Samsung Galaxy Tab 8.9 3G
Gamintojas: Samsung
Modelio pavadinimas: Galaxy Tab 8.9 3G P7300 (Pure White)
Programinė įranga: Android 3.1
Išleidimo data: 2011 rugpjūtis
Kaina: nuo 1599 Lt.
Autoriaus vertinimas:

Skaitytojų
vertinimai:
Samsung Galaxy Tab 8.9 3G apžvalga
( 23 Balsai )

Ažvalga



Planšetiniai kompiuteriai jau nieko nebestebina. Tačiau nepaisant to, turėdami tokią galimybę išbandėme 8.9 colio Samsung Galaxy Tab. Apžvalga padėjo pasverti visus už ir prieš ir pagaliau nutarti, kokiam vartotojui iš tiesų reikia planšetinio kompiuterio ir ar Samsung Galaxy Tab yra geras planšetinis kompiuteris.

Stilius


Nebandykime teigti, kad planšetinis kompiuteris yra skirtas vien tik produktyvumo darbe didinimui. Dabar – tai ir mados reikalas. Vargu ar dauguma verslininkų, kurie dabar pamėgo planšetinius kompiuterius išnaudoja bent 40 proc. jų galimybių  (taip, jie naršo internete ir tikrina elektroninį paštą). Todėl išvaizda planšetiniam kompiuteriui tikrai yra svarbi.  Samsung šioje srityje nesugalvojo nieko naujo ir pasirinko standartinę išvaizdą: juodai arba baltas galinis dangtis, įprasta priekinė stiklinė dalis ir aliuminio briaunos (beje tai priduoda tvirtumo įrenginiui, labiau apsaugomas ekranas). Tačiau turiu pagirti Samsung inžinierius, įrenginys yra tikrai plonas – 8.6 mm. Įrenginio jungtys sukoncentruotos viršutinėje ir apatinėje briaunoje. Viršuje rasite: sim kortelės lizdą (3G versijoje), ausinių lizdą, mikrofoną, garso mygtuką, įjungimo/pažadinimo mygtuką. Apatinėje briaunoje įtaisytos kolonėlės ir įkrovimo jungtis (naudojama ir duomenų sąsajai). Prie testuojamo įrenginio gavome usb kabelį bei adapterį į elektros tinklą.

Techninė dalis

Mūsų testuojamas modelis turėjo 1Ghz dviejų branduolių Nvidia Tegra2 (tikriausiai dauguma jau laukia planšetinių su Tegra3 procesoriumi), 1 GB RAM, 16 GB vietos (beje, Galaxy Tab 8.9 neturi atminties kortelių lizdo, todėl atminties išplėsti negalėsite), 3G, Wi-fi, Bluetooth. Norėčiau išskirti kameras ir garsiakalbius. Garsiakalbiai skambėjo švariai ir aiškiai, o kas svarbiausia, garso tikrai pakako, todėl drąsiai galiu teigti, kad garsiakalbių srityje Samsung daug netaupė. Na, o dėl foto ir video kamerų reiktų paminėti, kad galinė 3 megapikselių kamera (priekinėje dalyje įmontuota 2 megapikselių – vaizdo pokalbiams jos pakanka) nuvylė. Patenkinamų nuotraukų galima tikėtis tik gerai atitaikius šviesos šaltinį, jei šviesos trūksta vaizdas tampa išblukęs, to ne visada pavyksta išvengti ir įjungus blykstę. Foto Fotografuota su blykste, apšvietimas silpnas Fotografuota be blykstės, apšvietimas silpnas Fotografuota be blykstės, papildomas apšvietimas iš šono



Neblogą įspūdį paliko ir baterijos darbas. Vidutiniškai apkrovus (bevielis internetas, naršymas, kartais žaidimai ir Youtube video peržiūra) Galaxy Tab baterija leido dirbti apie 8 valandas, o įkrovos laikas buvo apie 4 valandas.

Įdomesni pastebėjimai

Į Android 3.1 versijos smulkmenas nesigilinome, kadangi jas jau nagrinėjome kitose apžvalgose. Įdomesnis šiuo atveju buvo naudojimosi patogumas, bei galimybės dėl kurių verta ar ne rinktis Samsung Galaxy Tab. Tikriausiai daugumai skaitytojų įdomu, ar užtenka 8.9 colio ekrano, o gal geriau rinktis 10.1 versiją (kainų skirtumas nėra didelis, apie kelis šimtus litų priklausomai nuo komplektacijos)? Viso testo metu nepasigedome didesnio ekrano, viskas tilpo korektiškai, o ir naršymas buvo patogus. Turime paminėti, kad 8.9 colio Galaxy Tab puikiai „gulėjo“ rankose ir buvo patogus naudoti. Todėl ne kiekvienam 10.1 colio versija pasirodys būtina. Techninė įrenginio dalis garantavo gerą, be jokių sulėtėjimų ar kitų nepageidaujamų trikdžių darbą. Be abejo, tai galioja: naršymui internete, paprastiems žaidimams ir video peržiūrai. Tačiau mums rūpėjo, ką dar naudingo galima nuveikti su planšetiniu kompiuteriu? Kadangi egzistuoja nemokamų programėlių, skirtų Autocad brėžinių peržiūrai, nusprendėme vieną iš jų išbandyti. Pridėtas testinis brėžinys buvo nedidelis, jį sudarė detalės atvaizdas iš trijų pusių. Galaxy tab 8.9 susitvarkė su jo peržiūra nebloga, matuojant matmenis jautėsi nežymus stabdymas. Redagavimo galimybių neišbandėme, tačiau jų šioje nemokamoje programėlėje ir nėra daug. Taigi planšetinį kompiuterį galima panaudoti ir brėžinių peržiūrai, kas yra visai patogu, be to ilgo baterijos darbo laiko užtenka visai dienai. Tačiau jei brėžinys didelis ir norisi jį parodyti per normalaus dydžio monitorių ar projektorių, teks pirkti HDMI adapterį, kurio kaina yra apie 100 litų. Primena Apple triukus, kuriais mėgstama traukti pinigus iš kliento. Tačiau Apple adapteriui nereikalingas maitinimas, kai tuo tarpu, norėdami pasinaudoti Samsung HDMI jungtimi, prie adapterio turėsite prijungti ir maitinimo šaltinį (Samsung įkroviklį). Tai yra ganėtinai nemažas trūkumas.

Išvados

Samsung Galaxy Tab 8.9 yra geras, patogus ir greitas planšetinis kompiuteris. Tačiau net įvertinus baterijos veikimo laiką, jo kaina yra ganėtinai aukštai. Ypač, kai tinkamai jį panaudoti galima tik naršymui, elektroniniam paštui, keliems žaidimams, retais atvejais nedideliems Autocad brėžiniams. Be to, HDMI lizdu įmanoma naudotis tik per papildomai įsigyjamą adapterį.

Galerija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed