Užsienio ekspertai: Lietuva pamažu pradeda išnaudoti savo didžiulį potencialą IT sektoriuje
Įvairenybės
Antradienis, 23 Spalis 2012 10:58

Viena didžiausių Lietuvos el. Verslo sprendimų ir IT bendrovė Net Frequency” spalio ir lapkričio mėnesiais organizuoja atvirus seminarus su užsienio ekspertais, kurie dalinsis IT projektų valdymo ir produktų kūrimo patirtimi. Pasak atvyksiančių užsienio ekspertų, Lietuva turi didžiulį potencialą IT sektoriuje, kurį po truputį realizuoja.

 

„Lietuva tikrai nebėra ta šalis, kuri globaliame IT sektoriuje galėtų konkuruoti vien tik pigia ir kokybiška darbo jėga. Pagal pastaruoju metu ženkliai išaugusį paslaugų eksportą ir sukuriamų produktų skaičių bei jų vertinimus užsienyje vis stiprėja įspūdis, kad Lietuva IT sektoriuje turi milžinišką potencialą, kurį pamažu pradeda išnaudoti. Manau, vis daugiau žmonių čia žavisi naujomis technologijomis ne tik kaip pasyvūs vartotojai, bet ir kaip inovatyvūs jų kūrėjai”, - teigia Dr. Oliver Ciupke, Vokietijos bendrovės OXID eSales AG” ekspertas.

 

Kauno technologijų universitete vykstančiuose seminaruose Oliver Ciupke iš elektroninės prekybos programinę įrangą “OXID eShop” kuriančios bendrovės ir kiti IT ekspertai kalbės apie vykdomų IT projektų laiko sąnaudų įvertinimą, Android” programėlių kūrimą, Agile” projektų valdymą naudojant Scrum” technologiją, debesų kompiuteriją Ir kitas temas.

 

„Lietuvos skaičiai įspūdingi – dukart išaugęs ir Baltijos šalyse rekordinis IT paslaugų eksportas turėtų paskatinti už šio sektoriaus vystymą atsakingas valdžios institucijas bei verslą siekti puikių rezultatų toliau. Sveikintina, kad Lietuva būdama geografiškai maža valstybė aukšto lygio IT paslaugas eksportuoja į tokias pažangias šalis kaip Danija, Suomija, Vokietija, ar visiškai naujas rinkas - kaip kad Singapūras”, - paaiškina O. Ciupke.

 

„Su Vokietijos kompanijomis bendradarbiaujame ir bendrus projektus įgyvendiname daugiau nei 10 metų. Pastebime, kad abiejose iš pirmo žvilgsnio skirtingose rinkose vyrauja panašios problemos. Dauguma Vokietijos kompanijų taip pat susiduria su kvalifikuotos IT darbo jėgos trūkumu – paskaičiuota, kad ten susidaro maždaug 40 000 IT specialistų poreikis. Kita vertus, ši rinka turi ženkliai daugiau patirties šiame sektoriuje, tad Lietuvai, kurios IT prekių eksportas per paskutinius metus išaugo dvigubai, yra ko pasimokyti iš užsienio patirties”, - teigia Net Frequency” projektų padalinio vadovas Paulius Insoda.

 

El. verslo sprendimų ir IT bendrovės Net Frequency” organizuojami atviri seminarai yra jų vykdomo projekto “NFQ Akademija” dalis. Projekto metu atrinkti 40 gabiausių studentų turi galimybę tris mėnesius lankyti naujos formos praktikos akademiją, kurioje paskaitas apie komercinių IT projektų įgyvendinimą, produktų kūrimą, programavimą, el. verslo subtilybes ir kitas sritis skaito šios srities profesionalai.

 

Atviri seminarai, kuriuos ves šalies ir užsienio ekspertai, vyks Kauno technologijos universitete spalio 24 ir 26 bei lapkričio 5 ir 28 dienomis. Daugiau informacijos apie vyksiančius seminarus rasite čia: http://www.nfq.lt/atviros-paskaitos

 

„Net Frequency“ – tarptautinė elektroninės komercijos sprendimų, internetinės rinkodaros ir IT specialistų kompanija, Lietuvoje veiklą pradėjusi 2002 metais. Bendrovė priklauso įmonių grupei, kurios padaliniai veikia Vokietijoje ir Lietuvoje. Šiandien grupėje iš viso dirba 140 darbuotojų. „Net Frequency“ per dešimtmetį yra įgyvendinusi daugiau kaip 300 sudėtingų elektroninės komercijos projektų daugiau nei 10 šalių, tarp kurių – Lietuvoje populiarios elektroninės parduotuvės www.e-senukai.lt, www.imk.lt, www.gastronomas.lt, www.ishop.lt, www.topocentras.lt, www.knyguklubas.lt, www.pegasas.lt ir kiti.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed