Virusai
Kariuomenė perspėja saugotis USB laikmenomis plintančių virusų
Virusai
Pirmadienis, 17 Sausis 2011 18:27
Kariuomenės specialistai mokosi naudotis vidiniais kompiuterių tinklais, elektroniniu paštu ir serveriais, nes vadovybės nurodymu, jau kuris laikas tarnyboje draudžiama kaišioti USB laikmenas.

Lietuvos Krašto apsaugos struktūrose uždrausta naudotis USB laikmenomis. Kariškiai teigia, kad šitaip kovojama su virusais ir atmeta, kad saugumo priemonės sustiprintos dėl informacijos nutekinimo pavojaus.
 
Aptiktas pirmasis „botnet“ tinklus formuojantis „Android“ virusas
Virusai
Ketvirtadienis, 30 Gruodis 2010 13:48
Kinijoje nustatyti pirmieji išmaniuosius telefonus su „Android“ operacine sistema užkrečiančio kompiuterinio viruso „Geinimi“ atvejai, pranešė „PC World“.

Pranešama, kad šis virusas „slepiasi“ per trečiųjų šalių tinklalapius platinamose „Android“ platformos telefonams skirtose programėlėse. Kai kurios iš jų buvo parsisiųstos ne vieną tūkstantį kartų, sakoma pranešime.
 
Latvija pateko tarp didžiausių kompiuterinių virusų skleidėjų
Virusai
Antradienis, 28 Gruodis 2010 13:25
Lietuvos kaimynė Latvija pateko tarp 10-ties didžiausių kompiuterinių virusų skleidėjų pasaulyje. Antivirusinės programinės įrangos gamintojos „Kaspersky Lab.“ duomenimis, maždaug 3,25 proc. iš 500 milijonų visų pasaulyje plitusių kenkėjų per trečiąjį šių metų ketvirtį buvo iš Latvijos.

„Tai, kad šiame dešimtuke matome Latviją, nėra netikėta. Šiandieniniai interneto nusikaltėliai kenkėjus skleidžia patalpindami juos į serverius, o Latvijoje yra daug duomenų centrų, šalis intensyviai eksportuoja interneto prieglobos (hostingo) paslaugas į užsienio šalis ir ypač Rusiją, kurioje sukuriama daug kompiuterių kenkėjų.
 
Ekspertai pataria būti atsargiems perkant dovanas internetu
Virusai
Antradienis, 14 Gruodis 2010 10:06
Kompiuterių saugumo ekspertai primena šventiniame šurmulyje nepamiršti atsargumo. Dovanų pirkimo, virtualių sveikinimo atvirukų siuntimo sezonas tradiciškai tampa puikia proga darbuotis kenkėjiškų programų ir kompiuterių virusų kūrėjams, teigiama bendrovės  ESET kompiuterių saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios įmonės „NOD Baltic“ pranešime.

„Metų pabaigos šventės kenkėjiškų programų kūrėjams, kaip ir Kalėdų mugės kišenvagiams, yra puiki proga pasinaudoti skubėjimu, sumažėjusiu atidumu.

 

 
Siaučia duomenis iš kompiuterio ištrinantis virusas
Virusai
Antradienis, 30 Lapkritis 2010 15:31
Pasaulinė antivirusinių programų gamintoja „Kaspersky Lab.“ perspėja apie naują kompiuterius siaubiančio kenkėjo – Trojos arklio „GpCode“ – atmainą. Prieš kelerius metus daug nuostolio pridaręs „duomenų žudikas“, kuris pakenkia kompiuteryje esantiems failams, sugrįžo dar pavojingesnis nei anksčiau.
 
Didžiosios Britanijos policija uždarė 3 „botneto“ „Koobface“ serverius
Virusai
Antradienis, 16 Lapkritis 2010 09:26
Praėjusios savaitės pabaigoje Didžiojoje Britanijoje sustabdyti 3 „botnetą“ „Koobface“ valdę serveriai. Tiesa, atjungus šiuos serverius „botneto“ veikla greičiausiai nenutrūks, nes jis turi šimtus valdymo centrus, ir jie gana operatyviai migruoja.

„SecDev Group“ vyriausiasis specialistas Nartas Valnevas papasakojo žurnalistams, kad jo manymu, „Koobface“ yra sukurtas ir valdomas rusų.
 
Kinijoje sparčiai plinta pavojingas mobilus virusas
Virusai
Pirmadienis, 15 Lapkritis 2010 05:20
Kinijoje sparčiai plinta pavojingas mobilus virusas, kuris infekuoja sumaniuosius telefonus. Nukentėjo jau daugiau nei milijonas mobiliųjų įrenginių savininkų.

Skelbiama, kad kenkėjiška programa patenka į sumaniuosius telefonus kaip antivirusinė programa. Įrenginys užkrečiamas tada, kaip jo savininkas paspaudžia ant nuorodos atsiustoje žinutėje.
 
Kodėl iki šiol nebuvo sukurtas pavojingas virusas telefonams
Virusai
Penktadienis, 12 Lapkritis 2010 12:37
Žiniasklaidoje nuolat pasirodo pranešimų apie naujus ir pavojingus kompiuterių virusus, vartotojams nuolat primenama atnaujinti antivirusinę programą. O kaip su išmaniaisiais telefonais? Juk jie yra miniatiūriniai kompiuteriai, ir jais galima komunikuoti naudojant kur kas daugiau skirtingų ryšio tinklų. Kodėl iki šiol nebuvo sukurtas pavojingas virusas telefonams?
 
Įsilaužėliai išrado kompiuterių tinklus atrakinantį visraktį
Trečiadienis, 20 Spalis 2010 05:47
Suomijos bendrovė „Stonesoft“ pranešė aptikusi naują įsilaužimo per internetą į apsaugotus įmonių kompiuterių tinklus būdą, nuo kurio praktiškai neįmanoma apsisaugoti.

„Stonesoft“ atstovų teigimu, nuo atrastos naujos grėsmės – vadinamųjų „AETs“ (advanced evasion techniques, pažangių apsaugos apėjimo metodų) atakų kol kas negali apsaugoti jokios žinomos įmonių kompiuterių tinklų apsaugos nuo įsibrovimo (IPS, intrusion prevention systems) priemonės, praneša „eWeek.com“.
 
JAV 2 mln. kompiuterių užkrėsti į „botnet“ sujungiančiais virusais
Virusai
Pirmadienis, 18 Spalis 2010 06:03
Bendrovė „Microsoft“ paskelbė kompiuterinių grėsmių tyrimo ataskaitą „Microsoft Security Intelligence Report“ , liudijančią, kad Jungtinės Valstijos pirmauja pasaulyje pagal į kompiuterių virusais užkrėstų kompiuterių, leidžiančiais sujungti juos į įsilaužėlių valdomus tinklus, skaičių, skelbia „Neowin“.

Ataskaitoje, kuri remiasi pirmąjį 2010 m. pusmetį surinktais duomenimis, teigiama, kad apie 2 mln. asmeninių kompiuterių JAV yra užkrėsti vadinamaisiais „Trojo arklio“ virusais, įjungiančiais juos į iš vieno centro valdomus tinklus (botnet).
 
Programišiai „Omnitel“ atakavo dar šeštadienį, virusai plito per naujienų portalus
Virusai
Penktadienis, 15 Spalis 2010 12:07
Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ patvirtino naujienų portalo 15min.lt informaciją, kad programišiai vieną jos administruojamų tinklalapių atakavo dar šeštadienio vakarą. Dėl to praėjusį savaitgalį kai kuriuose tinklalapiuose „Omnitel“ reklamos skydeliai buvo pakeisti žalingu turiniu.

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė, kad šios savaitės pradžioje kai kurių interneto naršyklių vartotojai, bandydami užsukti į „Omnitel“ interneto svetainę, buvo įspėti, esą tinklalapis „laikomas kenkėjišku“. Panašų įspėjimą matė ir kai kurių naujienų portalų skaitytojai.
 
Ateityje hakerius domins ne slaptažodžiai, o ryšiai
Virusai
Pirmadienis, 11 Spalis 2010 00:00
Mokslininkai iš Ben Guriono universiteto (Izraelis) pranašauja naujo tipo kenkėjiškų programų atsiradimą, rašo „MIT Technology Review“.

Kitaip nei šiandienos kenkėjiškos programos, naujų programų nedomins vartotojo prisijungimo duomenys arba mokėjimo kortelių numeriai, o tik jo ryšiai ir elgesio šablonai.
 
Internete – gandai apie sekmadienį sprogsiančią „laiko bombą“
Virusai
Penktadienis, 08 Spalis 2010 14:04
Internete sklando gandai apie sekmadienį (2010 10 10) „prabusiantį“ kompiuterinį virusą 10.10.10.

Po dviejų dienų įvyksianti vadinamoji datos simetrija, kai sutampa du paskutinieji metų, mėnesio ir dienos skaičiai, kartojasi kasmet nuo 2001-ųjų ir tęsis iki 2012 metų.
 
Šešios „Stuxnet“ viruso mįslės
Virusai
Trečiadienis, 29 Rugsėjis 2010 00:42
Turbūt jau girdėjote apie sudėtingą kompiuterinį virusą „Stuxnet“  , sutrikdantį Vokietijos bendrovės „Siemens“ sukurtą „Simatic WinCC“ SCADA (supervisory control and data acquisition) programinę įrangą. Ji skirta įvairioms pramoninėms sistemos valdyti, pradedant eismo reguliavimu, baigiant vamzdynų ir branduolinių jėgainių sistemomis.

Nepaisant to, kad jis pirmą kartą buvo aptiktas dar šių metų liepą, o iki rugsėjo 7 d. buvo užregistruota 15 SCADA sistemų užkrėtimo „Stuxnet“ virusu atvejų įvairiose pasaulio šalyse, apie šį pavojų iki šiol diskutavo tik kompiuterinio saugumo specialistai.
 
Sudetingo kompiuterinio "kirmino" atakos tikslas - Irano branduolinis reaktorius?
Virusai
Penktadienis, 24 Rugsėjis 2010 10:41
Pavadinimu "Stuxnet" žinomas sudėtingas virusas, atakavęs viso pasaulio pramoninius kompleksus, greičiausiai buvo sukurtas siekiant išvesti iš rikiuotės naująjį Irano Bushehr mieste planuojamą paleisti branduolinį reaktorių, teigia kibernetinio saugumo ekspertai. Tai - pirmasis žinomas kibernetinis superginklas, skirtas sunaikinti realiame pasaulyje esantį taikinį.
 
„Twitter“ pragraužė interneto kirminas
Virusai
Ketvirtadienis, 23 Rugsėjis 2010 09:55
Saugumo spraga „Twitter“ socialinio tinko svetainėje tūkstančius jo vartotojų nukreipė į pornografinius tinklalapius. Nors pavojus jau pašalintas, ekspertai perspėja apie dar pavojingesnių interneto kirminų grėsmę.
 
Kompiuterių virusai taikosi į mobiliąsias atmintines
Virusai
Penktadienis, 10 Rugsėjis 2010 12:31
Antivirusinės programinės įrangos gamintojo ESET duomenimis, rupjūčio mėnesį pavojingiausi buvo per USB atmintines, atminties korteles ir kitas mobiliąsias duomenų laikmenas plintantys kompiuterių virusai – šiuo būdu plito keturi iš dešimties pavojingiausių kenkėjų.

Pavojingiausių virusų dešimtukas sudaromas remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenis.
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed