estina“ sukurta sistema sudaro galimybę juridiniams bei fiziniams asmenims per nuotolį pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus elektroniniu parašu ir Lietuvoje, ir užsienyje. Tai pirmoji tokia sistema Baltijos šalyse.

 

„Šiandien fizinis dokumento pasirašymas yra ne kas kita kaip laiko gaišimas – norint padėti parašą juodu ant balto, reikia derinti susitikimą, stovėti kamščiuose arba, dar blogiau, naudotis pašto paslaugomis ir laukti grįžtančių dokumentų kelias savaites. Tuo tapu verslas vadovaujasi principu „laikas – pinigai“, todėl kiekviena minutė svarbi. Iki šiol Lietuvoje, nors ir esant tinkamai infrastruktūrai, nebuvo paslaugų, leidžiančių taupyti laiką. Siekdami tai pakeisti, metus kūrėme ir tobulinome platformą, kuri nuo šiol leis pasirašyti dokumentą čia ir dabar bei suteiks galimybę tą padaryti ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu lygmeniu“, – teigia Gintas Balčiūnas, „Estina“ verslo plėtros vadovas.

 

Pasak G. Balčiūno, Europoje tokių sprendimų nėra daug, o esantieji neišnaudoja visų galimybių. Dauguma tokio tipo veikiančių platformų leidžia pasirašyti vieną dokumento formatą, kurį priima tik šalies viešasis sektorius bei šalyje veiklą vykdančios kompanijos. Tuo tarpu naudojant „iSign“, galima pasirašyti Lietuvoje patvirtinto „ADoc“, Estijoje patvirtinto „DigiDoc“ ir Europos Sąjungoje patvirtinto „PDF“ formatų dokumentus. Artimiausiu metu platforma bus papildyta ir kitais dokumentų formatų standartais, veikiančiais skirtingose šalyse.

 

Tikimasi, kad platforma didžiausio dėmesio sulauks finansų, draudimo ir sveikatos sektoriuose, kuriuose dideli kiekiai dokumentų pasirašomi įprastiniu būdu. Šiuo metu platforma veikia Lietuvoje ir Estijoje, ją taip pat planuojama plėsti į tokias elektroninį parašą naudojančias užsienio rinkas kaip Suomija, Belgija, Portugalija, Nyderlandai.

 

„iSign“ paremta debesų kompiuterija, ji susieta su „Google Drive“ ir „Dropbox“. Platforma turi tokias funkcijas kaip dokumentų derinimas su trečiosiomis šalimis, dokumentų kategorizavimas bei galimybė integruoti į jau įmonių naudojamas verslo valdymo sistemas. Platforma sukurta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Elektroninio parašo įstatymu ir Europos Sąjungos standartais, reglamentuojančiais elektroninio parašo naudojimą.

 

Norint naudotis paslauga, tereikia apsilankyti svetainėje www.isign.lt, užsiregistruoti, įvedant tokius savo duomenis kaip vardas, pavardė, el. paštas, telefono numeris ir asmens kodas. Po kelių sekundžių sulaukus patvirtinimo elektroniniu laišku, kuriame bus suteiktas ir slaptažodis, galima prisijungti nurodytais duomenimis ir iškart pradėti naudotis sistema.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed