„Minecraft“ keliasi į mokyklų klases
Žaidimai
Ketvirtadienis, 21 Sausis 2016 16:21

Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

„Microsoft“ tiki, jog žmonės gali užsitikrinti puikius rezultatus, kai technologijos yra pasiekiamos ranka. Mūsų misijos pagrindas yra skatinti nuolatinį mokymąsi, vystyti esminius gyvenimiškus įgūdžius – komunikaciją, bendradarbiavimą, kritinį ir loginį mąstymą, kūrybiškumą bei pilietiškumą. Todėl nuolatos ieškome būdų, kaip galėtume pagerinti mokymosi procesą. „Minecraft: Education Edition“ suteiks galimybę mokytis kuriant ir žaidžiant platformoje, kurios bendruomenėje šiuo metu per 100 mln. žaidėjų“, – teigia Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Naujoji žaidimo versija bus paremta jau nuo 2011 m. veikiančiu klasėms sukurtu „MinecraftEdu“ žaidimu. Pastarąjį jau išbandė per 7 tūkst. klasių daugiau nei 40 pasaulio šalių. Toks didelis pasisekimas paskatino „Microsoft“ kartu su žaidimų kūrėja „TeacherGaming“ patobulinti dabartinę versiją ir išleisti „Minecraft: Education Edition“, pasiūlant naujų galimybių vartotojams.

Iš esmės, šis specialus žaidimas mažai kuo skiriasi nuo originalios „Minecraft“ versijos, todėl pedagogai galės lengvai sudominti savo moksleivius, kurių didžioji dalis po pamokų kuria virtualius pasaulius šiame žaidime. Naujajame leidime „Microsoft“ pridėjo specialią funkciją, kuri leidžia mokytojams stebėti, ką moksleiviai veikia žaidime, nustatyti, kokie resursai yra prieinami ir kitaip modifikuoti žaidimą. Taip pat mokytojai specialioje svetainėje ras kitų pedagogų įkeltus „Minecraft“ pasaulius ir mokymų planus kartu su jais. Pavyzdžiui, galima atsisiųsti sukurtą Gizos piramidžių pasaulį, leidžiantį mokiniams jį tyrinėti, o vėliau diskutuoti apie šio inžinierinio stebuklo statymo ypatumus.

Pristatomąjį „Minecraft: Education Edition“ vaizdo klipą galima rasti ČIA.

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

  Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

 • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

  Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

 • Vilniuje svečiuojasi žaidimų kūrėjai iš Seulo (2015-05-13)

  Šią savaitę į Vilnių atvyko svečiai iš Pietų Korėjos. Žaidimų kūrėjų kompanijos NOLGONG atstovai keliauja po Europą pristatydami naujausią premjerą – interaktyvų žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“, kurio scenarijus paremtas klasikiniu vokiečių literatūros kūriniu „Faustas“.

  Kompanija NOLGONG, kuriai vadovauja Peteris Lee, įkurta 2010 m. Jos tikslas – kurti žaidimus kasdienei mokyklų ir verslo aplinkai. Be komercinių projektų, sukurtų tarptautinių koncernų užsakymu, kompanijos NOLGONG veikla apima ir tokių literatūros kūrinių kaip „1984“, „Romeo ir Džiuljeta“ ar „Ana Karenina“ adaptacijas.

 • Nauja Epic Games studija Sietle dirbs su Unreal Engine 4 (2012-09-10)

  Gears of War kūrėjai, Epic Games, plečia savo veiklos sritį. Nauja, Sietle (JAV) atidaroma studija orientuosis tik į darbą, naudojant žaidimų varikliuką Unreal Engine 4. Taip pat kompanija savo naujai studijai ieško gabių IT specialistų.

  „Sietle įsikūrę daug pasaulinio lygio talentų, dėl to šį vieta yra labai patraukli mums vystyti Epic Games Vakarinio Kranto operacijas.“ sako Epic Games prezidentas Dr. Michael Capps. Pasak jo, senesnis studijos žaidimų varikliukas, Unreal Engine 3, nuo 2006-ųjų iki šiol veikia 9 žaidimų platformose, jo pagrindu sukurta daugiau nei 300 žaidimų. Tuo tarpu žinios apie Unreal Engine 4 pirmą kartą pasirodė šių metų pradžioje, tačiau pirmasis žaidimas, pilnai sukurtas naudojant šį varikliuką bus kitąmet pasirodysiantis Fortnite (viršuje nuotrauka iš žaidimo).

 • Kitąmet sulauksime Call of Juarez: Gunslinger (2012-09-10)

  Ketvirtasis Call of Juarez serijos žaidimas dienos šviesą išvys kitąmet. Ubisoft šiandien prabilo apie Call of Juarez: Gunslinger, kuris bus parsisiunčiamas internetu.

  Call of Juarez: Gunslinger kuriamas Techland studijoje, kuri iki šiol sukūrė visas serijos dalis, nukeliančias jus į senuosius Laukinius Vakarus. Žaidėjams teks įsijausti į premijų medžiotojo vaidmenį, kurio užduotis – nukauti baisiausius vakarų banditus, tarp kurių tokios istorinės asmenybės, kaip Billy the Kid, Jesse James ir Pat Garrett.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed