Slaptažodžiai iš 8 simbolių – jau nesaugūs
Įvairenybės
Antradienis, 24 Rugpjūtis 2010 12:19
Tobulėjant technologijoms, nesnaudžia ir programišiai: iki šiol saugiais buvo laikomi 8 simbolių slaptažodžiai, o dabar jau rekomenduojama kurti bent 12 simbolių junginius.

JAV Džordžijos valstijos technologijų instituto tyrėjai nustatė, kad naujausios technologijos leidžia 8 simbolių slaptažodį nulaužti per mažiau nei dvi valandas.

Tyrime buvo naudojamos sujungtos kompiuterinės vaizdo plokštės, kurios yra nebrangios ir jas galima suprogramuoti atlikti nesudėtingus skaičiavimus itin greitai. Per tyrimą daryta prielaida, kad patyręs programišius gali patikrinti trilijoną simbolių kombinacijų per sekundę. Kuo daugiau simbolių, tuo daugiau kombinacijų reikia patikrinti.

Tomis pačiomis priemonėmis išsiaiškinti 12 simbolių slaptažodį užtruktų 17 tūkst. 134 metus, praneša CNN. Anot tyrėjų, sunku pasakyti, kas laukia ateityje, tačiau bent artimiausiu metu 12 simbolių slaptažodžiai turėtų tapti nauju standartu. Pasak jų, tokie slaptažodžiai išlaiko balansą tarp „patogumo ir saugumo“.

Tarp 11 ir 12 simbolių yra tam tikras lūžio taškas: 11 simbolių slaptažodį nulaužti užtruktų maždaug 180 metų, o pridėjus vos vieną simbolį šis veiksmas turėtų atimti per 17 tūkst. metų.

„Slaptažodžio ilgis dauguma atvejų reiškia ir pažeidžiamumą“, – teigia tyrimui vadovavęs instituto technologijų specialistas Joshua Davisas.

Deja, yra nemažai tinklalapių, kurie leidžia naudoti tik trumpesnius nei 8 simboliai slaptažodžius.

Slaptažodžiams ilgėjant saugumo ekspertai pataria įsiminti ne žodžius, o sakinius. Pavyzdžiui, sujungti kelis žodžius į vieną arba įsiminti vieną ilgesnį sakinį ir slaptažodžiui naudoti jame esančių žodžių pirmas raides.

Taip pat patariama slaptažodžiams rinktis ne tik mažąsias raides, bet ir didžiąsias, taip pat skaičius, kitus simbolius, tokius kaip „@, $, &, *“ ir kt.

Tarkime, įsiminti žodį, tačiau kai kurias jo raides pakeisti panašiais simboliais, pvz., rašyti ne „slaptazodis“ o „$Lapt@z0d1S“.

Saugumo ekspertai taip pat rekomenduoja nesirinkti žodžių ar lengvai atspėjamų raidžių kombinacijų, nes dažniausiai programišiai pirmiausia išbando visas galimas lotyniško alfabeto raidžių kombinacijas arba naudojamos specialios programos, kurios pirmiausia patikrina žodyne esančius žodžius. Ir tik vėliau tikrinami visi likę simboliai, esantys standartinėje klaviatūroje. Anglų abėcėlėje yra tik 26 raidės, o klaviatūroje – net 95 raidės ir simboliai.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed