Android išmaniuosiuose telefonuose plinta naujas Trojan virusas
Virusai
Pirmadienis, 30 Sausis 2012 13:54

Nuolatos augantis „Android“ operacinės populiarumas kelia vis didesnį programišių susidomėjimą bei galimybę pasisavinti asmeninius vartotojų duomenis. Naujausiais kompiuterių bei išmaniųjų telefonų apsauga užsiimančios bendrovės „Symantec“ duomenimis, „Android Market“ internetinėje parduotuvėje sparčiai plinta naujas Trojan tipo virusas kodiniu pavadinimu Android.Counterclank.

Pranešime taip pat teigiama, kad tai modifikuota ankščiau plitusio viruso Android.Tonclank versija, galinti pasisavinti tiek telefone esančius duomenis, tiek atlikti kitą daugiafunkcinio įrenginio kontrolę. Tiksliau sakant, Android.Counterclank yra integruota į kai kurias „Android Market“ esančias programėles, o bent kartą telefone startavus kenkėjiškos programos servisams, telefone esanti informacija (MAC adresas, IMEI numeris, IMSI identifikatorius ir t.t.) yra siunčiama į programišių serverius.

„Symnatec“ teigia, kad šiuo metu užkrėstų išmaniųjų telefonų skaičius gali svyruoti nuo 1 iki 5 milijonų. Pats paprasčiausias būdas patikrinti ar „Android“ platformą naudojantis daugiafunkcinis įrenginys yra neužkrėstas Android.Counterclank virusu, tai darbalaukyje surasti piktogramą, kurios pavadinimas yra „Search“ (žr. paveiksliuką viršuje).

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed