HTC ChaCha
IT gaminių apžvalgos
Šeštadienis, 12 Lapkritis 2011 12:29

Praeitą kartą apžvelgėme vieną iš geriausių HTC gaminamų telefonų - Sensation. Šį kartą gavome išskirtinę progą įvertinti HTC Cha Cha mobilųjį telefoną, kurį Lietuvoje galima įsigyti nuo 700 Lt. Tai yra vienas iš pigiausių šio gamintojo telefonų. Taigi, kuo jis ypatingas ir kokioje srityje yra vienas iš geriausių?Pirmasis įspūdis
 
Apžvalgai skirtas telefonas buvo pristatytas baltoje dėžutėje. Joje radome patį telefoną, bateriją, įkroviklį, microSD 2 GB kortelę ir duomenų kabelį. Vos tik paėmus telefoną į rankas į akis krenta neįprasta jo forma. HTC nusprendė ChaCha pagaminti ne lygų telefoną, o šiek tiek lenktą.  Naudotis tokiu telefonu dėl to patogiau, tačiau kišenėje jį laikyti gali būti nepatogu. Be to, surasti jam tinkantį įdėklą taip pat nelengva (na nebent siūlomos silikoninės, permatomos „odos“ telefonui, kurios puikiai jį apgaubia). Pats telefonas yra baltos spalvos, korpuso medžiagos malonios ir neprimena pigios plastmasės. Bent jau šiuo metu HTC tikrai kreipia dėmesį į gaminamų telefonų korpuso medžiagas ir jų kokybę (nesvarbu ar tai pats brangiausias, ar pats pigiausias modelis). HTC ChaCha nedidelis, tačiau ganėtinai platus telefonas (išmatavimai: 114.4 x 64.6 x 10.7mm). Kitu būdu visos klaviatūros tiesiog nesutalpinsi. Pati klaviatūra kokybiška, klavišai kieti, todėl jais naudotis ganėtinai patogu. Telefonas turi  įjungimo, garso didinimo/mažinimo mygtukus, bei dvi jungtis: microUSB ir standartinį ausinių lizdą.
 
Techninė dalis

HTC ChaCha viduje įtaisytas 800Mhz vieno branduolio Qualcomm MSM7227 procesorius, 512 MB RAM,  5 megapikselių kamera , WIFI, Bluetooth 3.0 ir GPS, o visa tai valdo Android OS 2.3 Gingerbread. Ekranas yra tik 2.6 colio, tačiau jautrus lietimui (vis daugiau gamintojų, kuria telefonus su klaviatūra ir jautriu lietimui ekranu). Baterijos talpos naudojant telefoną po 2 valandas per dieną (naršymas per wifi, pokalbiai, trumposios žinutės) pakanka trim parom. Vaizdo kameros kokybė yra vidutiniška, jai nevisada pavyksta sufokusuoti vaizdą (arti esančių objektų). Pokalbio kokybė yra gera (kaip ir HTC Sensation), tačiau testuojamo įrenginio garsiakalbis skleidė nemalonų čirpimą, kai buvo nustatytas visu garsu. Taigi ChaCha turėdamas tokius duomenis tikrai nesitvarkys taip puikiai su Android OS skirtais žaidimais, kaip tai daro HTC Sensation. Tačiau tai ir nėra šio modelio tikroji paskirtis.

Programinė dalis

Kaip ir minėjome, įrenginyje įdiegta Android OS 2.3 Gingerbread operacinė sistema.  Kartu telefone  įdiegti ir HTC vartotojo sąsajos patobulinimai – HTC Sense, kuriuos aprašėme HTC  Sensation apžvalgoje. Programos išdėstytos ekrane kitaip, kadangi priešingu atveju jos tiesiog į jį netilptų. Todėl dažnai tenka keisti tiek virtualius darbastalius, tiek meniu programų sąrašų lapus. 

Tai kuo šis telefonas ypatingas?

Telefonas buvo kurtas vienam tikslui – socialiniam gyvenimui internete. Būtent todėl ChaCha turi visą klaviatūrą, dėl kurios ekranas tiesiog negali būti didesnis. Ne veltui jame įmontuotas Facebook klavišas, kurį paspaudus vieną kartą atsivers Jūsų Facebook anketa, o nuspaudus ir palaikius šį klavišą galėsite greitai informuoti savo Facebook draugus, kur šiuo metu esate. Naujausius pranešimus Jums iš Facebook matysite tiesiog pagrindiniame ekrane, šalia laikrodžio, o tik nufotografavę ką nors galėsite vienu spustelėjimu įkelti nuotrauką į Facebook. Taip pat ChaCha turi įdiegtą Facebook Chat programėlę, kurioje galėsite bendrauti su visais savo Facebook draugais taip pat paprastai kaip per Skype. Reikia pripažinti, kad HTC tikrai gerai paruošė telefoną bendravimui socialiniuose tinkluose. Tačiau yra vienas trūkumas, kurį tikrai pajaus kiekvienas vartotojas. Tai ekrano dydis. Jeigu mėgstate susirašinėti, teks priprasti dažnai stumdyti ekrano rodomą vaizdą, kadangi teksto į jį telpa tikrai nedaug.

Išvados

Jeigu negalite gyventi be socialinių tinklų ir sms žinučių, HTC ChaCha Jums patiks. Tai ganėtinai patogus telefonas, kai priprantama prie jo nedidelio ekrano. Be to, tai ganėtinai šviežias produktas Lietuvos rinkoje, todėl po kelių mėnesių jo kaina dar turėtų sumažėti.


Parengė redakcija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.ltMūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed