HTC Sensation
IT gaminių apžvalgos
Pirmadienis, 17 Spalis 2011 17:41

ITbazės kohtc-sensation.jpghtc-sensation.jpgmanda šį kartą gavo išskirtinę progą išbandyti HTC Sensation išmanųjį telefoną. Jame galima rasti visas išmaniems telefonams būdingas funkcijas ir labai greitą 1.2 Ghz dviejų branduolių Qualcomm procesorių. Šio įrenginuko kaina Lietuvoje startuoja nuo 1600 Lt ribos. Skaitydami toliau sužinosite visas teigiamas ir neigiamas (tokių yra) Sensation savybes.


 
Išvaizda
Visų pirma džiugu, kad buvo atsisakyta jau tradicija tapusio blizgaus juodo plastiko. HTC Sensation korpusas yra pagamintas iš aliuminio, padengto matine juoda spalva ir kelių gumos juostelių. Turėčiau paminėti, kad telefonas yra ganėtinai nemažas (turi net 4.3 colių ekraną) – 126.1 x 65.4 x 11.3 mm, o sveria 148 gramus (Samsung konkurentas Galaxy S2 modelis sveria tik 116 gramų). Priekinė telefono dalis maksimaliai išnaudojama Super LCD ekrano, prie kurio telpa kamera, ausinė ir 4 sensoriniai klavišai. Telefono viršuje įtaisytas užrakinimo mygtukas ir 3.5 mm kištukas ausinėms, šone – dideli garsumo mygtukai ir microUSB jungtis, na o galinėje dalyje fotokamera su galinga blykste.



Techninės galimybės

Kaip jau ir minėjome apžvalgos pradžioje, HTC Sensation aprūpintas 1.2 Ghz dviejų branduolių Qualcomm procesoriumi. Tačiau svarbiausias komponentas šiame telefone yra vaizdo procesorius Adreno 220, kuris palyginus su Mali-400MP (montuojamas Samsung Galaxy S2) yra dvigubai spartesnis. Taip, šis telefonas tikrai tinkamas užkietėjusiems žaidėjams. Tačiau operatyviosios atminties Sensation turi tik 768 MB, o Samsung Galaxy S2 apytiksliai 833 MB. Toliau galima pastebėti dar vieną keistą HTC sprendimą. Šio telefono vidinė atmintis tik 1 GB, be abejo komplekte pridedama 8 GB microSD kortelė, tačiau Samsung Galaxy S2 turi net 16 GB atminties. HTC Sensation neturi AMOLED tipo ekrano su itin ryškiomis spalvomis kaip Samsung Galaxy S2, o šioje kainų kategorijoje tai yra nemažas trūkumas. Nepaisant to spalvos yra gražios, apžvalgos kampai geri. Turime paminėti, kad sensoriniu ekranu gali būti sunku naudotis , jei esate mergina ir mėgstate ilgus nagus – ekranas į jų prisilietimus nereaguoja. Testo metu telefonas buvo išmėgintas  -2  laipsnių temperatūroje, ekranas tiksliai atpažino prisilietimo vietas.




Veikimo stabilumas
HTC pasirinko tokius komponentus ne be reikalo.  Galingas procesorius ir vaizdo procesorius leidžia telefonui susidoroti su bet kokio tipo užduotimis greitai, be jokių uždelsimų. Viso testo laikotarpiu nebuvo nulūžusi nei viena programa, nebuvo jokio pakibimo. 3D grafiniai darbastaliai keitėsi be jokių striginėjimų,  Flash turinio interneto svetainės veikė be priekaištų.

Skambinimas

Štai ši kategorija mobiliųjų telefonų apžvalgose dažniausiai pamirštama. HTC Sensation iš viso buvo naudojamas beveik 2 valandas pokalbio režimu, ryšys nenutrūko nė karto, pokalbio kokybė buvo gera. Verta teigiamai įvertinti ir garsiakalbio kokybę, garsas buvo visada aiškus, be pašalinių triukšmų. Taip pat HTC Sensation turi vieną labai teigiamą funkciją, pokalbio metu galima ji apversti ir padėti ekranu į stalą, automatiškai įsijungs garsiakalbis, per kurį girdėsite pašnekovą.

Baterija

Greitas, stabilus ir kokybiškai pagamintas. Kaip gi su baterija? Deja, greitis kainuoja ir ganėtinai nemažai. Telefonas  su išjungtu WiFI, Bluetooth ir 3G ryšiu, naudojamas pokalbiams 30 minučių ir kelioms minutėms žaidimų atlaikė 3 paras. Na, o intensyviai naudojamas (WIFI, žaidimai, valanda pokalbių)  baterija aprūpina Sensation energija tik vieną parą. Tai yra ganėtinai prastas rezultatas. Negana to tuščios baterijos įkrova užtrunka apie 4 valandas ir 30 minučių (telefonas įjungtas).

Fotokamera

HTC puikiai pasirinko pagrindinę kamerą (8 megapikseliai). Nuotraukos yra ryškesnės nei Samsung Galaxy S2, be to kamera galima filmuoti Full HD kokybės klipus. Na, o antroji kamera (skirta vaizdo konferencijoms) deja yra tik 0.3 megapikselių, todėl kokybė yra labai prasta. Tačiau vienas iš svarbiausių vartotojui aspektų – naudojimosi patogumas. HTC perdarė fotografavimo režimą taip, kad būtų reikalingas minimalus vartotojo įsikišimas. Nesvarbu ar fotografuojate naktį ar dieną, tiesiog spaudžiate fotografuoti ir turite aiškią nuotrauką, kadangi kamera pati reguliuoja blykstę pagal aplinkos apšvietimą.  Šiek tiek trūksta ryškumo fotografuojant tolimus vaizdus. Tačiau bendras fotokameros rezultatas tikrai geras.


 
Programinė įranga

HTC Sensation kaip ir didžioji dalis šiandien parduodamų išmaniųjų telefonų turi Android 2.3 (Gingerbread) operacinę sistemą. Kadangi ji jau daugumos vartotojų puikiai pažįstama, apžvelgsime jos patobulinimus, kuriuos įdiegė HTC. Visų pirma tai plačiai demonstruojama HTC Sense 3.0 vartotojo sąsaja. Iš esmės tai tik Android operacinės sistemos apvalkalas (skin), kuriame kiek kitaip vyksta telefono atrakinimas, bei virtualių darbastalių perjungimas. Su Android operacine sistema susipažinę vartotojai tikriausiai jau įprato atrakinti telefoną perbraukę pirštu ekraną iš vienos pusės į kitą. Na, o štai HTC Sense 3.0 vartotojo sąsajoje reikia patraukti apskritimą į viršų, kad atrakinti telefoną.
 
Bekeičiant virtualius darbastalius matomas 3D efektas. Kaip įprasta galima priskirti programėles įvairiems darbastaliams. HTC Sense 3.0 – tik HTC vartotojo sąsaja, kuri nieko naujo ar naudingo nesuteikia. Iš įdomesnių programėlių verta paminėti HTC Watch. Įdėja paprasta – filmų parduotuvė. Sumokate 10 svarų, atsisiunčiate vieną filmą ir galite jį žiūrėti telefone. Viskas būtų gerai, tačiau 40 litų už vieną filmą yra truputi per daug, ypač kai jį  žiūryti ne per AMOLED ekraną. Taip pat verta paminėti, kad atnaujinta orų prognozės programėlė atrodo įspūdingai. Ekrane labai tikroviškai atvaizduojama audra, ar saulėtas dangus.



Išvados


HTC Sensation be vargo susidoroja su visais žaidimais, skirtais Android operacinei sistemai ir užtikrina visų savo funkcijų veikimą be trikdžių. Tačiau baterijos talpos smarkiai trūksta (praverstų antra baterija), o ir įkrovimo laikas yra per ilgas. Antrasis ganėtinai nemažas trūkumas tokioje kainų kategorijoje – AMOLED ekrano nebuvimas. Šiuo metu šis telefonas kainuoja truputi per daug, tačiau po kelių mėnesių kainai kritus tai būtų tikrai geras ir kokybiškas pirkinys.


Parengė redakcija


 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed