Tarptautinė informacinių technologijų valdymo metodika – jau ir lietuvių kalba
IT+
Trečiadienis, 15 Sausis 2014 11:17

Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA sausio 10 d. išleido informacinių technologijų specialistams skirtą leidinį lietuvių kalba „COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“. Tai informacinių technologijų valdymo metodika, naudojama organizacijų informacinių technologijų valdymo, audito ar kokybės užtikrinimo klausimais. Lietuviškasis leidinio vertimas yra vienas iš pirmųjų pasaulyje – anksčiau ši metodika buvo išleista tik ispanų, kinų, japonų, vokiečių, rumunų, rusų, arabų ir prancūzų kalbomis.

 

Pasak Valstybės kontrolės Informacinių sistemų ir infrastruktūros audito departamento direktoriaus, asociacijos ISACA Lietuva Tyrimų direktoriaus ir standartų koordinatoriaus Dainiaus Jakimavičiaus, šis leidinys bus aktualus ne tik informacinių sistemų audito ir kontrolės srityje dirbantiems specialistams, bet ir visiems informacinių technologijų specialistams ir jų vadovams, siekianti ems efektyviai planuoti ir valdyti informacinius išteklius bei užtikrinti aukščiausią informacinių sistemų kokybę ir saugą. Minėta metodika pateikia informacinių technologijų valdymo tikslus ir principus, susiedama organizacijos veiklos tikslus ir informacinių technologijų teikiamas galimybes. Metodikoje taip pat pateikiama informacinių technologijų valdymo geroji praktika, jos taikymo metodai ir vertinimo kriterijai. Valstybės kontrolė naudoja COBIT kaip pagrindinę metodinę priemonę atliekamiems informacinių technologijų auditams.„COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“ lietuvių kalba išleista tarptautinės asociacijos ISACA Lietuva iniciatyva. Rengiant leidinio vertimą, asociacijai ISACA Lietuva talkino ir Valstybės kontrolės informacinių sistemų auditoriai Dainius Jakimavičius, Živilė Kindurytė ir Rimgaudas Gamulis. Leidinio vertimui nebuvo naudojami Lietuvos biudžeto pinigai, jis parengtas iniciatyvinės grupė savanoriškais pagrindais.

 

Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA vienija daugiau kaip 110 tūkstančių narių iš daugiau nei 180-ties šalių. Organizacijai priklauso informacinių technologijų specialistai, kuriantys informacinių technologijų valdymo ir audito standartus, atliekantys tyrimus šioje srityje, skleidžiantys pažangią patirtį ir gerąją praktiką, skatinantys efektyvų informacijos, sistemų ir technologijų valdymą ir kontrolę. Asociacija turi daugiau kaip 200 nacionalinių ISACA skyrių, vienas iš jų – asociacija ISACA Lietuva, įsteigta 2002 metais. Asociacijai ISACA Lietuva priklauso daugiau kaip šimtas Lietuvos informacinių technologijų profesionalų, dauguma jų turi pasaulyje pripažįstamus CISA, CISM, CGEIT, CRISC sertifikatus. Leidinį galima nemokamai atsisiųsti iš ISACA interneto svetainės adresu http://www.isaca.org/COBIT/Pages/COBIT-5-Lithuanian.aspx.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip pradėti programuoti? (2021-12-03)

  Programavimas yra vienas vertingiausių įgūdžių tiek keičiant karjerą, tiek plečiant įgūdžius šiais internetiniais laikais. Jei tik pradedate galvoti apie programavimą, štai keletas žingsnių, kuriuos rekomenduoja M. Pininios (Lifehacker)

 • Ieškote IT specialisto? Kreipkitės į personalo paieškos įmonę (2020-04-30)

  Esate IT įmonės direktorius ar vadovas ir ieškote patikimų ir kvalifikuotų darbdavių? Sugaištate daugybę laiko rašydami paieškų skelbimus, tačiau šios paieškos nieko vertos? Jei taip, tada kreipkitės į personalo paieškos įmonę, kuri kaip mat surastų kvalifikuotų konkrečios srities specialistų per trumpą laiką.

   

 • „Microsoft“ pristatė verslo analitikos sprendimą „Power BI“ debesijos paslaugai „Office 365“ (2014-02-11)

  Pirmadienį „Microsoft“ pristatė galingą ir paprastą naudoti verslo analitikos sprendimą „Power BI“, kuris skirtas debesijos paslaugai „Office 365“. Naujasis įrankis leidžia vartotojams greitai rasti reikalingą informaciją, panaudoti duomenis iš „Windows Azure“ ar kitų šaltinių bei paruošti ir suprantamai pavaizduoti sudėtingus verslo analitikos modelius.

   

  „Office 365“ paketui skirtas „Power BI“ – pirmasis verslo analitikos sprendimas, kuris leidžia visiems bendrovės darbuotojams paprastai ir patogiai naudotis verslo analitikos duomenimis. Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių galėtų kritiškai ir skirtingais pjūviais įvertinti bet kuriuos duomenis dirbdami iš bet kurios vietos. Nesvarbu ar tai darbo kompiuteris ar išmanusis telefonas“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

 • Lietuvių įmonė „Gluk Media“ sukūrė „Manchester United” būdą virtualiai susitikti su gerbėjais (2013-12-10)

  Naujųjų medijų agentūra „Gluk Media“ tapo pirmąja Lietuvos bendrove, užmezgusia bendradarbiavimą su vienu vertingiausių pasaulio futbolo klubų – „Manchester United“. „Gluk Media“ sukūrė virtualios realybės projektą su Luis Nani, Antonio Valencia, Chicharito ir Marouane Fellaini. Nufilmuoti futbolininkai tapo projekcijos, kurioje gali dalyvauti jos žiūrovai, dalimi.

 • Vilniuje vyks viena didžiausių programavimo konferencijų Lietuvoje (2013-12-09)

  Šiandien Litexpo parodų rūmuose Vilniuje prasideda konferencija IT profesionalams „Build Stuff‘13“, kuri tęsis penkias dienas. Jos metu pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Joe Armstrong, Tom Gilb, Kevin Hammond ir kiti.

   

  Tokio lygio konferenciją surengti mūsų šalyje yra iššūkis, ją galima palyginti su tokiais tarptautiniais renginiais kaip „GOTO“, „The Arts“, „NDC“ ar „QCon“. „Build Stuff‘13“ laukiama daugiau nei 500 programuotojų, sistemų administratorių, techninių projektų vadovų ir kitų IT profesionalų. Didžioji dalis jų atvyksta iš Vakarų Europos, taip pat Amerikos ir, žinoma, Lietuvos.


Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed