„Microsoft“ pristatė verslo analitikos sprendimą „Power BI“ debesijos paslaugai „Office 365“
IT+
Antradienis, 11 Vasaris 2014 11:12

Pirmadienį „Microsoft“ pristatė galingą ir paprastą naudoti verslo analitikos sprendimą „Power BI“, kuris skirtas debesijos paslaugai „Office 365“. Naujasis įrankis leidžia vartotojams greitai rasti reikalingą informaciją, panaudoti duomenis iš „Windows Azure“ ar kitų šaltinių bei paruošti ir suprantamai pavaizduoti sudėtingus verslo analitikos modelius.

 

„Office 365“ paketui skirtas „Power BI“ – pirmasis verslo analitikos sprendimas, kuris leidžia visiems bendrovės darbuotojams paprastai ir patogiai naudotis verslo analitikos duomenimis. Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių galėtų kritiškai ir skirtingais pjūviais įvertinti bet kuriuos duomenis dirbdami iš bet kurios vietos. Nesvarbu ar tai darbo kompiuteris ar išmanusis telefonas“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

 

Duomenys pasiekiami bet kur

„Power BI“ vartotojai lengvai su „Excel“ pagalba gali rasti reikiamus duomenis analizei ne tik savo kompiuteryje, bet ir iš viešai prieinamų šaltinių, kaip „Wikipedia“ ar kiti. Bendrovės atstovai, pasinaudoję „Data Catalog“ pagalba, gali surūšiuoti įmonės duomenis taip kad jie būtų lengviau randami ir panaudojami. Debesų kompiuterija leidžia parengtas ataskaitas nuolat automatiškai atnaujinti naujausiais duomenimis, todėl naudotojus visada pasiekia pati aktualiausia informacija. Vėliau, pasinaudojus „Power View“ ir „Power Map“, galima grafiškai ir interaktyviai pavaizduoti gautus analizės rezultatus.

 

Parengtomis ataskaitomis ar surinktais duomenimis vartotojai gali dalintis su kitais komandos nariais per „BI Sites“. Tai virtualūs, greitai sukuriami ir iš bet kur pasiekiami internetiniai puslapiai, kuriuose publikuojami bendrovės darbuotojų parengti verslo analitikos projektai. Taip pat vartotojai vienas su kitu gali lengvai dalintis ir duomenų užklausomis, sukurtomis „Power Query“ pagalba.

 

„Power BI“ naudotojai gali pasiekti savo duomenis iš bet kurio įrenginio per specialią, „Windows“ įrenginiams pritaikytą programėlę.

 

Be to, „Power BI“ leidžia ieškoti reikiamų duomenų paprastų klausimų pagalba, lyg klausiant kolegų. Pavyzdžiui, užtenka paklausti „olimpinių medalių skaičiaus pagal šalis ir sporto šakas“. Tuomet „Power BI“ interpretuos gautą užklausą, suras reikiamą informaciją tarp vartotojų parengtų ataskaitų bei įvairių šaltinių internete ir pateiks atsakymus interaktyvių vizualizacijų pavidalu.

 

„Norint visa tai daryti naudojantis tik nuosavais resursais, bendrovėms prireiktų itin galingų tarnybinių stočių ir didelių investicijų. „Office 365“ paketu naudojasi kas ketvirtas mūsų verslo klientas, o jame integruoti debesijos sprendimai įgalina visus sudėtingus skaičiavimus patikėti mūsų milžiniškam tarnybinių stočių tinklui visame pasaulyje“, – teigia K. Kaikaris.

 

Didžiųjų duomenų svarba

„Ateityje atviri ir didieji duomenys atliks vis didesnį vaidmenį verslo sektoriuje. Todėl labai svarbu, kad tokios bendrovės, kaip „Microsoft“ pristato sprendimus, kurie šiuos duomenis leidžia lengvai suprasti, apdoroti ir gautą informaciją panaudoti verslo plėtrai“, – sako Gediminas Siudikas, „Softera Baltic“ verslo analitikos skyriaus vadovas.

 

Sausio mėnesį pristatyto tyrimo „Atviri duomenys Europoje: augimo variklis ar neišnaudota proga?“ autoriai nustatė, kad prieinami ir aktyviai naudojami atviri duomenys Lietuvoje iki 2020 metų sukurtų naudos, lygios beveik 2% šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). Panašų augimą pajustų ir visa Europos Sąjunga (1,9% arba 206 mlrd. eurų). Daugiausia naudos gautų prekybos (47 mlrd. eurų), gamybos (45 mlrd. eurų), viešasis (27 mlrd. eurų) ir sveikatos apsaugos (10 mlrd. eurų) sektoriai.

 

„Power BI“ sprendimą bendrovės gali įsigyti nuo vasario mėnesio. „Microsoft“ rekomenduojama kaina vienam vartotojui yra nuo 33 eurų (114 Lt) per mėnesį.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip pradėti programuoti? (2021-12-03)

  Programavimas yra vienas vertingiausių įgūdžių tiek keičiant karjerą, tiek plečiant įgūdžius šiais internetiniais laikais. Jei tik pradedate galvoti apie programavimą, štai keletas žingsnių, kuriuos rekomenduoja M. Pininios (Lifehacker)

 • Ieškote IT specialisto? Kreipkitės į personalo paieškos įmonę (2020-04-30)

  Esate IT įmonės direktorius ar vadovas ir ieškote patikimų ir kvalifikuotų darbdavių? Sugaištate daugybę laiko rašydami paieškų skelbimus, tačiau šios paieškos nieko vertos? Jei taip, tada kreipkitės į personalo paieškos įmonę, kuri kaip mat surastų kvalifikuotų konkrečios srities specialistų per trumpą laiką.

   

 • Tarptautinė informacinių technologijų valdymo metodika – jau ir lietuvių kalba (2014-01-15)

  Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA sausio 10 d. išleido informacinių technologijų specialistams skirtą leidinį lietuvių kalba „COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“. Tai informacinių technologijų valdymo metodika, naudojama organizacijų informacinių technologijų valdymo, audito ar kokybės užtikrinimo klausimais. Lietuviškasis leidinio vertimas yra vienas iš pirmųjų pasaulyje – anksčiau ši metodika buvo išleista tik ispanų, kinų, japonų, vokiečių, rumunų, rusų, arabų ir prancūzų kalbomis.

 • Lietuvių įmonė „Gluk Media“ sukūrė „Manchester United” būdą virtualiai susitikti su gerbėjais (2013-12-10)

  Naujųjų medijų agentūra „Gluk Media“ tapo pirmąja Lietuvos bendrove, užmezgusia bendradarbiavimą su vienu vertingiausių pasaulio futbolo klubų – „Manchester United“. „Gluk Media“ sukūrė virtualios realybės projektą su Luis Nani, Antonio Valencia, Chicharito ir Marouane Fellaini. Nufilmuoti futbolininkai tapo projekcijos, kurioje gali dalyvauti jos žiūrovai, dalimi.

 • Vilniuje vyks viena didžiausių programavimo konferencijų Lietuvoje (2013-12-09)

  Šiandien Litexpo parodų rūmuose Vilniuje prasideda konferencija IT profesionalams „Build Stuff‘13“, kuri tęsis penkias dienas. Jos metu pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Joe Armstrong, Tom Gilb, Kevin Hammond ir kiti.

   

  Tokio lygio konferenciją surengti mūsų šalyje yra iššūkis, ją galima palyginti su tokiais tarptautiniais renginiais kaip „GOTO“, „The Arts“, „NDC“ ar „QCon“. „Build Stuff‘13“ laukiama daugiau nei 500 programuotojų, sistemų administratorių, techninių projektų vadovų ir kitų IT profesionalų. Didžioji dalis jų atvyksta iš Vakarų Europos, taip pat Amerikos ir, žinoma, Lietuvos.


Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed