20% visų „Mac OS X“ valdomų kompiuterių apkrėsti „Windows“ virusais
Virusai
Trečiadienis, 25 Balandis 2012 00:20

Antivirusinės programinės įrangos kūrėja „Sophos“ išanalizavo duomenis apie 100 tūkstančio „Apple“ kompiuterių darbą, kuriuose buvo įdiegta nemokama kompanijos platinama antivirusinė programa. Paaiškėjo, jog kas penktas „Apple“ kompiuteris apkrėstas „Windows“ operacinei sistemai skirtais virusais, o kas 36-as įrenginys – „Mac OS X“ platformai skirtais virusais.

Dauguma „Mac OS X“ valdomų kompiuterių infekuoti trojanu „BackDoor.Flashback.39“. Virusas buvo aptiktas balandžio 4 dieną, tačiau nuo to laiko jo apkrėstų kompiuterių beveik nesumažėjo, nepaisant to, kad buvo išleisti įrankiai kovai su šia kenkėjiška programa.

„Sophos“ atliktas tyrimas patvirtina, jog „Apple“ kompiuterių savininkai skiria mažai dėmesio kovai su kenkėjiška programine įranga. Dažnai aptikti virusai buvo išleisti 2007 metais, todėl bet kuri šiuolaikinė antivirusinė programa galėtų lengvai juos aptikti. Ir nors „Windows“ operacinei sistemai skirti virusai ir negali pakenkti „Apple“ kompiuteriams, „Sophos“ specialistai pataria atidžiau prižiūrėti savo „makus“.

Parengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed