Tariama „Anonymous“ ataka prieš internetą – šiurpyklė diletantams
Įvairenybės
Penktadienis, 30 kovas 2012 09:25

Baimės akys didelės: taip galima pavadinti „sensacingą“ pranešimą apie hakerių grupuotės „Anonymous“ neva rytoj planuojamą ataką prieš pagrindinius interneto DNS serverius, kuriai pavykus būtų labai apsunkintas naudojimasis HTTP protokolu.Hakeriai išjungs internetą! – diletantų akys plečiasi iš siaubo, tačiau pasaulio pabaiga kovo 31 dieną tikrai neateis, ramina spėjusius supanikuoti „Slashgear.com“. Šis IT leidinys pataria žurnalistams prieš skelbiant ar tiražuojant „sensacijas“ pirmiausia pasitikrinti šaltinius.

Rašantys apie pagarsėjusių hakerių grupuočių, tarp jų ir „Anonymous“, veiklą puikiai žino, kad absoliuti dauguma pranešimų apie tariamai planuojamas jų atakas yra banalios klastotės, kurias hakerių vardu įvairiuose interneto resursuose skelbia nieko bendra neturintys su hakeriais asmenys, kuriems smagu tyčiotis iš lengvatikių ir neišmanėlių. Nežinomų įsilaužėlių vardu gali kalbėti kas tik nori, o tikrieji retai kada gaišta laiką paneiginėdami kitų išgalvotas nesąmones. Tiesa, būna ir išimčių.

„Anonymous“ grupuotė savo pranešimus ir komentarus skelbia pagrindiniame „oficialiame“ informacijos kanale „Twitter“ mikrotinklaraščių portale, Anonops paskyroje, primena  „Slashgear.com“. Jokių pranešimų apie kovo 31 d. rengiamą  interneto išjungimo“ ataką joje nėra. Dar daugiau:  neapsikentę klajojančių gandų, kuriuos mielai tiražuoja „įvykio svarbos“ sukrėsti diletantai, „Anonymous“ atstovai dar praeitą mėnesį paneigė planuojantys atakuoti pagrindinius interneto DNS serverius ir taip „išjungti“ internetą.

Šios grupuotės hakeriai paneigė ruošiantys projektą „GlobalBlackOut", kuriuo neva siekiama parazitinių užklausų srautu priversti pagrindinius DNS serverius patiems generuoti perteklinį duomenų srautą, kuris ilgainiui padarytų juos nepasiekiamus interneto vartotojams. Būtent toks melagingas pranešimas „Anonymous“ vardu buvo paskelbtas „PasteBin“ tinklalapyje. Pasak „Slashgear.com“, galbūt iš tikrųjų kažkas planuoja kovo 31 d. surengti ataką prieš pagrindinius DNS serverius, tačiau tai tikrai bus ne  „Anonymous“.

Be to, IT specialistai žino, kad pagrindiniai DNS serveriai parazitinių užklausų srautais yra atakuojami dar nuo 2002 metų, tačiau dar nė karto nėra pavykę visų jų išvesti iš rikiuotės. Ekspertai abejoja, ar toks bandymas būtų sėkmingas net ir jei jo imtųsi „Anonymous“: esą maksimalus poveikis veikiausiai būtų toks menkas, kad tik maža inteneto vartotojų dalis jį pastebėtų.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed