Virusai
Kaip sužinoti ar telefone yra virusas?
Virusai
Trečiadienis, 09 Rugpjūtis 2023 09:45

Telefonas jau seniai tapo vienu tų įrenginių, be kurio savo dienos neįsivaizduoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Visgi, taip pat nesunku pastebėti, kad mūsų telefonai, nors ir dažniausiai saugiai leidžia savo dienas rankinėse ar kišenėse, turi nemažai priešų. Na, o kai kurie iš jų gali pridaryti ypač daug žalos.

 
Kibus virusas: dėl laisvai parduodamos kenkėjiškos programinės įrangos nukentėjo per 400 tūkst. naudotojų
Virusai
Trečiadienis, 10 Vasaris 2016 13:56

Virusas „Adwind“, platinamas šiuo metu gana retu kenkėjiškos programinės įrangos kaip paslaugos formatu, sugebėjo užpulti daugiau nei 440 tūkst. viso pasaulio naudotojų ir organizacijų.

 
Brandūs vartotojai atsargūs internete, bet mažiau žino apie pavojus
Virusai
Ketvirtadienis, 21 Sausis 2016 16:18

Kalbant apie saugumą internete, 45 metų ir vyresni vartotojai gerokai atsargiau dalijasi informacija nei jaunesni interneto vartotojai, tačiau jiems trūksta žinių atpažinti sukčius ar neišvengiamas grėsmes. Remiantis naujausiu „Kaspersky Lab“ vartotojų nuomonės tyrimu*, 24 metų ir jaunesni vartotojai labiau linkę internete atskleisti asmeninę informaciją ir mažiau rūpinasi apsauga, bet išmano galimas grėsmes ir lengviau jas atpažįsta.

 
Sukčiai nusitaikė į besidominčius pabėgėlių temomis
Virusai
Trečiadienis, 23 Rugsėjis 2015 14:43

Antivirusinės programos „eScan“ kūrėjai perspėja, kad, kol Sirijos karo pabėgėliai veržiasi į Europą, sukčiai kėsinasi apsukti patiklius skaitytojus, sekančius naujienas ir reportažus šia opia tema. Dar daugiau bandymų pasipelnyti aptinkama neva renkant aukas karo pabėgėliams remti.

 
Plinta naujas agresyvus išpirkos reikalaujantis virusas #LockerPIN
Virusai
Penktadienis, 11 Rugsėjis 2015 13:30

Daugiau nei du dešimtmečius lyderiaujančių saugumo sprendimų ESET tyrėjai praneša atradę pirmąjį PIN kodą nustatantį ir išpirkos reikalaujantį Android kenkėją. Virusas, pavadintas LockerPIN, vartotojui nežinant nustato arba keičia įrenginio atrakinimo PIN kodą, užrakina ekraną ir reikalauja 500 dolerių išpirkos.

 
Kas septintas rizikuoja savo finansinių sąskaitų saugumu
Virusai
Penktadienis, 03 Spalis 2014 13:40

Sena ir nebepalaikoma programinė įranga programišiams gali tapti raktu, leisiančiu pasisavinti lėšas iš asmeninės ar bendrovės sąskaitos, teigia technologijų bendrovės „Microsoft Lietuva“ atstovai. Pasak jų, dažnas vartotojas net nesupras ir nepamatys, kai pasinaudojęs neištaisyta programinės įrangos spraga, programišius įdiegs kenkėjišką programėlę, leisiančią perimti prisijungimo prie internetinio banko duomenis.

 

Vis dar naudoja seną programinę įrangą

Tinklalapio ranking.lt duomenimis, rugsėjo pabaigoje tarp lietuviškų tinklalapių lankytojų kas septintas (apie 14 proc.) naudojo kompiuterį su „Windows XP“ operacine sistema. Ši operacinė sistema oficialių saugumo atnaujinimų nebesulaukia nuo balandžio mėnesio – būtent tada baigėsi jos techninis palaikymas.

 
Virusinė reklama: „Kaspersky Lab“ – apie naują teisėtų tinklalapių naudotojų atakos būdą
Virusai
Trečiadienis, 10 Rugsėjis 2014 08:44

Daug lankytojų pritraukiantys didieji tinklalapiai yra geidžiamas, bet sunkiau pasiekiamas apgavikų tikslas. Būtent todėl kibernetiniai nusikaltėliai pamėgo „Malvertising“ taktiką – įniko kenkėjišką programinę įrangą platinti per reklaminius tinklus. „Kaspersky Lab“ specialistai sudarė išsamų užkrėtimo mechanizmo taikant „Malvertising“ aprašymą, taip pat rekomendacijas, kaip nuo jo apsisaugoti.

 

Per reklaminius tinklus atakuojantiems apgavikams nereikia įgauti potencialių aukų pasitikėjimo arba laužtis į populiarius tinklalapius. Pakanka rasti reklamos teikėją, iš jo įsigyti peržiūrų teisę arba pačiam tapti tokiu teikėju. Kitą kenkėjiško kodo platinimo darbo dalį atliks reklaminio tinklo mechanizmai, galiausiai patikimas tinklalapis pats įkraus reklamjuostę su kenkėjišku kodu ir atvaizduos jį naudotojui.

 
„Stuxnet“ šmėkla: pažeidžiamos „Windows“ vietos vis dar kelia grėsmę
Virusai
Trečiadienis, 20 Rugpjūtis 2014 09:17

Pažeidžiamų vietų eksploitas CVE-2010-2568, dar 2010 m. aptiktas kartu su liūdnai pagarsėjusiu virusu „Stuxnet“, iki šiol plačiai paplitęs ir kelia grėsmę vartotojams. Kaip per specialų operacinės sistemos „Windows“ pažeidžiamų vietų tyrimą išsiaiškino „Kaspersky Lab“ ekspertai, per aštuonis mėnesius nuo 2013 m. lapkričio iki 2014 m. birželio su šia grėsme susidūrė 19 milijonų viso pasaulio vartotojų.

 

Pažeidžiama vieta CVE-2010-2568 buvo sukelta dėl klaidos operacinės sistemos „Windows“ nuorodų perdirbimo mechanizme, o tai sudaro galimybę įkrauti bet kokią biblioteką be vartotojo žinios. Pažeidžiama vieta paplito sistemose „Windows XP“, „Vista 7“, taip pat „Windows Server 2003“ ir „Windows Server 2008“. Geriausiai žinoma programa, taikanti šios pažeidžiamos vietos eksploitą, yra kirminas „Stuxnet“, greičiausiai atsakingas už fizinį urano sodrinimo Irano branduoliniuose objektuose įrengimo naikinimą. Nors „Microsoft“ dar 2010 m. rudenį išleido šias pažeidžiamas vietas dengiantį saugumo atnaujinimą, „Kaspersky Lab“ aptikimo sistemos iki šiol registruoja milijonus suveikimų į CVE-2010-2568 eksploitus.

 
„Kaspersky Lab“ aptiko kibernetinio šnipinėjimo kampanijų „Epic“ ir „Turla“ ryšį
Virusai
Antradienis, 12 Rugpjūtis 2014 08:44

„Kaspersky Lab“ išsiaiškino, kad atakos instrumentai, naudojami neseniai aptiktoje operacijoje „Epic“, liudija jos ryšį su metų pradžioje atskleista kibernetinio šnipinėjimo kampanija „Turla“. „Epic“ kūrėjų taikomų technologijų tyrimas leidžia manyti, kad ši operacija – tai didesnės kampanijos „Turla“ pradinė stadija, ir padeda suprasti, kaip būtent užkrečiami atakuojami vartotojai.

 

Be to, ekspertai padarė išvadą, jog didelė tikimybė, kad visas šias kibernetines operacijas vykdė rusakalbiai programišiai. Netiesiogiai tai įrodo vienas iš vidinių „Epic“ virusų pavadinimų – „Zagruzchik.dll.“. Be to, pagrindinis „Epic“ valdymo skydas nustato kalbą kodo 1251 puslapyje, naudojamame kirilicos simboliams vaizduoti.

 
Apple įrenginių vartotojai vis labiau rizikuoja savo saugumu
Virusai
Penktadienis, 11 Liepa 2014 12:43

Naujienos apie kibernetinius išpuolius prieš Windows ar Android operacines sistemas galimai kuria įspūdį, jog Apple programinės įrangos vartotojai nuo tokių grėsmių apsaugoti. Priešingai – ESET ekspertai įspėja, jog pasaulyje žaibiškai išplitę Apple produktai pritraukia ir kibernetinių nusikaltėlių dėmesį.

 

Šių įrenginių vartotojai dažniausiai yra aukštesnes pajamas turintys žmonės, todėl yra didesnis grobis, o per mažas rūpinimasis Apple įrenginių apsauga gali pridaryti rimtų nuostolių.

 
Naujas tikslas: mobilieji šifruotojai ėmėsi kontaktų sąrašo
Virusai
Pirmadienis, 07 Liepa 2014 16:07

„Kaspersky Lab“ specialistai aptiko pirmąjį mobilųjį „Trojos“ virusą, nutaikytą į vartotojo kontaktų sąrašą. Bendrovės apsaugos produktų aptiktas virusas „Cokri“ telefono numerius ir elektroninio pašto adresus, įtrauktus į „Android“ išmaniųjų telefonų kontaktų sąrašus, padaro neskaitomus. Už prieigos prie užšifruotų duomenų iššifravimą kenkėjiška programa reikalauja išpirkos, kitaip grasina sunaikinti visą kontaktinę informaciją.

 

„Android“ išmaniųjų telefonų kontaktų sąrašo vaizdas po šifruotojo užkrėtimo „Cokri“.

 
Tikslinė ataka į žinomą banką: pusė milijono eurų per savaitę
Virusai
Pirmadienis, 30 Birželis 2014 09:02

„Kaspersky Lab“ specialistai atskleidė tikslinę ataką, nukreiptą į stambaus Europos banko klientus. Remiantis apgavikų serveryje rastais įrašų failais, vos per savaitę kibernetiniai nusikaltėliai iš banko sąskaitų pavogė per pusę milijono eurų. Pirmieji operacijos „Luuuk“ pėdsakai buvo aptikti šių metų sausio 20 d., kai „Kaspersky Lab“ ekspertai rado komandinį serverį. Jame esančių instrumentų rinkinys rodo, kad vagiant pinigus iš banko klientų sąskaitų buvo taikomos „Trojos“ programos.

 
„Kaspersky Lab“ aptiko naujus „Trojos“ virusus „iOS“ ir „Android“ įrenginiams bei valdančius serverius „HackingTeam“
Virusai
Šeštadienis, 28 Birželis 2014 08:58

„Kaspersky Lab“ paskelbė ataskaitą, kurioje pateikti masinės globalios infrastruktūros tyrimo rezultatai. Ši infrastruktūra naudojama kontroliuoti kenkėjiškus modulius, įeinančius į „Remote Control Systems“ (RCS) – vadinamąjį „teisėtą“ sekimo instrumentą, sukurtą Italijos bendrovės „HackingTeam“. Ataskaitoje taip pat pateikiama informacija apie pirmą kartą aptiktus mobiliuosius „Trojos“ virusus, kurie taikomi „Android“ ir „iOS“ įrenginiams. Šie moduliai yra RCS infrastruktūros, taip pat žinomos kaip „Galileo“, dalis.

 
„Kaspersky Lab“ skelbia apie „GameOver Zeus“ ir „Cryptolocker“ pavojų
Virusai
Trečiadienis, 18 Birželis 2014 08:32

Naujiena apie tai, kad kenkėjiška programa „GameOver Zeus“ veikia kartu su programa plėšiku „Cryptolocker“ vienoje kibernetinio nusikaltimo kampanijoje, privertė sunerimti. Kaip skelbia ekspertai, šių programų suvienyti veiksmai gali pridaryti rimtų finansinių nuostolių. „GameOver Zeus“ vagia finansinę informaciją, o jeigu jai nepavyksta gauti pakankamai vertingų duomenų, tuomet įsijungia „Cryptolocker“, kuri blokuoja naudotojų kompiuterius ir reikalauja mokesčio už išblokavimą.

 
Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę
Virusai
Ketvirtadienis, 05 Birželis 2014 13:47

Iki 2014 m. Pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje lieka kelios savaitės. Šios sporto šakos mėgėjai laukia varžybų ir ruošiasi aplankyti naujus miestus bei stadionus. „Kaspersky Lab“ įspėja, kad čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus.

 

Kibernetiniai nusikaltėliai visada naudojosi dideliais sporto įvykiais. Tačiau šį kartą jie maksimaliai profesionaliai kuria netikrus prisijungimo vardus su SSL sertifikatais, pasitelkdami skaitmeninius parašus ir įsilauždami į internetinių bilietų pardavimo paslaugas teikiančių bendrovių klientų duomenų bazes.

 

 
Iniciatyvus virusas: „Kaspersky Lab“ aptiko neįprastą mobilųjį kirminą
Virusai
Trečiadienis, 21 Gegužė 2014 09:03

„Kaspersky Lab“ aptiko ypatingą mobilųjį kirminą, kurio pagrindinis tikslas – internetinės telefonijos „Sipnet“ tinklo paslauga. Skirtingai nei kita panaši kenkėjiška programinė įranga, šis virusas pradeda siųsti SMS brukalus vos paleistas, nelaukdamas komandos iš programišių serverio.

 

Kirmino „Worm.AndroidOS.Posms“ veikla užkrėstame telefone paprastai apsiriboja sąskaitos „Sipnet“ tinkle sukūrimu be įrenginio savininko žinios. Viruso funkcionalumo pakanka savarankiškai valdyti sąskaitą ir, svarbiausia, slapta ją pildyti pervedant pinigus iš mobiliojo telefono aukos sąskaitos. Vėliau kirminas gali peradresuoti skambučius kitu numeriu ir užsakyti skambutį įrenginio savininko sąskaita.

 
„Kaspersky Lab“ virtualių erdvių apsaugos produktų sąrašą papildė „Lengvuoju agentu“
Virusai
Ketvirtadienis, 15 Gegužė 2014 08:52

„Kaspersky Lab“ išleido naują sprendimą „Kaspersky Security for Virtualization | Light Agent“, sukurtą apsaugoti virtualius kompiuterius „Microsoft Hyper-V“, „Citrix XenServer“ ir „VMware ESXi“ aplinkose. Šis sprendimas papildo „Kaspersky Security for Virtualization“ produktų sąrašą užtikrindamas dviejų naujų virtualizacijos platformų („Microsoft“ ir „Citrix“) palaikymą, o vartotojams „Vmware“ teikia funkcionalesnę saugumo užtikrinimo technologijos alternatyvą.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed