Samsung RC730 – 17 colių nešiojamas kompiuteris
Gamintojas: Samsung
Modelio pavadinimas: RC730
Programinė įranga: Windows 7 Home Premium
Išleidimo data: 2011 rugsėjis
Kaina: nuo 2299 Lt.
Autoriaus vertinimas:

Vartotojų
vertinimai:
Samsung RC730 – 17 colių nešiojamas kompiuteris
( 10 Balsai )

Ažvalga17 colių nešiojamas kompiuteris – šiais laikais skamba keistai, pripažinkite. Visi juk vaikosi naujos mados – ultrabook‘ų. Bet kokiu atveju, 17 colių nešiojamas kompiuteris gali puikiai užimti stacionaraus kompiuterio vietą, tokiu būdu sutaupant vietos ir energijos sąnaudų, tačiau neprarandant patogaus darbo prie didesnio nei įprasta ekrano. Ar Samsung RC730 yra būtent toks kompiuteris, sužinosite skaitydami toliau.

Korpusas ir jo kokybė

Kompiuterio dizainas standartinis su keliais pagrąžintais intarpais: ekrano dangtis kaip įprasta juodas ir blizgus, klaviatūra apjuosta tamsaus sidabro plokšte, na o vyrių dangteliai ir pelės klavišai – dengti chromu. Mišinys įdomus, tačiau akies nerėžia ir atrodo, kad viskas yra kaip ir turėtų būti. Reikėtų pagirti Samsung, kaip gamintoją, dėl tikrai geros ir patogios klaviatūros. Klavišai yra vidutinio dydžio, bet atskirti nemažu tarpu, todėl spausdinant klaviatūra suklystama ganėtinai lėtai. Be to, šią klaviatūra labai lengva valyti, kadangi visi tarpai tarp klavišų yra puikiai uždengti, kas yra genėtinai svarbu, nes suteikia dar ir papildomą apsaugą nuo patekusių skysčių. Plastiko kokybė yra vidutiniška, testuotame modelyje girdėjosi nedidelis traškėjimas atidarinėjant/uždarinėjant ekraną, tačiau neaišku kiek žmonių jau testavo šį modelį prieš mus, todėl visa tai gali būti tiesiog intensyvaus naudojimo pasekmė. Nepaisant to, vienas pastebėtas trūkumas ypač nepatiko – labai standūs vyriai. Uždarymo ar atidarymo metu buvo aiškiai matoma, kai dėl didelio vyrio standumo korpuso plastikas truputi įlinkdavo, o tai reiškia, kad po metų kasdienio naudojimo, gali tekti susidurti su nemalonia problema – skilusiu arba lūžusiu korpusu. Integruotos pelės klavišai taip pat skleidė garsus: kairysis – garsiai čiauškėjo, o dešinysis buvo žymiai tylesnis (nepaisant to, kad kompiuteris nemažai jau testuotas, bet jo amžius siekia tik 8 mėnesius, o pelės klavišas jau skleidžia garsus). Jungčių gausa kompiuteris nepasižymi: 3 USB, ausinių ir mikrofono, HDMI, VGA ir tinklo jungtys. Standartinis 15 colių nešiojamo kompiuterio jungčių rinkinys.


Ekranas

Ekranas kokybė tokio dydžio kompiuteriui labai svarbi. Todėl, kad dauguma pirkėjų tikisi jo dydį išnaudoti žiūrėdami filmus ar dirbdami su dokumentais. Šis Samsung modelis, deja, išskirtine ekrano kokybe nepasižymėjo.  Vertikalus apžvalgos kampas nebuvo labai didelis, tačiau horizontalus – pakankamas. Su jau įdiegta operacine sistema atkeliavo ir Samsung programėlė skirta spalvoms paryškinti žiūrint filmus. Deja, jos naudos nepavyko užčiuopti, kadangi perjungus režimą pastebimo efekto spalvų ryškume nepastebėta.


Garsas

Įmontuoti garsiakalbiai nepasižymi ypatingais žemais dažniais, tačiau yra tokios pat kokybės kaip ir daugumoje tokios kainos kategorijos kompiuterių. Garso lygis tikrai pakankamas, maksimaliu garsu nesigirdi jokių pašalinių girgždesių ar kitų nemalonių garsų.

Baterija

Samsung šiam modeliui panaudojo ganėtinai populiarią technologiją – NVIDIA Optimus. Jos esmė – dvi vaizdo plokštė. Viena plokštė yra Intel HD, kuri skirta darbui, kuris nereikalauja didelių vaizdo plokštės resursų (darbas su dokumentais, naršymas internete). Teoriškai ši technologija turi padėti taupyti kompiuterio bateriją. Testo metu buvo atliekama Full HD 1080i kokybės filmo, kurio trukmė 1valanda 52 minutės peržiūra. Pilnai įkrautos baterijos pakako tik filmo peržiūrai (ekrano ryškumas – 50 proc., garsumas – 30 proc.). Tačiau tai galima paaiškinti tuo, kad Full HD kokybės filmų atkūrimas reikalauja nemažai procesoriaus ir vaizdo plokštės resursų. Na, o naršant internete kompiuterio darbas maloniai nustebino. Dėka NVIDIA Optimus ir i5 procesoriaus taktinio dažnio automatinio reguliavimo, kompiuterio aušintuvo praktiškai buvo neįmanoma išgirsti (kambario temperatūra 20 laipsnių), todėl niekas netrukdė susikaupti darbui. Pats darbo laikas tokiomis sąlygomis buvo net 2 valandos 40 minučių. Verta paminėti, kad testuojamo kompiuterio baterijos nusidėvėjimo lygis buvo 4 procentai.

Techninė dalis

Kaip jau supratote iš ankstesnės apžvalgos dalies testuojamas modelis turėjo: i5 antros kartos Sandy Bridge 2.4 Ghz procesorių, 4 GB operatyviosios atminties, 750 GB kietąjį diską, Nvidia GT540 1GB vaizdo + Intel HD vaizdo plokštę. Šie parametrai atitinka vidutinišką nešiojamą kompiuterį, nepaisant jau ganėtinai senos GT540 vaizdo plokštės ir tik 4 GB RAM. Vienas iš pagrindinių šio kompiuterio privalumo – dvi kietojo disko vietos. Be to su kompiuterio jau yra pridėtas laidas ir rėmelis papildomam kietajam diskui. Papildomas SSD diskas sistemai praverstų dėl smarkiai išaugusios spartos.

Kaina ir kokybė

Susumavus visus pliusus ir minusus, bei apžvelgus dabartinę situaciją 17 colių nešiojamų kompiuterių rinkoje Lietuvoje galima teigti, kad šis modelis vertas beveik kiekvieno lito. Panašių parametrų konkurentų ir bent jau tokios vidutiniškos korpuso kokybės už tokią pinigų sumą bent jau kol kas niekas nesiūlo. Vienintelis, geresnius parametrus turintis ir panašią sumą pinigų kainuojantis modelis yra Acer Aspire 7750G i5-2430M / AMD Radeon HD 6850M 1GB / 8GB / 750GB. Šis modelis pasižymi žymiai didesne sparta žaidimuose, tačiau kainuoja jau 2500 Lt, be to korpuso kokybe tikriausiai nusileistų apžvelgtam Samsung modeliui.

Galerija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed