„Microsoft“ toliau sėkmingai kovoja su „botnetais“
Virusai
Antradienis, 27 kovas 2012 00:45

Kompanija „Microsoft“ kartu su partneriais konfiskavo serverius, kurie buvo naudojam kelių „Zeus“ „botnetų“ valdymui. Serveriai buvo konfiskuoti kovo 23-ąją Pensilvanijos ir Ilinojaus valstijose įvykusių reidų metu.

„Botnetai“, kurių valdymas buvo perimtas, apjungia apie 13 milijonų kompiuterių visame pasaulyje. Juose įdiegtas trojanas „Zeus“ ir jo modifikacijos pavadinimais „Ice-IX“ ir „SpyEye“.

„Zeus“ įsimena, kokius klavišus spaudžia vartotojai. Taip programa fiksuoja prisijungimo duomenis. „Botnetų“ operatoriai naudojo „Zeus“ finansinėse machinacijose, tarp kurių pinigų išėmimas ir aukų sąskaitų. „Botnetų“ padaryta žala vertinama daugiau nei 100 milijonų dolerių.

Dabar „Microsoft“ „botnetus“ valdžiusius žmones siekia patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Įtariamųjų vardai neatskleidžiami. Žinomi tik jų slapyvardžiai: Roma, Slavik, petr0vich ir Denis Lubimov.

Nuo 2010-ųjų metų „Microsoft“ pastangomis uždaryti keli stambūs „botnetai“: „Waledac“, „Rustock“ ir „Kelihos“. Kompanijos atstovai teigia, kad kova su „Zeus“ pareikalavo daugiausiai pastangų. Pabrėžiama, kad „Microsoft“ siekia ne tik uždaryti „botnetus“, tačiau ir padaryti kuo daugiau nuostolių jų operatoriams.

Parengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed