Audio-Video
Ar galima fotografuoti žmogų be jo sutikimo?
Audio-Video
Pirmadienis, 02 Spalis 2023 12:44

Ne paslaptis, kad dauguma žmonių pripažįsta, jog gyvenimas bėga labai greitai. Taigi, nieko keista, kad ypač įvairias būdais badome bent jau įamžinti tam tikras jo akimirkas, na, o fotografijos yra vienas iš būdų tai padaryti. Visgi, svarbu akcentuoti ir tai, kad kalbant apie jas, reikėtų įvertinti ir tam tikrus dalykus. Dar daugiau, taip pat reikia ir žinoti daug svarbių detalių. Ne išimtis yra iš žmonių fotografavimas – verta pastebėti, kad reikia žinoti ir tam tikras subtilybes. Vienas klausimų, į kurį atsakymą reikia žinoti visiems, skamba štai taip: ar galima fotografuoti žmones be jų sutikimo?

 
Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti
Audio-Video
Trečiadienis, 06 Sausis 2016 17:13

Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 
Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti
Audio-Video
Trečiadienis, 06 Sausis 2016 17:00

Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 
Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija
Audio-Video
Antradienis, 06 Spalis 2015 19:11

4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 
Ausinės – kaip išsirinkti ir į ką labiausiai kreipti dėmesį
Audio-Video
Penktadienis, 19 Gruodis 2014 14:52

Muzika, ko gero, yra neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Su ja mes susiduriame visur: prekybos centruose, viešajame transporte ir kitur. Be to, ir patys mėgstame klausytis muzikos. Taigi dažnas žmogus nusprendžia įsigyti ausines tam, kad galėtų klausytis muzikos nevaržomas ir netrukdytų kitiems.

Taigi, kaip nuspręsti, kokias ausines įsigyti? Be abejo, ausinių tipų yra pakankamai, tad priklausomai nuo to, kur muzikos klausotės, prie kokių aparatų ausines ruošiatės jungti, priklauso ir kokio tipo ausinių Jums reikia. Taip pat svarbu ir kiek pinigų ruošiatės skirti šiai prekei. Jei nesate labai išrankus, ausines galėsite įsigyti tikrai nebrangiai.

 
Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys
Audio-Video
Antradienis, 02 Spalis 2012 12:55

2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 
„Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją
Audio-Video
Pirmadienis, 01 Spalis 2012 00:00

2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.

 
Ploniausios garso kolonėlės pasaulyje
Audio-Video
Pirmadienis, 17 Rugsėjis 2012 00:00

Šiuolaikiniai televizoriai turi didelius ekranus ir grakštų dizainą, tačiau daugelis iš jų savo plokščiuose korpusuose neturi garso kolonėlių, kurios skleistų švarų, įspūdingą ir gilų garsą. „Sharp“ siūlo naują sprendimą visiems, kuriems yra svarbi aukšta vaizdo ir garso kokybė žiūrint filmus, koncertus, sporto renginius. „Sharp“ pristato ploniausias garso kolonėles pasaulyje, skirtas televizoriams su sistema 2.1.

Kolonėlės skiriasi dydžiu, jas galima lengvai priderinti prie įvairių televizoriaus dydžių. 60” ir 70” įstrižainių televizoriams skirtas modelis „HT-SL75“, o 46” ir 52” įstrižainių televizoriams puikiai tinka modelis „HT-SL70“. Yra keletas šių komplektų montavimo būdų: nuo pritvirtinimo prie sienos ar atramos iki montavimo kairėje ar dešinėje televizoriaus ekrano pusėje. Vos 26 mm pločio elegantiško ir grakštaus dizaino kolonėlės neužgoš svetainės interjero, tačiau gali tapti puikiu dekoratyviniu elementu.

 
Kada žiūrėsime lietuvišką HD televiziją?
Audio-Video
Penktadienis, 14 Rugsėjis 2012 00:00

Lietuvoje greitai neliks analoginės antžeminės televizijos, tačiau iš pradžių ją pakeis skaitmeninė standartinės raiškos (SD) televizija. Kitas žingsnis į pažangą – dar kokybiškesnė skaitmeninė didelės raiškos (HD) televizija.

Telecentro generalinio direktoriaus Gedimino Stirbio teigimu, perėjimas prie HD televizijos – natūralus ir neišvengiamas. Technologijos sparčiai žengia į priekį, o joms tobulėjant auga ir žiūrovų poreikiai.

Dauguma Europos šalių šioje srityje jau gana toli nuėjusios. MAVISE duomenimis, ES šalyse 2011 m. pabaigoje buvo transliuojama daugiau nei 600 HD TV programų, jų skaičius per praėjusius metus išaugo daugiau nei 40 proc.

Mūsų šalyje užsienietiškos HD TV programos siunčiamos jau keletą metų, o pirmoji (kol kas ir vienintelė) lietuviška HD TV programa buvo sukurta ir Telecentro tinklais perduota žiūrovams praėjusių metų gruodžio 31 dieną – tai buvo LNK šokių projekto „Kviečiu šokti“ finalinė laida.

 
TV žiūrovams 20 naujų programų
Audio-Video
Penktadienis, 14 Rugsėjis 2012 00:00

Antroji pagal dydį Lietuvoje interneto ir televizijos tiekėja „Cgates“ investuoja į retransliuojamų programų sąrašo plėtrą. Po paslaugos atnaujinimo, 14 tūkst. skaitmeninės televizijos žiūrovų Vilniuje ir Kaune, be papildomų įsipareigojimų, matys net iki 20-ies televizijos programų daugiau, o artimiausiu metu – ir 4-is aukštos raiškos (HD) kanalus. Taip pat ryšių reguliavimo tarnybos įsakymu, „Cgates“ keičia naudojamus radijo dažnius, kuriais iki šiol retransliavo antžeminės skaitmeninės televizijos programas.

Po paslaugos atnaujinimo, „Cgates“ skaitmeninės televizijos žiūrovai Vilniuje, iš naujo paleidę savo televizoriuose automatinę kanalų paiešką, galės žiūrėti net dvi naujas pažintines programas „Nat Geo Wild“ ir „Travel Channel“, dvi naujas filmų ir serialų programas „Sony Enterntainment“ ir „Nase Kino“, programą vaikams, įgarsintą lietuvių kalba, LOLO TV bei kitas pasaulines programas: „TV5 Europe“, RTL, „Fashion TV“. Pasirinkę papildomus teminius rinkinius taip pat galės žiūrėti pasaulio pažinimo rinkiniu, kurį papildys „VIASAT History“, „VIASAT Explorer“ ir „Da Vinci Learning“, o sporto rinkinį – populiarioji „VIASAT Motor“ programa.

 
„Sharp” pristatė itin didelės skiriamosios gebos jutiklinį ekraną ir monitorių su IGZO technologija
Audio-Video
Pirmadienis, 10 Rugsėjis 2012 19:25

„Sharp Visual Solutions Europe“ pristatė savo naujojo 70 colių LCD interaktyvaus ekrano prototipą profesionalų rinkoms. Didelės skiriamosios gebos 4K2K (3840 x 2160) ekranas yra jutiklinis, todėl sustiprina bendradarbiavimą, leisdamas vienu metu ekrane dirbti keliems naudotojams. „Sharp“ taip pat debiutuoja su savo pirmuoju A klasės 32 colių 4K2K staliniu monitoriumi, pasižyminčiu moderniu indžio, galio, cinko oksido (IGZO) ekranu, kuris užtikrina aukštesnės kokybės skiriamąją gebą ir mažesnes energijos sąnaudas. Abiejuose ekranuose naudojama „Sharp“ LED foninio apšvietimo technologija, sumažinanti energijos sąnaudas.

 
Naujoji „Sharp XL-HF401PH“ stereosistema – puikios kokybės garsas
Audio-Video
Trečiadienis, 05 Rugsėjis 2012 21:41

Pamėgtos muzikos paleidimas gera garso kokybe per mobiliuosius įrenginius dar niekada nebuvo toks paprastas kaip su naujojo „Sharp XL-HF401PH“ „hi-fi“ stereosistema. Naudodamiesi  „AirPlay“ technologija, atskiras dainas arba visą grojaraštį iš „iTunes“ galėsite paleisti per bet kurį „Apple“ įrenginį belaidžiu tinklu. Svarbiausia, kadtam, nebereikės papildomos įrangos.

 
„Samsung“ ir „TeliaSonera“ pristato IPTV programėlę išmaniesiems televizoriams
Audio-Video
Penktadienis, 31 Rugpjūtis 2012 09:18

Kompanijos „TeliaSonera“ ir „Samsung Electronics Co., Ltd“ bendradarbiauja kuriant išmaniųjų televizorių programėlę, kuri leis naudotis moderniomis IPTV (skaitmeninės televizijos, transliuojamos per interneto protokolo tinklus) paslaugomis be išorinio priedėlio, tačiau išlaikant svarbiausias funkcijas ir paslaugas. IPTV paslauga „be priedėlio“ ir naujoji programėlė bus demonstruojamos Berlyne vykstančioje vartojamosios elektronikos parodoje IFA 2012. „Smart TV“ programėlė pirmiausia bus pristatyta Estijos rinkoje, kur ši technologija ir buvo sukurta. Vėliau paslauga bus diegiama kitose šalyse.

 
„Panasonic“ sukūrė didžiausią 3D ekraną, kuriam nereikia specialių akinių
Audio-Video
Ketvirtadienis, 30 Rugpjūtis 2012 22:55

Kompanija „Panasonic“ sukūrė didžiausią pasaulyje 3D ekraną, kurį galima žiūrėti be specialių akinių.

Naujojo ekrano įstrižainė siekia 103 colius. Jame taip pat yra sensorinė panelė, kuria galima valdyti ekrano vaizdą: keisti dydį ir apžvalgos kampą. Kompanija tikisi, kad naujuoju ekranu susidomės muziejai ir meno galerijos, o taip pat švietimo įstaigos.

 
Prognozuojama, kad šiais metais JAV legalūs skaitmeninės muzikos pardavimai aplenks prekyba kompaktiniais diskais
Audio-Video
Sekmadienis, 19 Rugpjūtis 2012 00:10

Kompanija „Strategy Analytics“ prognozuoja, kad iki šių metų pabaigos  pirmą kartą istorijoje skaitmeninių įrašų pardavimai aplenks prekyba įrašais kompaktiniuose diskuose. Ataskaitoje pateikiami duomenys tik apie legalią muzikos prekybą.

Ekspertai teigia, jog 2012-ieji tapo lūžio metais labiausiai dėl staigaus srautinių muzikos servisų („Spotify“, „Pandora“) populiarumo augimo, kurie aktyviai veikia JAV. Srautinių muzikos servisų paslaugomis taip pat aktyviai naudojasi Švedijos ir Pietų Korėjos gyventojai.

 
Popsas tampa garsesnis
Audio-Video
Šeštadienis, 18 Rugpjūtis 2012 23:50

Žuanas Seras su kolegomis iš Barselonos Dirbtinio intelekto mokslų tyrimo instituto pasinaudojo „Milijono dainų“ duomenų baze. Ją sudaro 280 GB failas, kuriame pateikta informacija apie beveik 45 tūkstančių atlikėjų dainas. Beveik pusė milijono bazės dainų buvo įrašytos 1955-2010 metais. Jos ir domino mokslininkus.

Specialistai atkreipė dėmesį į tris aspektus: tembrą, tonaciją ir garsumą. Paaiškėjo, jog po piko, pasiekto 1960-aisiais, tembrų įvairovė vis mažėjo. Tai įvyko dėl muzikinės paletės homogenizacijos ir garso įrašų standartizacijos. Ta pati istorija ir su tonacija: muzikinis žodynas praktiškai nepakito, tačiau sintaksė tapo labiau apribota. Dažniausiai kompozitoriai naudoja tuos natų ir akordų derinius, kuriuos jau išbandė pirmtakai.

 
Ruošiamas aukštos kokybės video ir audio failų suspaudimo standartas – H.265
Audio-Video
Penktadienis, 17 Rugpjūtis 2012 18:53

„Moving Picture Experts Group“ (MPEG) ekspertų grupė paruošė juodraštinį aukštos kokybės video ir audio failų suspaudimo standarto variantą – H.265, arba „High Efficiency Video Coding“ (HEVC).

Tikimasi, kad H.265 formato video užims maždaug dvigubai mažiau vietos be kokybės praradimo nei H.264 formato vaizdo įrašai.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed