Studentai siūlo Švietimo ir mokslo ministrui taisyti senas klaidas, o ne daryti naujas
Įvairenybės
Antradienis, 25 Rugsėjis 2012 00:00

Šiandien Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministrą, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir LAMA BPO vadovus dėl priėmimo į aukštąsias mokyklas tobulinimo bei bendrojo priėmimo nuostatų 2014 metais.

 

Išsiųstame rašte LSAS kritiškai vertina Švietimo ir mokslo ministro patvirtintą geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusių eilės sudarymo 2014 metais tvarkos aprašą ir prėjusio penktadienio universitetų rektorių priimtą sprendimą šios tvarkos nenukelti vėlesniam įsigaliojimui, nors vieningos pozicijos tarp rektorių prieitą nebuvo. LSAS pabrėžia, jog naujaja tvarka orientuojamasi į aukštųjų mokyklų užsakymą, o ne į moksleivių kompetencijų ir gebėjimų ugdymą mokykloje, o stojimo į aukštąsias mokyklas metu turi būti vertinamos asmens kompetencijos, motyvaciją ir pasirengimas studijuoti, o ne formalūs kriterijai.

 

 

Pasak LSAS prezidento Viliaus Morkūno būtina priimti ryžtingus sprendimus peržiūrint ir koreguojant mokymosi programas pačiose mokyklose, aukštosioms mokykloms pertvarkant studijų programų įgyvendinimą studijų ir mokymosi proceso organizavimą orientuojant į moksleivį ir studentą, jų kompetencijų ugdymą, o ne didinant valstybinių brandos egzaminų skaičių ir jų svarbą. Tuo tarpu didžioji dalis aukštųjų mokyklų didindamos reikalavimus moksleiviams, nesiruošia kelti reikalavimų sau, t.y. įvesti minimalius konkursinių balų slenksčius. Taip pat netiesioginis reikalavimas laikyti didesnį brandos egzaminų skaičių nulems profesinę dezorientaciją, o ne kryptingą moksleivių profesinį orientavimą jau nuo pradinių klasių.

 

„Tikimės įsiklausymo į studentų ir moksleivių nuomonę bei racianalaus sprendimo bent iš kolegijų direktorių pusės, kurie šiandien svarstys šį klausimą. Tuo tarpu labai stebina Švietimo ir mokslo ministro neryžtingumas bei atsakomybės primetimas aukštųjų mokyklų vadovams dėl paties patvirtinto įsakymo, kurį jau galima buvo atšaukti bei perkelti diskusijas dėl šio aprašo įsigaliojimo 2015 metais. Todėl raginame Švietimo ir mokslo ministą ir ministerijos darbuotojus kartu su mokyklomis ir aukštosiomis mokyklomis taisyti esamas bendrojo ugdymo ir šiais metais vykusio bendrojo priėmimo spragas, o ne sudaryti sąlygas naujų klaidų atsiradimui.“- teigė LSAS prezidentas.

 

Taip pat LSAS, atsižvelgdama į šių metų bendrojo priėmimo eigą ir jo rezultatus, siūlo įgyvedinti funkcionuojančią profesinio orientavimo sistemą, grįstą valstybės poreikio planavimu, nustatyti minimalių konkursinių balų slenksčius aukštosiose mokyklose, siekiant kokybės, o ne kiekybės, numatyti galimybę visose studijų srityse gauti papildomų balų, vertinant stojančiųjų motyvaciją bei formaliu ir neformaliu būdu įgytas kompetencijas. Taip pat pabrėžiama, jog būtinas tikslinio ir studijų stipendijų finansavimo mechanizmų tobulinimas, atspindintis studentų ir aukštųjų mokyklų lūkesčius, olimpiadų ir konkursų sąrašo išplėtimas bei organizacinių trukdžių pašalinimas stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo metu.

 

Susipažinti su LSAS raštu galite interneto svetainėje www.lsas.lt, skiltyje „Dokumentai“.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed