Dalis Nacionalinės mokėjimo agentūros informacinių sistemų veiks „debesyje“
IT gaminių apžvalgos
Ketvirtadienis, 24 Spalis 2013 08:41

Intelektualius informacinių technologijų sprendimus diegianti įmonė „Blue Bridge“ į savo duomenų centrą perkėlė dalį Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) informacinių sistemų. NMA tapo viena pirmųjų organizacijų Lietuvoje, kuriai buvo pritaikytas hibridinio „debesies“ modelis. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi įmonė „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos paslaugas NMA įgijo galimybę teikti trejus metus.

 

„Ilgalaikėje NMA strategijoje numatyta, jog nuosavos IT infrastruktūros dalis nedidės, tuo tarpu IT bus dažniau įsigyjama kaip paslauga. Hibridinio „debesies“ pritaikymas įrodo, kad kryptingai judame to link. Pasirinkus debesų kompiuteriją, sumažės priežiūros užduočių mūsų IT specialistams, todėl jie galės susikoncentruoti ties kitomis organizacijai svarbiomis kryptimis, o NMA naudosis teikėjų paslaugomis“, – sako NMA Sistemų administravimo skyriaus vedėjas Marius Urbonas.

 

Pritaikius hibridinio „debesies“ modelį, NMA duomenų centro platforma sujungta su „Blue Bridge“ duomenų centru. NMA savo resursus galės perkelti iš vieno duomenų centro į kitą naudojantis savitarnos sistema. Tai organizacijai suteiks lankstumo: IT specialistai ateityje galės patys nuspręsti, kurias programas efektyviau laikyti „Blue Bridge“, o kurias – vidiniame įstaigos duomenų centre.

 

„Įsidiegę hibridinį „debesį“, NMA galės lanksčiai valdyti savo IT resursus ir neprarasti informacinių sistemų kontrolės, nes IT resursus savarankiškai valdo per savitarnos portalą. Debesų kompiuterijos paslaugos užtikrins NMA informacinių sistemų saugumą ir patikimumą“, – teigia „Blue Bridge“ direktorius Dalius Butkus.

 

„Blue Bridge“ specialistai, perkėlę NMA informacines sistemas į „debesį“, rūpinsis jų priežiūra, licencijų atnaujinimu, atsarginėmis duomenų kopijomis. Tuo tarpu NMA IT specialistams ne tik sumažės techninės ir programinės įrangos priežiūros, atnaujinimo, bet ir gedimų šalinimo darbų.

 

Daugiau informacijos:

Gediminas Petrauskas

Korporatyvinės komunikacijos vadovas

Blue Bridge Baltic UAB

Tel. +370 252 6207

Mob. tel. +370 610 63306

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia ?jungti Javaskript?, kad matytum?te tai

 

Apie „Blue Bridge“

 

„Blue Bridge“ įkurta 1993 m. Tai viena didžiausių Lietuvos IT įmonių, teikianti duomenų centrų infrastruktūros, IT infrastruktūros valdymo, kompiuterinių tinklų bei IT apsaugos sprendimus didžiausioms verslo įmonėms ir valstybinėms organizacijoms.

 

2010 metais „Blue Bridge“ viena pirmųjų iš IT įmonių Lietuvoje pradėjo teikti debesų kompiuterijos paslaugas iš nuosavo modernaus duomenų centro.

 

Šiemet „Blue Bridge“ pelnė „Microsoft“ metų partnerio Lietuvoje 2013“ apdovanojimą.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed