Vilniuje vyks viena didžiausių programavimo konferencijų Lietuvoje
IT+
Pirmadienis, 09 Gruodis 2013 13:17

Šiandien Litexpo parodų rūmuose Vilniuje prasideda konferencija IT profesionalams „Build Stuff‘13“, kuri tęsis penkias dienas. Jos metu pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Joe Armstrong, Tom Gilb, Kevin Hammond ir kiti.

 

Tokio lygio konferenciją surengti mūsų šalyje yra iššūkis, ją galima palyginti su tokiais tarptautiniais renginiais kaip „GOTO“, „The Arts“, „NDC“ ar „QCon“. „Build Stuff‘13“ laukiama daugiau nei 500 programuotojų, sistemų administratorių, techninių projektų vadovų ir kitų IT profesionalų. Didžioji dalis jų atvyksta iš Vakarų Europos, taip pat Amerikos ir, žinoma, Lietuvos.

 

„Lietuva po truputį tampa informacinių technologijų centru, todėl svarbiausias konferencijos tikslas yra kvalifikacijos kėlimas. Mūsų specialistams norime suteikti kuo daugiau galimybių tiesiogiai pabendrauti bei paklausyti pasaulinio lygio IT guru, pasidalinti praktiniais patarimais bei lavinti jų įgūdžius darbo grupėse (workshop)“, – sako „Build Stuff‘13” projektų direktorė Neringa Reichenbergeryte-Young.

 

Pagrindiniai „Build Stuff’13“ pranešėjai priklauso pasaulio IT elitui. Joe Armstrong 1985 metais sukūrė programavimo kalbą „Erlang“, kurią savo produktams naudoja tokie interneto gigantai kaip „Facebook“, „Yahoo!“ ir „Amazon“.

 

Tom Gilb yra vienas žinomiausių pasaulio sistemų administratorių bei šios srities tekstų autorių. „Build Stuff’13“ išgirs jo pranešimą apie Agile metodiką. St. Andrews universiteto profesorius Kevin Hammond, pirmojo Haskell Compiler autorius, supažindins su ParaForming metodu. Iš viso konferencijoje pranešimus skaitys virš 50 profesionalų.

 

Sesijų metu gyvai vyks parodomasis programavimas. Po konferencijos prasidės kelių dienų gamybinės dirbtuvės, kuriose naujos idėjos bus pritaikomos praktiškai.

 

„Build Stuff“ yra antrus metus vykstanti konferencija. 2012 m. ji buvo surengta taip pat Lietuvoje, nors truko tik vieną dieną, bet sutraukė iki 300 dalyvių. Pagrindinis „Build Stuff“ organizatorius yra įmonė „FIX Management", organizuojanti IT srities mokymus įmonės darbuotojams, konferencijas, teikianti individualias konsultacijas. Idėja surengti IT konferenciją mūsų šalyje kilo šios įmonės direktoriui Gregory Young. Visas renginio pelnas yra skiriamas „Algojimo" paramos fondui.

 

Daugiau informacijos iš konferencijos Twitterio puslapyje @buildstufflt.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip pradėti programuoti? (2021-12-03)

  Programavimas yra vienas vertingiausių įgūdžių tiek keičiant karjerą, tiek plečiant įgūdžius šiais internetiniais laikais. Jei tik pradedate galvoti apie programavimą, štai keletas žingsnių, kuriuos rekomenduoja M. Pininios (Lifehacker)

 • Ieškote IT specialisto? Kreipkitės į personalo paieškos įmonę (2020-04-30)

  Esate IT įmonės direktorius ar vadovas ir ieškote patikimų ir kvalifikuotų darbdavių? Sugaištate daugybę laiko rašydami paieškų skelbimus, tačiau šios paieškos nieko vertos? Jei taip, tada kreipkitės į personalo paieškos įmonę, kuri kaip mat surastų kvalifikuotų konkrečios srities specialistų per trumpą laiką.

   

 • „Microsoft“ pristatė verslo analitikos sprendimą „Power BI“ debesijos paslaugai „Office 365“ (2014-02-11)

  Pirmadienį „Microsoft“ pristatė galingą ir paprastą naudoti verslo analitikos sprendimą „Power BI“, kuris skirtas debesijos paslaugai „Office 365“. Naujasis įrankis leidžia vartotojams greitai rasti reikalingą informaciją, panaudoti duomenis iš „Windows Azure“ ar kitų šaltinių bei paruošti ir suprantamai pavaizduoti sudėtingus verslo analitikos modelius.

   

  „Office 365“ paketui skirtas „Power BI“ – pirmasis verslo analitikos sprendimas, kuris leidžia visiems bendrovės darbuotojams paprastai ir patogiai naudotis verslo analitikos duomenimis. Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių galėtų kritiškai ir skirtingais pjūviais įvertinti bet kuriuos duomenis dirbdami iš bet kurios vietos. Nesvarbu ar tai darbo kompiuteris ar išmanusis telefonas“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

 • Tarptautinė informacinių technologijų valdymo metodika – jau ir lietuvių kalba (2014-01-15)

  Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA sausio 10 d. išleido informacinių technologijų specialistams skirtą leidinį lietuvių kalba „COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“. Tai informacinių technologijų valdymo metodika, naudojama organizacijų informacinių technologijų valdymo, audito ar kokybės užtikrinimo klausimais. Lietuviškasis leidinio vertimas yra vienas iš pirmųjų pasaulyje – anksčiau ši metodika buvo išleista tik ispanų, kinų, japonų, vokiečių, rumunų, rusų, arabų ir prancūzų kalbomis.

 • Lietuvių įmonė „Gluk Media“ sukūrė „Manchester United” būdą virtualiai susitikti su gerbėjais (2013-12-10)

  Naujųjų medijų agentūra „Gluk Media“ tapo pirmąja Lietuvos bendrove, užmezgusia bendradarbiavimą su vienu vertingiausių pasaulio futbolo klubų – „Manchester United“. „Gluk Media“ sukūrė virtualios realybės projektą su Luis Nani, Antonio Valencia, Chicharito ir Marouane Fellaini. Nufilmuoti futbolininkai tapo projekcijos, kurioje gali dalyvauti jos žiūrovai, dalimi.


Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed