Tariama „Anonymous“ ataka prieš internetą – šiurpyklė diletantams
Įvairenybės
Penktadienis, 30 kovas 2012 09:25

Baimės akys didelės: taip galima pavadinti „sensacingą“ pranešimą apie hakerių grupuotės „Anonymous“ neva rytoj planuojamą ataką prieš pagrindinius interneto DNS serverius, kuriai pavykus būtų labai apsunkintas naudojimasis HTTP protokolu.Hakeriai išjungs internetą! – diletantų akys plečiasi iš siaubo, tačiau pasaulio pabaiga kovo 31 dieną tikrai neateis, ramina spėjusius supanikuoti „Slashgear.com“. Šis IT leidinys pataria žurnalistams prieš skelbiant ar tiražuojant „sensacijas“ pirmiausia pasitikrinti šaltinius.

Rašantys apie pagarsėjusių hakerių grupuočių, tarp jų ir „Anonymous“, veiklą puikiai žino, kad absoliuti dauguma pranešimų apie tariamai planuojamas jų atakas yra banalios klastotės, kurias hakerių vardu įvairiuose interneto resursuose skelbia nieko bendra neturintys su hakeriais asmenys, kuriems smagu tyčiotis iš lengvatikių ir neišmanėlių. Nežinomų įsilaužėlių vardu gali kalbėti kas tik nori, o tikrieji retai kada gaišta laiką paneiginėdami kitų išgalvotas nesąmones. Tiesa, būna ir išimčių.

„Anonymous“ grupuotė savo pranešimus ir komentarus skelbia pagrindiniame „oficialiame“ informacijos kanale „Twitter“ mikrotinklaraščių portale, Anonops paskyroje, primena  „Slashgear.com“. Jokių pranešimų apie kovo 31 d. rengiamą  interneto išjungimo“ ataką joje nėra. Dar daugiau:  neapsikentę klajojančių gandų, kuriuos mielai tiražuoja „įvykio svarbos“ sukrėsti diletantai, „Anonymous“ atstovai dar praeitą mėnesį paneigė planuojantys atakuoti pagrindinius interneto DNS serverius ir taip „išjungti“ internetą.

Šios grupuotės hakeriai paneigė ruošiantys projektą „GlobalBlackOut", kuriuo neva siekiama parazitinių užklausų srautu priversti pagrindinius DNS serverius patiems generuoti perteklinį duomenų srautą, kuris ilgainiui padarytų juos nepasiekiamus interneto vartotojams. Būtent toks melagingas pranešimas „Anonymous“ vardu buvo paskelbtas „PasteBin“ tinklalapyje. Pasak „Slashgear.com“, galbūt iš tikrųjų kažkas planuoja kovo 31 d. surengti ataką prieš pagrindinius DNS serverius, tačiau tai tikrai bus ne  „Anonymous“.

Be to, IT specialistai žino, kad pagrindiniai DNS serveriai parazitinių užklausų srautais yra atakuojami dar nuo 2002 metų, tačiau dar nė karto nėra pavykę visų jų išvesti iš rikiuotės. Ekspertai abejoja, ar toks bandymas būtų sėkmingas net ir jei jo imtųsi „Anonymous“: esą maksimalus poveikis veikiausiai būtų toks menkas, kad tik maža inteneto vartotojų dalis jį pastebėtų.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?

 • Viskas, ką turite žinoti apie IPTV (2018-11-02)

  Internetas daugeliui žmonių reikalingas kaip kasdieninis maistas. Televizija – kaip skanėstai. Be interneto daugelis negali įsivaizduoti savo kasdienybės, tačiau papildomam pagardinimui namuose naudojamasi ir televizijos paslaugomis, kurios įvardijamos kaip vienas patraukliausių laisvalaikio leidimo būdų. Jeigu ir Jums tiek televizija, tiek internetas yra būtina namų sąlyga, tokiu atveju IPTV yra puikus pasirinkimas.

 • Dovanos programuotojams. Ką padovanoti? (2016-12-28)

  Pinigai – lengviausias pasirinkimas, ieškant dovanos vienam ar kitam žmogui, nestokojantis ir pravartumo. Ir visgi, galvojant apie dovanas programuotojams tenka ieškoti kitų galimų opcijų, kadangi solidžios profesionalių programuotojų algos keletą banknotų paverčia ne tik idėjiškai, bet ir praktiškai beverčiais. Būtent dėl to, tenka įdėti kiek daugiau pastangų, atsižvelgiant į programuotojo poreikius tiek laisvalaikiu, tiek ir darbo metu, ieškant jam dovanos, kuri būti tiek džiuginanti, tiek ir naudinga. O tokių tikrai yra.

 • Greitas ir patogus būdas - vyriški kvepalai internetu (2016-12-05)

  Kvepalai vyramsVyrai, priešingai, nei moteriškosios lyties atstovės apsipirkinėjimą prekybos centruose vertina neigiamai. Jiems nesinori leisti laiko parduotuvėse renkantis įvairias prekes, stovėti eilėse prie kasų ar persirengimo kabinų. Turbūt ne reta moteris žino, jog norint pakankinti vyrą - jį reikia nusivesti į prekybos centrą ir priversti laukti, kol ji išsirinks kvepalus ar naujus batelius.

 • Kaip pradėti IT verslą? (2016-09-02)

  Gyvename moderniųjų technologijų amžiuje, kai įvairi elektronika bei technika mums suteikia labai daug įvairių galimybių vienu metu. Internetas, o kartu išmanieji įrenginiai mums atveria daugiau platybių vystyti verslą, dirbti ir greičiau įgyvendinti planus.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed