Kada žiūrėsime lietuvišką HD televiziją?
Audio-Video
Penktadienis, 14 Rugsėjis 2012 00:00

Lietuvoje greitai neliks analoginės antžeminės televizijos, tačiau iš pradžių ją pakeis skaitmeninė standartinės raiškos (SD) televizija. Kitas žingsnis į pažangą – dar kokybiškesnė skaitmeninė didelės raiškos (HD) televizija.

Telecentro generalinio direktoriaus Gedimino Stirbio teigimu, perėjimas prie HD televizijos – natūralus ir neišvengiamas. Technologijos sparčiai žengia į priekį, o joms tobulėjant auga ir žiūrovų poreikiai.

Dauguma Europos šalių šioje srityje jau gana toli nuėjusios. MAVISE duomenimis, ES šalyse 2011 m. pabaigoje buvo transliuojama daugiau nei 600 HD TV programų, jų skaičius per praėjusius metus išaugo daugiau nei 40 proc.

Mūsų šalyje užsienietiškos HD TV programos siunčiamos jau keletą metų, o pirmoji (kol kas ir vienintelė) lietuviška HD TV programa buvo sukurta ir Telecentro tinklais perduota žiūrovams praėjusių metų gruodžio 31 dieną – tai buvo LNK šokių projekto „Kviečiu šokti“ finalinė laida.

 

Kaip ir kitose šalyse, Lietuvoje jau seniai pardavinėjami televizoriai, kuriais galima žiūrėti ir HD TV programas – jų savininkai, žinoma, laukia didelės raiškos vaizdų. Siuntėjai taip pat pasirengę antžeminiais tinklais perduoti HD TV signalus visiems Lietuvos gyventojams.

Atsižvelgdamas į ateities poreikius ir siekdamas sudaryti sąlygas TV transliuotojams greičiau pereiti į HD TV lygį, Telecentras planuoja savo trečiojo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklo diegimą – juo būtų galima siųsti ne tik naujas standartinės raiškos, bet ir didelės raiškos lietuviškas TV programas.

Be kitų privalumų, antžeminė televizija atlieka svarbią socialinę misiją, nes tik antžeminiais tinklais siunčiamas skaitmeninės TV programos (tiek standartinės raiškos, tiek ir didelės raiškos, jeigu tokios būtų pradėtos kurti) yra prieinamos ir tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių arba nemato poreikio mokėti abonentinių mokesčių už televiziją.

Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – didžiausią radijo ir televizijos programų siuntimo patirtį turinti Lietuvos bendrovė. Be antžeminės ir kabelinės televizijos bei radijo programų siuntimo, Telecentras Lietuvos gyventojams ir įmonėms dar teikia fiksuotosios telefonijos, duomenų perdavimo, tinklų sujungimo, skirtųjų linijų, belaidžių technologijų ir mobiliojo 4G interneto bei kitas paslaugas.

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed