Sukurtas ypač slaptiems pokalbiams skirtas telefonas su „Android“ operacine sistema
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 14 kovas 2012 18:28

Nacionalinė saugumo agentūra (The National Security Agency, NSA), atsakinga už JAV aukštų pareigūnų pokalbių slaptumą, sukūrė itin saugų mobilųjį telefoną su „Android“ operacine sistema. Atrodytų, nieko ypatingo, tiesiog įstaiga dirba savo darbą, tačiau įdomu, kad šis telefonas buvo pagamintas tik iš laisvai rinkoje parduodamų komponentų, o pačią telefono konfigūraciją agentūra paskelbė viešai, taigi visi besidomintys gali pasigaminti analogišką telefoną.


Kol kas pagaminta apie 100 tokių telefonų, pavadintų „Fishbowl“ – akvariumu, matyt norint pabrėžti, jog pokalbių informacija išlieka apribotoje erdvėje. Telefonai išdalinti vyriausybės pareigūnams testavimui, ir atitinka NSA taikomas ypač griežtas informacijos ir ryšio saugumo taisykles, kurios galioja ir JAV Gynybos departamentui.

Tuo pačiu, NSA teigimu, jie visai nebrangūs ir paprasti naudoti.

NSA padalinio, Informacijos saugumo užtikrinimo direktorato, kuriame „Fishbowl“ buvo suprojektuotas, vadovės Margaret Salter teigimu, kiekvienas gali pasigaminti tokį telefoną, nes jo specifikacijos paskelbtos internete.

„Mūsų planas buvo pirkti tik komercinius, masinės gamybos komponentus ir iš jų sukurti saugų telefoną, kuris, vėlgi, naudotų tik komercinę infrastruktūrą, ir leistų patikimai apsaugoti įslaptintą informaciją. Iki šiol, naudodama paprastą mobilųjį telefoną, ir kalbant apie neviešą informaciją, aš visuomet turėdavau naudoti kodinius žodžius, kas buvo labai nepatogu.“

Vartotojai galės atsisiųsti ir įsidiegti specialią pokalbių kodavimui skirtą programėlę iš JAV gynybos informacinių sistemų agentūros (US Defence Information Systems Agency) programėlių portalo. Tai užtikrins, kad jokia trečia šalis negalės į ją įterpti savo programinio kodo.

Šaltinis: mokslasplius.lt

 

 


Susijusios naujienos:

 • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

  Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

  Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

 • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

  Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

 • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

  Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

 • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

  Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

 • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

  Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed