Tariama „Anonymous“ ataka prieš internetą – šiurpyklė diletantams
Įvairenybės
Penktadienis, 30 kovas 2012 09:25

Baimės akys didelės: taip galima pavadinti „sensacingą“ pranešimą apie hakerių grupuotės „Anonymous“ neva rytoj planuojamą ataką prieš pagrindinius interneto DNS serverius, kuriai pavykus būtų labai apsunkintas naudojimasis HTTP protokolu.Hakeriai išjungs internetą! – diletantų akys plečiasi iš siaubo, tačiau pasaulio pabaiga kovo 31 dieną tikrai neateis, ramina spėjusius supanikuoti „Slashgear.com“. Šis IT leidinys pataria žurnalistams prieš skelbiant ar tiražuojant „sensacijas“ pirmiausia pasitikrinti šaltinius.

Rašantys apie pagarsėjusių hakerių grupuočių, tarp jų ir „Anonymous“, veiklą puikiai žino, kad absoliuti dauguma pranešimų apie tariamai planuojamas jų atakas yra banalios klastotės, kurias hakerių vardu įvairiuose interneto resursuose skelbia nieko bendra neturintys su hakeriais asmenys, kuriems smagu tyčiotis iš lengvatikių ir neišmanėlių. Nežinomų įsilaužėlių vardu gali kalbėti kas tik nori, o tikrieji retai kada gaišta laiką paneiginėdami kitų išgalvotas nesąmones. Tiesa, būna ir išimčių.

„Anonymous“ grupuotė savo pranešimus ir komentarus skelbia pagrindiniame „oficialiame“ informacijos kanale „Twitter“ mikrotinklaraščių portale, Anonops paskyroje, primena  „Slashgear.com“. Jokių pranešimų apie kovo 31 d. rengiamą  interneto išjungimo“ ataką joje nėra. Dar daugiau:  neapsikentę klajojančių gandų, kuriuos mielai tiražuoja „įvykio svarbos“ sukrėsti diletantai, „Anonymous“ atstovai dar praeitą mėnesį paneigė planuojantys atakuoti pagrindinius interneto DNS serverius ir taip „išjungti“ internetą.

Šios grupuotės hakeriai paneigė ruošiantys projektą „GlobalBlackOut", kuriuo neva siekiama parazitinių užklausų srautu priversti pagrindinius DNS serverius patiems generuoti perteklinį duomenų srautą, kuris ilgainiui padarytų juos nepasiekiamus interneto vartotojams. Būtent toks melagingas pranešimas „Anonymous“ vardu buvo paskelbtas „PasteBin“ tinklalapyje. Pasak „Slashgear.com“, galbūt iš tikrųjų kažkas planuoja kovo 31 d. surengti ataką prieš pagrindinius DNS serverius, tačiau tai tikrai bus ne  „Anonymous“.

Be to, IT specialistai žino, kad pagrindiniai DNS serveriai parazitinių užklausų srautais yra atakuojami dar nuo 2002 metų, tačiau dar nė karto nėra pavykę visų jų išvesti iš rikiuotės. Ekspertai abejoja, ar toks bandymas būtų sėkmingas net ir jei jo imtųsi „Anonymous“: esą maksimalus poveikis veikiausiai būtų toks menkas, kad tik maža inteneto vartotojų dalis jį pastebėtų.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed