Tarptautinė informacinių technologijų valdymo metodika – jau ir lietuvių kalba
IT+
Trečiadienis, 15 Sausis 2014 11:17

Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA sausio 10 d. išleido informacinių technologijų specialistams skirtą leidinį lietuvių kalba „COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“. Tai informacinių technologijų valdymo metodika, naudojama organizacijų informacinių technologijų valdymo, audito ar kokybės užtikrinimo klausimais. Lietuviškasis leidinio vertimas yra vienas iš pirmųjų pasaulyje – anksčiau ši metodika buvo išleista tik ispanų, kinų, japonų, vokiečių, rumunų, rusų, arabų ir prancūzų kalbomis.

 

Pasak Valstybės kontrolės Informacinių sistemų ir infrastruktūros audito departamento direktoriaus, asociacijos ISACA Lietuva Tyrimų direktoriaus ir standartų koordinatoriaus Dainiaus Jakimavičiaus, šis leidinys bus aktualus ne tik informacinių sistemų audito ir kontrolės srityje dirbantiems specialistams, bet ir visiems informacinių technologijų specialistams ir jų vadovams, siekianti ems efektyviai planuoti ir valdyti informacinius išteklius bei užtikrinti aukščiausią informacinių sistemų kokybę ir saugą. Minėta metodika pateikia informacinių technologijų valdymo tikslus ir principus, susiedama organizacijos veiklos tikslus ir informacinių technologijų teikiamas galimybes. Metodikoje taip pat pateikiama informacinių technologijų valdymo geroji praktika, jos taikymo metodai ir vertinimo kriterijai. Valstybės kontrolė naudoja COBIT kaip pagrindinę metodinę priemonę atliekamiems informacinių technologijų auditams.„COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“ lietuvių kalba išleista tarptautinės asociacijos ISACA Lietuva iniciatyva. Rengiant leidinio vertimą, asociacijai ISACA Lietuva talkino ir Valstybės kontrolės informacinių sistemų auditoriai Dainius Jakimavičius, Živilė Kindurytė ir Rimgaudas Gamulis. Leidinio vertimui nebuvo naudojami Lietuvos biudžeto pinigai, jis parengtas iniciatyvinės grupė savanoriškais pagrindais.

 

Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA vienija daugiau kaip 110 tūkstančių narių iš daugiau nei 180-ties šalių. Organizacijai priklauso informacinių technologijų specialistai, kuriantys informacinių technologijų valdymo ir audito standartus, atliekantys tyrimus šioje srityje, skleidžiantys pažangią patirtį ir gerąją praktiką, skatinantys efektyvų informacijos, sistemų ir technologijų valdymą ir kontrolę. Asociacija turi daugiau kaip 200 nacionalinių ISACA skyrių, vienas iš jų – asociacija ISACA Lietuva, įsteigta 2002 metais. Asociacijai ISACA Lietuva priklauso daugiau kaip šimtas Lietuvos informacinių technologijų profesionalų, dauguma jų turi pasaulyje pripažįstamus CISA, CISM, CGEIT, CRISC sertifikatus. Leidinį galima nemokamai atsisiųsti iš ISACA interneto svetainės adresu http://www.isaca.org/COBIT/Pages/COBIT-5-Lithuanian.aspx.

 


Susijusios naujienos:

 • „Microsoft“ pristatė verslo analitikos sprendimą „Power BI“ debesijos paslaugai „Office 365“ (2014-02-11)

  Pirmadienį „Microsoft“ pristatė galingą ir paprastą naudoti verslo analitikos sprendimą „Power BI“, kuris skirtas debesijos paslaugai „Office 365“. Naujasis įrankis leidžia vartotojams greitai rasti reikalingą informaciją, panaudoti duomenis iš „Windows Azure“ ar kitų šaltinių bei paruošti ir suprantamai pavaizduoti sudėtingus verslo analitikos modelius.

   

  „Office 365“ paketui skirtas „Power BI“ – pirmasis verslo analitikos sprendimas, kuris leidžia visiems bendrovės darbuotojams paprastai ir patogiai naudotis verslo analitikos duomenimis. Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių galėtų kritiškai ir skirtingais pjūviais įvertinti bet kuriuos duomenis dirbdami iš bet kurios vietos. Nesvarbu ar tai darbo kompiuteris ar išmanusis telefonas“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

 • Lietuvių įmonė „Gluk Media“ sukūrė „Manchester United” būdą virtualiai susitikti su gerbėjais (2013-12-10)

  Naujųjų medijų agentūra „Gluk Media“ tapo pirmąja Lietuvos bendrove, užmezgusia bendradarbiavimą su vienu vertingiausių pasaulio futbolo klubų – „Manchester United“. „Gluk Media“ sukūrė virtualios realybės projektą su Luis Nani, Antonio Valencia, Chicharito ir Marouane Fellaini. Nufilmuoti futbolininkai tapo projekcijos, kurioje gali dalyvauti jos žiūrovai, dalimi.

 • Vilniuje vyks viena didžiausių programavimo konferencijų Lietuvoje (2013-12-09)

  Šiandien Litexpo parodų rūmuose Vilniuje prasideda konferencija IT profesionalams „Build Stuff‘13“, kuri tęsis penkias dienas. Jos metu pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Joe Armstrong, Tom Gilb, Kevin Hammond ir kiti.

   

  Tokio lygio konferenciją surengti mūsų šalyje yra iššūkis, ją galima palyginti su tokiais tarptautiniais renginiais kaip „GOTO“, „The Arts“, „NDC“ ar „QCon“. „Build Stuff‘13“ laukiama daugiau nei 500 programuotojų, sistemų administratorių, techninių projektų vadovų ir kitų IT profesionalų. Didžioji dalis jų atvyksta iš Vakarų Europos, taip pat Amerikos ir, žinoma, Lietuvos.

 • IT vis dar populiarūs: aukštosios mokyklos jų paruošia 5 kartus mažiau, nei reikalinga rinkai (2013-12-05)

  Per ateinančius trejus metus Lietuvoje informacinių technologijų ir ryšių (IRT) specialistų reikės penkis kartus daugiau, nei parengs mūsų aukštosios mokyklos. Tai stabdys tiek didelių, tiek ir smulkių bei vidutinių įmonių augimą ir lems dar didesnę konkurenciją IT sektoriuje, rodo „INFOBALT“ atliktas IT specialistų poreikio tyrimas. „INFOBALT“ Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis antradienį apžvelgdamas pastarųjų metų IT specialistų poreikio augimo tendencijas sakė, kad darbo vietų poreikio augimas susijęs su užsienio kapitalo IT įmonių atėjimu į Lietuvą, taip pat auga ir vietos kapitalo įmonės – vien jų eksportas į užsienį pernai padidėjo 82 procentais.

   

  Į informacines ir ryšių technologijas (IRT) stojančiųjų mažėja nuo 2008 m., kitąmet tikimasi, kad pirmą kartą per penkerius metus šis skaičius pradės augti.

 • Premjeras pasveikino Elektroninės valdžios konferencijos dalyvius (2013-11-14)

  Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino Vilniuje vykstančios Elektroninės valdžios konferencijos dalyvius. Pasak premjero, šiame renginyje bus ne tik apžvelgiama esama elektroninės valdžios vystymo Europoje situacija, tačiau ir diskutuojama dėl tolimesnės krypties siekiant gyvybingos ateities politikos, valdymo ir vadybos.

  „Tikiuosi, kad ši konferencija ne tik taps gera proga jums pasidalinti pasiekimais elektroninės valdžios srityje, tačiau taip pat ir vieta, kur bus rasti sprendimai, kaip pašalinti kliūtis išmanaus ir inovatyvaus Europos valdymo vystymuisi“, – sveikindamas renginio dalyvius sakė premjeras.

  „Vieninga skaitmeninė rinka ir sienas kertančios elektroninės paslaugos neįmanomos be tokių įrankių kaip elektroninė identifikacija, internetinis saugumas ar vieningas vidaus modelis. Lygiai taip pat modernios demokratijos neįsivaizduojamos be atvirų duomenų sistemų, socialinės žiniasklaidos ir tinklų“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed