JAV populiarėja „blogerio“ profesija
Įvairenybės
Šeštadienis, 25 Balandis 2009 14:00
Tinklaraščio rašymas Amerikoje tampa pelningu užsiėmimu. Statistikos duomenimis, šioje šalyje atlygį gaunančių „blogerių“ yra beveik tiek pat, kiek advokatų, ir kur kas daugiau nei programuotojų ir gaisrininkų, rašo „The Wall Street Journal“.
Amerikos visuomenėje tinklaraščiai jau seniai tapo svarbiu sociokultūriniu reiškiniu. Šiuo metu apie 20 mln. amerikiečių turi savo blogus, 1,7 mln. iš jų rašymo uždirba pinigus, o 452.000 amerikiečių asmeninis tinklaraštis yra pagrindinis pajamų šaltinis. Demografiniais duomenimis, profesionalūs tinklaraštininkai paprastai turi itin gerą išsilavinimą: trys iš keturių yra baigę koledžą. Daugelis jų yra baltosios rasės, vyriškos lyties atstovai. Vis dėlto nors savo blogus turi vienas iš trijų jaunų žmonių, pragyvenimui iš jų užsidirba tik 2 proc.
Jei žiniasklaida kažkada išsikovojo „ketvirtosios valdžios“ pozicijas, galima teigti, kad dabar blogeriai tampa „penktąja valdžia“, rašo „The Wall Street Journal“. Iš esmės galima kalbėti apie svarbią informacinės erdvės tendenciją, kai įprastą informacijos perdavimą keičia nuomonių įvairovė. Panašius pokyčius galima stebėti ir pagrindiniuose amerikiečių televizijos kanaluose, kurie pastaruoju metu virto 24 valandas per parą trunkančiu skirtingų požiūrių ir vertinimų pristatymu.
Anot „The Wall Street Journal“, tai, kas kažkada buvo tik hobis, tapo rimta profesija. Pastaruoju metu JAV žurnalistų skaičius mažėja, o tinklaraštininkų randasi vis daugiau. Daugiausia šios naujos profesijos atstovų ne tik JAV, bet, ko gero, ir visame pasaulyje yra Vašingtone.
Šiuolaikiniai tinklaraščiai nebėra siauros specializacijos forumai, jie tapo didelėmis diskusijų platformomis, kur aptariamos kone visos įmanomos temos: pradedant vaikų priežiūra baigiant elitiniu menu. Daugelis verslo kompanijų yra pasirengusios populiariems blogeriams mokėti nemažas sumas. Žmogus, kurio tinklaraštį kiekvienais metais aplanko apie 100 tūkst. žmonių gali tikėtis 75 tūkstančių dolerių metinio uždarbio. Už gerą reklaminį tekstuką, publikuota tinklaraštyje, paprastai mokama 75-200 dolerių.
Vis dėlto, kaip rašo dienraščio „The Wall Street Journal“, visuotinio „blogeriavimo“ reiškinys turi ir neigiamų pusių. Mat paprastai nuosaikias pozicijas atstovaujantys tinklaraščiai nesulaukia didelio populiarumo, todėl autoriai dažnai bando užaštrinti savo pasisakymus, palenkti juos į „kairę“ ar „dešinę“, arba publikuoti pigias sensacijas tam, kad pritrauktų daugiau skaitytojų.

Šaltinis: balsas.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed