Acer Iconia Tab 500 (video)
IT gaminių apžvalgos
Trečiadienis, 06 Liepa 2011 16:22
Acer – vienas iš tų gamintojų, kurie įkainoja savo prekės ženklą mažiausiai. Jų siūlomi produktai kainuoja dažniausiai pigiau nei kitų gamintojų analogiški gaminiai. Taigi apžvelgsime Acer Iconia Tab 500 ir sužinosime ar Acer ir vėl pagamino įrenginį, kuris savo kainų kategorijoje yra spartesnis nei konkurentų planšetiniai kompiuteriai.

Pirmas žvilgsnis


Nors Acer  Iconia Tab A500 kainuoja nuo 350 svarų ir yra pigesnis nei analogiškų parametrų Ipad2 ar Motorola Xoom, išvaizda ir korpuso kokybė yra tikrai nebloga. Galinei planšetinio kompiuterio daliai Acer panaudojo aliuminį, kurio kraštai matomi ir iš priekinės dalies. Ekrano rėmelis tradicinis – juodas plastikas. Džiugiu, kad Acer nepasirinko paprasto korpuso iš plastiko ir nepagamino nuobodžiai atrodančio planšetinuko.  Paėmus šį planšetinį kompiuterį į rankas galima iš kart pajusti, kad jis nėra lengvas. Jo svoris yra 730 gramai. Atrodo, tai nėra daug, tačiau  komfortiškai naudoti Acer kūrinį vienoje rankoje gali ir nepavykti.
 
Techninė dalis

Štai čia Acer stebina. Už mažiausią rinkoje kainą gaunate: 2 branduolių Nvidia Tegra procesorių, 1 GB operatyviosios atminties, 16 GB atminties. Šis derinys užtikrina greitą planšetinio kompiuterio darbą naršant Flash turinio turinčiuose tinklapiuose (vieno branduolio procesorių turintys planšetiniai kompiuteriai ne visada greitai sugeba tokius tinklapius atvaizduoti) ir, žinoma, paleidžiant programėles ir persijunginėjant tarp jų. Tačiau veikimo laikas nuo baterijos yra tik iki 8 valandų, kai tuo tarpu konkurentai dažnai perkopia ir 10 valandų barjerą. Dar vienas Acer siurprizas – standartinis USB lizdas, be abejo įmontuotas ir microUSB lizdas. To kol kas kiti planšetiniai kompiuteriai nesiūlo (juose būna tik micro usb lizdas). Acer žada įdiegti USB klaviatūros ir pelės palaikymą. Įrenginys turi microSD kortelių lizdą, kuris beje veikia iškart (Motorola Xoom pirmieji pirkėjai negalėjo jo naudotis tik gavę įrenginį).  Ekranas – paprastas LCD LED 10.1 colio 1280 x 800, tačiau tekstas atvaizduojamas ypač detaliai, nors ir kyla problemų ryškioje saulės šviesoje. Kaip ir įprasta, priekyje įmontuota dviejų megapikselių kamera (vaizdo pokalbiams), o gale – 5 megapikselių kamera nuotraukoms ir vaizdo klipams. Techninė dalis truputi skiriasi, priklausomai nuo modifikacijų. Brangesnis A500 modelis turi 32 GB atminties kaupiklį, vietoj 16 GB. Na o A501 modifikacija, kuri papildomai turi 3G galimybę kainuoja jau nuo 530 svarų.

Programinė įranga

Acer Iconia Tab 500 įdiegta Android Honeycomb 3.0, kuri buvo jau anksčiau nagrinėta, todėl panagrinėsim įdomią ir naudingą programėlę, kurią Acer diegia į savo įrenginius. Tai yra Clear.fi. Ši programėlė sujungia įrenginius į tinklą (visi įrenginiai turi turėti įdiegtą programą) ir leidžia keistis turiniu tarp jų. Susijungus į tokį tinklą pakanka paleisti Clear.fi ir visi įrenginiai prijungti prie tinklo yra matomi dešinėje pusėje, o jų turinį galima peržiūrėti ypač patogiai ir lengvai (turinys skirstomas kategorijomis).  Daugiau nereikia siųsti nuotraukų ar vaizdo klipų per bluetooth ar skype. Juos galima peržiūrėti iš kart ir visus, o jei reikia ir išsisaugoti. Taip pat visą dalinamą turinį galima iš kart įkelti į Youtube ar socialinius tinklus.

Priedai

Acer nepamiršo, kad planšetiniams kompiuteriukams reikalingi ir priedai. Todėl galima įsigyti apsauginį dėklą, kuris yra ganėtinai panašus į iPad2 dėklus (tačiau yra tik juodos spalvos), planšetinio kompiuterio stovelį (atlieka ir įkrovimo funkciją), bei bevielę klaviatūrą.





Išvados

Acer ir vėl nenuvylė. Netgi pati paprasčiausia Acer Iconia Tab A500 modifikacija be vargo susidoros su kasdienėmis užduotimis. Na, o svarbiausia, kad šio planšetinio kompiuterio kaina yra teisinga ir ne per didelė. Tačiau su mažesniu nei įprasta baterijos veikimo laiku teks susitaikyti.


Clear.Fi programėlė:   



Parengė redakcija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed