Brandūs vartotojai atsargūs internete, bet mažiau žino apie pavojus
Virusai
Ketvirtadienis, 21 Sausis 2016 16:18

Kalbant apie saugumą internete, 45 metų ir vyresni vartotojai gerokai atsargiau dalijasi informacija nei jaunesni interneto vartotojai, tačiau jiems trūksta žinių atpažinti sukčius ar neišvengiamas grėsmes. Remiantis naujausiu „Kaspersky Lab“ vartotojų nuomonės tyrimu*, 24 metų ir jaunesni vartotojai labiau linkę internete atskleisti asmeninę informaciją ir mažiau rūpinasi apsauga, bet išmano galimas grėsmes ir lengviau jas atpažįsta.

Tyrimas nustatė, kad jaunesni žmonės laisviau dalijasi asmeniniais duomenimis internete. 83 proc. jų dalijasi privačiomis žinutėmis, o vyresni nei 45 metų vartotojai – tik 53 proc.. Jauni žmonės tris kartus labiau linkę bent kartą pasidalyti intymiu turiniu internete: 23 proc. palyginti su 7 proc.

Abi amžiaus grupės vienodai neatsargūs dėl slaptažodžių. Maždaug 40 proc. prisipažįsta turintys mažiau slaptažodžių nei paskyrų internete, maždaug pusė juos laiko nesaugiai, pavyzdžiui, užsirašo ant popieriaus lapelių ar užrašų knygelėse.

Jaunoji karta yra nekantri, kai kalbama apie programinės įrangos diegimą ir failų atsisiuntimą. 26 proc. sako praleidžiantys sutarčių terminus ir sąlygas, kai įdiegia programinę įrangą. Tai galėtų reikšti, kad jie nežino, kokiais duomenimis suteikiama prieiga, kokių papildomų programų jie galėjo įdiegti ar kaip galėjo pasikeisti jų operacinės sistemos nustatymai. 12 proc. vyresnių vartotojų tiesiog ignoruoja smulkų šriftą. Jaunesni žmonės taip pat pasižymi mažesniu atsargumu siunčiantis failus, vienas iš trijų (31 proc.) siunčiasi failus iš skirtingų šaltinių, palyginti su taip besielgiančių 10 proc. brandesnių vartotojų.

Vienas iš keturių (24 proc.) jaunesnių vartotojų išjungtų saugumo sprendimus, jei šie bandytų užkirsti kelią diegiant programinę įrangą; iš vyresnio amžiaus respondentų taip pasielgtų tik 13 proc.

Tačiau remiantis „Kaspersky Lab“ moksliniu tyrimu, jaunesni žmonės lengviau atpažįsta kenkėjiškas programas, kai susiduria su potencialiomis grėsmėmis. Paprašyti atsisiųsti dainą iš keturių šaltinių, vienas iš trijų jaunų žmonių (30 proc.) pasirinko pavojingiausią exe failą, palyginti su beveik puse (42 proc.) vyresnių vartotojų. Saugų wma variantą pasirinko tik vienas iš penkių vyresnių vartotojų ir 29 proc. jaunesnių.

Tad nenuostabu, kad internete laisvesni jaunesni žmonės dažniau tampa kenkėjiškų programų aukomis. 2015 m. 57 proc. jaunesnių vartotojų tapo išpuolių aukomis, palyginti su 34 proc. vyresnio amžiaus vartotojų. Dėl patirties apie interneto pavojus stokos vyresnio amžiaus kenkėjiškų programų aukos buvo labiau linkusios prisipažinti, kad nesuprato, kaip buvo užkrėsti: 17 proc., palyginti su tik 10 proc. jaunesnių vartotojų.

„Nors akivaizdu, kad brandesni interneto vartotojai yra linkę mažiau rizikuoti dėl asmeninės informacijos internete, susidūrę su kibernetinėmis grėsmėmis jie mažiau išmano apie jų pavojų ir negali jų nustatyti bei nuo jų apsisaugoti. Tiesiog privalu turėti stiprų skaitmeninės apsaugos instinktą. Svarbu, kad visų amžiaus grupių vartotojai būtų atsargūs ir budrūs internete, žinotų apie galimas grėsmes. Taip pat verta įdiegti saugumo sprendimus, kurie užtikrina visapusę apsaugą siunčiantis ir diegiant failus bei bendraujant internete, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Kad vartotojams būtų lengviau apsaugoti savo skaitmeninį gyvenimą ir išvengti problemų, kurias sukelia negebėjimas nustatyti galimas grėsmes, „Kaspersky Lab“ siūlo savo pasaulyje pripažintą patirtį saugumo srityje. „Kaspersky Internet Security – Multi-Device“ ir „Kaspersky Total Security – Multi-Device“ sprendimai apsaugos vartotojus nuo naujausių kenkėjiškų programų ir interneto grėsmių.

Savo kibernetinių žinių lygį galite pasitikrinti adresu: https://blog.kaspersky.com/cyber-savvy-quiz/.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed