Rentgeno aparatas jūsų telefone — technologijų revoliucija artėja
Mobilusis pasaulis
Antradienis, 23 Rugpjūtis 2016 10:37

Visai neseniai, išmaniųjų technologijų srityje pasirodė neįprastos naujienos — mokslininkai prakalbo apie skenerį mobiliajame telefone. Skenerio veikimas bus panašus į rentgeno aparatą. Jungtinėse Amerikos Valstijose esančioje Niujorko valstijoje įsikūręs Renselyro politechnikos institutas pristatė skenerio prototipą.

Šis skeneris naudoja teracherinius spindulius. Pastarieji, kaip ir rentgeno spinduliai, priklauso elektromagnetinių bangų tipui.

Mokslininkų, sukūrusių šį skenerį teigimu, jis puikiausiai pasitarnautų apsaugos, policijos darbuotojams ar netgi karininkams. Patobulintą skenerį galėtų naudoti ir gydytojai. Teracheriniai spinduliai yra unikalūs. Jie gali keliauti per beveik visus paviršius, išskyrus metalą ir skysčius. Būtent dėl šios priežasties skeneris puikiai atpažįsta ginklus.

Kol kas THz skenerio potencialas nėra pilnai išnaudotas. Skeneris dar tobulinamas kūrėjų. Kol kas skeneris atskleidžia ne visas aptiktos medžiagos savybes. Išmaniojo skenerio valdymas pakankamai ribotas: jo veikimo diapazonas pakankamai siauras, sudėtingas spinduliuotės kalibravimas.

Tačiau, ateities prognozės labai šviesios. Mokslininkų grupė jau yra paruošusi naują, patobulintą projektą, kuris ne tik pagerins THz skenerio veikimą, bet ir palengvins jo valdymą. IT specialistai jau trina rankomis ir laukia, kada galės sukurti analogišką programėlę ir išmaniesiems įrenginiams. Pasak analitikų, ši programa būtų ne tik linksmas laiko praleidimas, bet laikui bėgant, virstų tikrai naudingu įrankiu, pavyzdžiui, raktų ar monetų paieškoje. Revoliucinis THz bangų panaudojimas gali įvykti ir medicinos srityje, kadangi spinduliai gali prasiskverbti ir pro biologinius audinius ir ten aptikti piktybinius darinius. Prognozės tikrai pozityvios, reikia tikėtis realių rezultatų.

 


Susijusios naujienos:

 • Saugesnė „Android“ sistema su „BullGuard“ (2016-08-23)

  Telefonus kaip ir kompiuterius reikia saugoti ne tik nuo vagišių, bet ir nuo nepageidaujamų, kenkėjiškų programų. Šiomis dienomis, kuomet telefonu naudojamės žymiai dažniau nei nešiojamu kompiuteriu ar planšete, reikia būti tikriems, kad mūsų duomenys bus saugūs ir nenutekės kur nereikia.

 • „Samsung Galaxy Note 7“ tirumfas prieš „iPhone“ — pramanai ar realybė? (2016-08-09)

  Vos prieš keletą dienų skaitmeninės įrangos gigantas „Samsung Electronics“ pristatė savo naująjį kūrinį — „Samsung Galaxy Note 7“. Nors taip lauktojo išmaniojo pristatymas vyko tik trijose pasaulio valstybėse (JAV, Brazilijoje ir Didžiojoje Britanijoje) tiesiogines renginio transliacijas buvo galima stebėti ir Lietuvoje.

 • Naujiena Lietuvoje — pristatytas naujas išmaniojo telefono modelis „Honor“ (2016-08-09)

  Visai neseniai Lietuvoje pirmą kartą pristatyti nauji išmanieji telefonai „Honor“. Tai naujas prekinis ženklas mūsų šalyje. „Honor“ išmanieji telefonai skirti jaunosios kartos atstovams. Kaip teigia šio prekinio ženklo kūrėjai, „Honor 7 Lite“ ir „Honor 8“ — tai skaitmeninės kartos grupei dedikuotas mobilusis įrenginys. Nauji išmanieji patiks jaunuoliams, mėgstantiems kokybę ir internete praleidžiantiems didžiąją dalį savo laisvalaikio.

 • Išmaniųjų telefonų tendencijos: ko sulauksime ateityje? (2016-07-18)

  Technologijos vystosi ir tobulėja taip greitai, kad ne visi įstengia žengti su jomis tuo pačiu ritmu. Mobiliųjų telefonų gamintojai kasmet pristato naujus modelius, kurie net keletą kartų pranoksta ankstesniuosius variantus. O kas gi laukia 2017 metais? Kas nustebins, o kas patirs fiasko? Trumpai ir aiškiai apie netolimąją išmaniųjų telefonų ateitį...

 • Keliaukime išmaniai! (2016-07-18)

  Išmanieji telefonai yra šių dienų karaliai. Be „protingosios“ programėlės — apps‘o sunkiai apsieiname kiekvienas iš mūsų. Išmaniųjų programėlių pagalba bendraujame su kitais, dalinamės nuotraukomis, žaidžiame, sportuojame ir keliaujame. Tiek „Apple App Store“, tiek „Google Play Store“ siūlo virš milijono įvairiausių programėlių. Daugelis jų skirtos keliaujantiems ir gali labai praversti tiek ruošiantis keliauti, tiek ir pačios kelionės metu.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed