Skaitmeninis kodas: Lietuviai magišku žaidimu mėgins užkariauti pasaulį (video)
Žaidimai
Trečiadienis, 14 Rugsėjis 2011 09:07

Burtai, magija, kovos ir strategija – tokie yra pagrindiniai lietuvių sukurto žaidimo „Wizardia“ elementai. Unikalus projektas, startuosiantis jau šį rudenį, jungs socialinius tinklus ir mobiliuosius įrenginius, o pasinėrus į žaidimą teks ne tik maigyti klaviatūrą ar pelytę, bet ir pasivaikščioti po miestą.Žaidimo pavadinimas kilo iš angliško žodžio „wizard“ (liet. magas, burtininkas), taigi jame bus gausu fantastikos elementų. Kūrėjai pasistengė, kad „Wizardia“ būtų įdomus, įtraukiantis ir prieinamas visiems: žaidimas bus nemokamas, be to, atlikus užduotis bus galima laimėti įvairių prizų.

„Mūsų unikalus sprendimas integruoti GPS navigaciją leis žaidėjams perkelti žaidimą į realų gyvenimą. T.y. žaidėjai, tiesiogine to žodžio prasme, galės žaisti vieni su kitais savo miestų gatvėse, kad užsidirbtų papildomų privilegijų ar prizų“, – tikino žaidimą sukūrusios kompanijos „Yummi Apps“ įkūrėjas Tomas Kacevičius.

Karinė strategija

Iš pažiūros „Wizardia“ primena strateginį žaidimą. Jis susideda iš dviejų dalių: darbo ir kovų.
Pagrindiniame lygmenyje žaidėjams reikia atlikti įvairias užduotis, statyti pastatus, pirkti ir tobulinti karius-magus. Tai šiek tiek primena kitus populiarius socialinių tinklų žaidimus, tokius kaip „Farmville“, „Cityville“ ar „The Sims“.

Sukaupus pakankamai galių ir ginklų teks stoti į kovą su kitais žaidėjais. Kas bus priešai, o kas draugai, lems žaidimo pradžioje priimtas sprendimas: būti „geruoju“ ar „piktuoju“ magu. Kadangi pagrindinė žaidimo platforma yra socialinis tinklas „Facebook“, kovoti bus galima ir su savo draugais.

Teks pasivaikščioti po miestą

Kovos lauke žaidimas vyks „po žingsnį“: pirmiausia atakos ginklą ar „burtą“ rinksis vienas žaidėjas, po jo – priešininkas. Ir taip, kol vienas jų bus nugalėtas (panašiai, kaip gerai žinomame žaidime „Heroes of Might and Magic“).

Tačiau kiurksojimu prie kompiuterio žaidimas neapsiribos – norint pasiekti geresnių rezultatų teks griebti išmanųjį telefoną, įsidiegti jame žaidimo programėlę ir lėkti į miestą rinkti „lobių“ ar ieškoti kitų žaidėjų, kuriuos bus galima pakviesti į dvikovą. Žaidėjų buvimo vieta bus nustatoma naudojant GPS signalą.

Maža to, surinkus tam tikrą skaičių „lobių“ ar pasiekus geriausią rezultatą, žaidėjas galės laimėti įvairių prizų, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną, nuolaidą ir kt.

Taikosi į užsienio rinkas

Žaidimą sukūrė lietuvių įkurta kompanija „Yummi Apps“, kurios pagrindą sudaro internetinių projektų bendrovės „Kitoks.com“ darbuotojai.

„Šio žaidimo idėja gimė maždaug prieš metus. Kartais su juo dirbo keli žmonės, vienu metu komandą išplėtėme iki 8 darbuotojų. Šiuo metu žaidimas iš esmės baigtas, rugsėjo pabaigoje ketiname išleisti bandomąją versiją, spalį jį jau galės išbandyti pirmieji užsiregistravę žaidėjai, o oficialus startas Lietuvoje bus lapkritį. Kadangi žaidimas anglų kalba, jis bus skirtas užsienio šalių rinkoms – JAV, Didžiajai Britanijai ir kt. Tačiau jau turime pasiūlymų išversti žaidimą ir į kitas kalbas“, – užsiminė „Kitoks.com“ direktorius Arūnas Ciesiūnas.

Šiuo metu ieškoma investuotojo, kuris sutiktų finansuoti reklamines kampanijas užsienio šalyse, bei rėmėjų, kurių prizus galės laimėti žaidėjai.

Mokėti nereikės

Užsidirbti taip pat tikimasi žaidime pardavinėjant virtualias „gėrybes“.

„Žaidimas bus nemokamas. Tačiau kiekvienas veiksmas užims tam tikrą laiko dalį, tarkime, jei reikia „sukasti“ lauką ar kažką pasodinti, tai užtruks keliolika minučių. Tą laiką bus galima pralaukti, arba „nusipirkti“ kokio nors magiško eliksyro, kuris paspartins augimą ar kitaip pagreitins žaidimą. Taip pat bus galima įsigyti įvairių virtualių dalykų, tarkime, unikalų kardą, mago rūbus ir panašiai. Pasaulinė statistika rodo, kad tai sudaro 70 proc. socialinių žaidimų pajamų. Reklamų žaidime nebus, bet planuojame pasiūlyti „brandingą“, tarkime, išgėrus magiškos „Coca-Colos“ žaidėjas gaus galių“, – teigė A.Ciesiūnas.

Ateityje taip pat planuojama patobulinti išmaniųjų telefonų programėles. Jos leis ne tik mieste ieškoti „lobių“ ar priešų kovai, bet ir atlikti įvairius žaidimo „darbus“ – auginti, rinkti vaisius, statyti pastatus ir pan.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

  Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

 • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

  Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

 • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

  Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

 • Vilniuje svečiuojasi žaidimų kūrėjai iš Seulo (2015-05-13)

  Šią savaitę į Vilnių atvyko svečiai iš Pietų Korėjos. Žaidimų kūrėjų kompanijos NOLGONG atstovai keliauja po Europą pristatydami naujausią premjerą – interaktyvų žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“, kurio scenarijus paremtas klasikiniu vokiečių literatūros kūriniu „Faustas“.

  Kompanija NOLGONG, kuriai vadovauja Peteris Lee, įkurta 2010 m. Jos tikslas – kurti žaidimus kasdienei mokyklų ir verslo aplinkai. Be komercinių projektų, sukurtų tarptautinių koncernų užsakymu, kompanijos NOLGONG veikla apima ir tokių literatūros kūrinių kaip „1984“, „Romeo ir Džiuljeta“ ar „Ana Karenina“ adaptacijas.

 • Nauja Epic Games studija Sietle dirbs su Unreal Engine 4 (2012-09-10)

  Gears of War kūrėjai, Epic Games, plečia savo veiklos sritį. Nauja, Sietle (JAV) atidaroma studija orientuosis tik į darbą, naudojant žaidimų varikliuką Unreal Engine 4. Taip pat kompanija savo naujai studijai ieško gabių IT specialistų.

  „Sietle įsikūrę daug pasaulinio lygio talentų, dėl to šį vieta yra labai patraukli mums vystyti Epic Games Vakarinio Kranto operacijas.“ sako Epic Games prezidentas Dr. Michael Capps. Pasak jo, senesnis studijos žaidimų varikliukas, Unreal Engine 3, nuo 2006-ųjų iki šiol veikia 9 žaidimų platformose, jo pagrindu sukurta daugiau nei 300 žaidimų. Tuo tarpu žinios apie Unreal Engine 4 pirmą kartą pasirodė šių metų pradžioje, tačiau pirmasis žaidimas, pilnai sukurtas naudojant šį varikliuką bus kitąmet pasirodysiantis Fortnite (viršuje nuotrauka iš žaidimo).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed