Tyrimas: ištrintus duomenis Android įrenginiuose galima lengvai atkurti
Mobilusis pasaulis
Ketvirtadienis, 23 Spalis 2014 08:43

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių savininkai turėtų susirūpinti savo duomenų saugumu prieš parduodant, atiduodant ar dovanojant savo įrenginius. Naujausi atlikti tyrimai rodo, jog Android įrenginiuose rankiniu būdu ištrinti duomenys gali būti lengvai atkuriami.

 

Jungtinėje Karalystėje atliktame eksperimente buvo siekiama nustatyti, kiek tariamai ištrintos informacijos yra įmanoma atkurti. Tyrimui buvo panaudoti du Android įrenginiai – išmanusis telefonas ir planšetinis kompiuteris – iš „antrų rankų“ turgaus.

 

Paaiškėjo, jog net ir pasinaudojus kiekviename įrenginyje esančia „Reset“ (liet. iš naujo nustatyti) funkcija, vidinėje atmintyje esantys duomenys apskritai nėra ištrinami. Vietoje to tik pašalinamos į šią informaciją nukreipiančios nuorodos. Taigi, pasinaudojus santykinai paprastais programiniais įrankiais, visą įrenginyje buvusią informaciją galima atkurti lyg ji niekada nebūtų trinta.

 

Pasak specialistų, tokie rezultatai visiškai nestebina. „Tai, kad gamybinė duomenų naikinimo funkcija nėra veiksminga, mums jau seniai žinoma“, – sako Tomas Parnarauskas, „Blancco“ sprendimus Lietuvoje pristatančios bendrovės ˜„NOD Baltic“ vadovas. „Negrįžtamai duomenis sunaikina tik specialiai tam skirti produktai, tokie kaip, pavyzdžiui, „Blancco Mobile“.

 

T. Parnarauskas pabrėžia, jog tiek pavieniai vartotojai, tiek įmonės turėtų būti atsargūs perparduodami ar atiduodami nebenaudojamus išmaniuosius įrenginius. Be to, jie turėtų įsitikinti, jog jų ryšio operatoriai ar įrenginių pardavėjai naudoja atitinkamus duomenų trynimo produktus. Tik taip įmanoma užtikrinti, kad svarbūs duomenys neatitektų tretiesiems asmenims.

 

„Tikrasis duomenų trynimas vykdomas operacinės sistemoje lygmenyje“, – aiškina „Blancco“ produkto atstovas Lietuvoje. – „Sertifikuoti ir patikrinti programiniai sprendimai taikomi ne dėl to, kad jais greičiau ar patogiau ištrinama informacija. Tiesiog jie tai atlieka iš tiesų – sunaikina duomenis negrįžtamai“.

 

„Blancco Mobile“, kaip ir kiti „Blancco“ produkto duomenų trynimo sprendimai, yra gavę aukščiausius patikimumo įvertinimus. Jais naudojasi Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, naikindama įslaptintus duomenis, taip pat bankai ir vyriausybinės organizacijos visame pasaulyje. „Blancco Mobile“ pritaikytas Android, iOS, Blackberry, Nokia Symbian ir Windows Mobile platformoms.

 

Apie ESET

ESET sukurtos antivirusinės įrangos sistemos „ESET NOD32 Antivirus” ir „ESET Smart Security“, pelniusios daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į „Deloitte“ sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą bei yra pirmoji bendrovė, gavusi daugiausia, net 80 „Virus Bulletin“ apdovanojimų. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), kompanija turi filialus San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina). Jos atstovai veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.lt.

 

Apie „NOD Baltic“

UAB „NOD Baltic“ – pažangius programinės įrangos sprendimus verslui ir žmonėms pristatanti įmonė (www.nodbaltic.com). „NOD Baltic” yra pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių kūrėjos ESET antivirusinės ir pirmoji autorizuota „Google Apps virtualaus biuro sprendimo ir  atstovė Lietuvoje.

Bendrovė pristato pažangius sprendimus efektyviam verslui, papildomas apsaugos priemones ir modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui, tokius kaip BeAnywhere, Vipre, Blancco, Axence, Incomedia, Ironcad ir kt. produktus.

Vadovaudamiesi šūkiu, „kai reikia programos“ įmonė konsultuoja kompanijas IT klausimais ir sprendžia problemas, rasdama jiems tinkamą programinę įrangą. Pagal kliento poreikius kuria verslo valdymo programas, OpenERP pagrindu.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed