Rentgeno aparatas jūsų telefone — technologijų revoliucija artėja
Mobilusis pasaulis
Antradienis, 23 Rugpjūtis 2016 10:37

Visai neseniai, išmaniųjų technologijų srityje pasirodė neįprastos naujienos — mokslininkai prakalbo apie skenerį mobiliajame telefone. Skenerio veikimas bus panašus į rentgeno aparatą. Jungtinėse Amerikos Valstijose esančioje Niujorko valstijoje įsikūręs Renselyro politechnikos institutas pristatė skenerio prototipą.

Šis skeneris naudoja teracherinius spindulius. Pastarieji, kaip ir rentgeno spinduliai, priklauso elektromagnetinių bangų tipui.

Mokslininkų, sukūrusių šį skenerį teigimu, jis puikiausiai pasitarnautų apsaugos, policijos darbuotojams ar netgi karininkams. Patobulintą skenerį galėtų naudoti ir gydytojai. Teracheriniai spinduliai yra unikalūs. Jie gali keliauti per beveik visus paviršius, išskyrus metalą ir skysčius. Būtent dėl šios priežasties skeneris puikiai atpažįsta ginklus.

Kol kas THz skenerio potencialas nėra pilnai išnaudotas. Skeneris dar tobulinamas kūrėjų. Kol kas skeneris atskleidžia ne visas aptiktos medžiagos savybes. Išmaniojo skenerio valdymas pakankamai ribotas: jo veikimo diapazonas pakankamai siauras, sudėtingas spinduliuotės kalibravimas.

Tačiau, ateities prognozės labai šviesios. Mokslininkų grupė jau yra paruošusi naują, patobulintą projektą, kuris ne tik pagerins THz skenerio veikimą, bet ir palengvins jo valdymą. IT specialistai jau trina rankomis ir laukia, kada galės sukurti analogišką programėlę ir išmaniesiems įrenginiams. Pasak analitikų, ši programa būtų ne tik linksmas laiko praleidimas, bet laikui bėgant, virstų tikrai naudingu įrankiu, pavyzdžiui, raktų ar monetų paieškoje. Revoliucinis THz bangų panaudojimas gali įvykti ir medicinos srityje, kadangi spinduliai gali prasiskverbti ir pro biologinius audinius ir ten aptikti piktybinius darinius. Prognozės tikrai pozityvios, reikia tikėtis realių rezultatų.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed