Raiškiajai televizijai – didžiulis potencialas Baltijos šalyse
Audio-Video
Ketvirtadienis, 05 Balandis 2012 14:50

Bendrovė „SES“ pranešė, kad poreikis pereiti prie raiškiosios televizijos (HDTV) Baltijos šalyse per artimiausius dvejus metus išaugs dvigubai, o vėliau – net trigubai, palyginus su 2011 metais.

Tai reiškia, kad daugiau negu 200 tūkstančių namų ūkių planuoja tapti raiškiosios televizijos žiūrovais iki 2013 metų, o 400 tūkstančių namų ūkių yra pasirengę pereiti prie raiškiosios televizijos per ilgesnį laikotarpį.

Šiuo metu Baltijos šalyse yra daugiau negu 2,6 milijono namų ūkių, turinčių televiziją, iš kurių 120 tūkstančių naudojasi HDTV jungtimi. Pagrindinis HDTV kanalų transliuotojas Baltijos šalių rinkoje yra „Viasat“.

16 proc. namų ūkių Latvijoje, 14 proc. namų ūkių Lietuvoje ir 18 proc. namų ūkių Estijoje, kuriose yra televizija, yra pasirengę pradėti žiūrėti raiškiąją televiziją 2014 metais. Pagrindinėmis priežastimis, dėl kurių verta jungtis prie raiškiosios televizijos, žiūrovai nurodė HDTV vaizdo ir garso kokybę.

Tyrimas taip pat parodė, kad dabartiniai raiškiosios televizijos žiūrovai renkasi mokslo populiarinimo, pramoginius, sporto ir muzikos kanalus. Žiūrovai, kurie nemato raiškiosios televizijos, tačiau ruošiasi ją žiūrėti, nurodė, kad jungtųsi prie šios televizijos dėl filmų ir mokslo populiarinimo kanalų.

Bendrovės „SES“ vadovas Baltijos šalyse Niklas Sjogrenas sako: „Tyrimas labai aiškiai parodė, kad raiškiajai televizijai Baltijos rinkoje atsiveria milžiniškas potencialas. Šiuo metu raiškioji televizija labai sparčiai plinta visoje Europoje ir jau yra laikoma televizijos srities standartu. „SES“ palydovai Europoje transliuoja daugiau negu 260 HDTV kanalų. Šiuo metu jau nebesvarstomas klausimas „jeigu“ – svarstoma, „kada“ ateis raiškiosios televizijos ir žiūrovų perėjimo prie jos bumas Baltijos šalyse. Tyrimo duomenimis, Lietuvoje raiškiosios televizijos bumas prasidės jau netrukus. Kaip parodė tyrimas, dabar labai svarbu, kad rinkos žaidėjai informuotų gyventojus apie raiškiosios televizijos pranašumus, o transliuotojai – pateiktų kuo daugiau HDTV turinio.”

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed