Ar Kinija gali pagaminti neblogą išmanųjį telefoną?
( 25 Balsai )

AžvalgaIT bazės kolektyvas nutarė patikrinti, ar Kinija jau turi pasiūlyti dėmesio vertą telefoną? Apžvalgos objektu tapo Huawei U8800 PRO išmanusis Android telefonas, kurio naujo kaina Lietuvoje svyruoja nuo 500 iki 690 Lt. Huawei įmonės produkcija Lietuvoje aptinkama jau senokai ir kai kurie iš mūsų net nežinome, kad ją galbūt net šiuo metu naudojame. Kalbame apie 3G ryšio modemus, ant kurių mažomis raidėmis galime rasti užrašą Huawei su modemo modeliu. Pati Huawei įmonė šiuo metu yra antras tinklų ir telekomunikacijų įrangos tiekėjas pasaulyje, ją lenkia tik Ericsson. Tokia informacija nuteikė optimistiškai, todėl pradėjome jau minėtą Huawei U8800 PRO testuoti.

Išorė


Telefonas atkeliavo įprastoje kompaktiškoje dėžutėje. Viduje radome: telefoną, bateriją, įkroviklį (blokelis su USB lizdu), laidą prijungimui prie kompiuterio ir ausines su mikrofonu. Taigi ganėtinai standartinis komplektas. Džiugu, kad paties telefono korpusas nebuvo blizgios juodos spalvos, kadangi tokį paviršių palietus visas grožis dingsta greitai. Galinė telefono dalis yra matinė, juodos spalvos, o štai priekinė dalis yra ekranas su aplink juo apjuosta tamsiai sidabrine juostele. Visas korpusas pagamintas iš plastmasės, metalo intarpų nepanaudota. Telefono išmatavimai vidutiniai: 120 x 62 x 11.6 mm, o sveria jis 130 gramų. Pats dizainas yra tikrai paprastas, greičiausiai tai daliai pirkėjų, kurių prioritetas telefonui yra dizainas, jis būtų neįdomus.

Techninės ypatybės

Tam, kad aptarti telefono technines galimybes, dažniausiai vadovaujamės gamintojo tinklapyje esančia informacija. Tačiau šį kartą situacija buvo sudėtingesnė. Lietuvos mobiliojo ryšio operatorius šį telefoną pardavė kaip Huawei U8800 PRO, o oficialiame Huawei tinklapyje pateikiamas tik  Huawei U8800, dar kitaip vadinamas IDEOS X5. Esminiai skirtumai tarp šių dviejų modelių yra: procesorius (U8800 PRO versija turi 1 Ghz procesorių, o U8800  - 800 mhz), operacinė sistema (U8800 modelis turi Android 2.2 Froyo ,o U8800 PRO turi Android 2.3 Gingerbread), radija (ją turi tik U8800 PRO). Atidžiau patikrinus testuojamą telefoną,  paaiškėjo, kad tai U8800 PRO versija, tačiau operacinė sistema – Android 2.2 Froyo. Nors Huawei tinklapyje nėra pateikiamas U8800 PRO aprašymas ar kažkoks egzistavimo įrodymas, atsisiuntimų skiltyje galima rasti Android 2.3 atnaujinimą U8800 PRO versijai. Apžvalgos metu buvo naudota neatnaujinta Android Froyo 2.2 operacinė sistema. Taigi grįžtant prie techninių subtilybių: vaizdo procesorius 8800 PRO yra Adreno 205, kurio spartos pakanka neįmantriems žaidimams bei flash turinio palaikymo, operatyviosios atminties kiekis yra 512 MB (vidutinės klasės telefonui pakankamai). Huawei pasirūpino ir vidine atmintimi programoms ir multimedijai: įmontuota 2 GB vidinė SD kortelė ir ~700 MB vidinė pačio telefono atmintis, be abejo galima įsidėti dar ir microSD kortelę. Štai kalbant apie įmontuotos kameros kokybę, deklaruojami 5 megapikseliai nuvylė. Prieš tai testuotas HTC Cha Cha taip pat turėjo 5 megapikselių kamerą, tačiau nuotraukų kokybė buvo geresnė. Dar prastesnė situacija matoma bandant fotografuoti prasto apšvietimo aplinkoje, vaizdas kameroje sulėtėja ir kyla fokusavimo problemų. Pakenčiamas nuotraukas galima nufotografuoti tinkamai parinkus apšvietimo kryptį ir dienos metu. Baterijos tarnavimo laikas yra priimtinas: kalbant 20 min per dieną, tikrinant paštą per WIFI ryšį telefono baterijos pakanka 3 paroms. Pats baterijos įkrovimo laikas yra tik 1 valanda.

Prasto fokusavimo pavyzdys dėl prastos šviesos specifikos Huawei U8800 PRO

Programinė įranga


Android 2.2 Froyo versija U8800 Pro telefone veikia stabiliai, telefonas testų metu nebuvo užstrigęs nė karto. Telefono techniniai parametrai ir operacinės sistema užtikrina sklandų naršymą po tinklapius, turinčius flash technologijos turinio. Kaip ir Gingerbread versija, Froyo turi 5 virtualius darbastalius. Didesnių trūkumų Froyo neturi, tik užkliuvo tai jog, Gingerbread pateikia daugiau informacijos apie telefono „geležį“ bei atrodo truputi gražiau nei senesnis Froyo. Be to, teigiama, kad Froyo prasčiau taupo bateriją, todėl jei yra galimybė, atnaujinus į Gingerbread operacinę sistemą galima tikėtis dar ilgesnio baterijos darbo.

Verdiktas

Huawei U8800 PRO yra pakankamai vykęs vidutinės klasės išmanusis telefonas. Pagal techninius parametrus tokioje kainų kategorijoje tikriausiai būtų sunku surasti jam konkurentą. Tačiau daug kam gali nepatikti plastmasinis, paprastas, neišsiskiriantis telefono korpusas ir jo dizainas. Be to, jei norite bent vidutinės foto kameros kokybės, teks ieškoti kito modelio.

Galerija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed