Būdas pritapti: išmanūs įrenginiai, padedantys senjorams gyventi patogiau
Technologijos
Pirmadienis, 08 Balandis 2019 18:01

Dažniausiai pasitaikančios senjorų sveikatos problemos – suprastėjęs matymas, klausa, skaudanti nugara, sunkiau valdomos rankos. Tačiau išmaniųjų įrenginių kūrėjai leis pamiršti visas bėdas.

Senjorams siūlomi nešiojami kompiuteriai ir planšetės – su dideliais, ryškiais ekranais, gera garso funkcija, patogiomis klaviatūromis ir lengvi. Ieškote dovanos savo močiutei ar seneliui, o gal pats esate senjoras ir patogaus įrenginio jums reikia darbui ar geram laisvalaikiui? Kviečiame pasidairyti po mūsų sudarytą sąrašą, tikrai kažką išsirinksite.

 

Nešiojami kompiuteriai

1. Acer Aspire E

Didelis, ryškus 15,6 colių matinis ekranas, 12 valandų veikianti baterija. Šis nešiojamas kompiuteris tiks tiems senjorams, kurie mėgsta svečiuose rodyti daug nuotraukų – nereikės bijoti, kad kompiuteris staiga išsikraus. „Acer Aspire E“ sutalpins 128 GB jūsų informacijos, o 4 GB operatyvioji atmintis leis kompiuteriui veikti itin sparčiai. Šis kompiuteris dar turi ir pilno tipo (su skaičiais) patogią klaviatūrą – dėl ko vyresniems vartotojams bus dar patogiau.

Skirtingai nei kiti panašių funkcijų nešiojami kompiuteriai, šio kaina nėra labai aukšta. O dabar elektroninėje parduotuvėje pigu.ltgeriausi nešiojami kompiuteriai pigiau. Nepraleiskite gerų kainų!

2. Microsoft Surface DAJ-00012

Tai prabangus pasirinkimas – aukšta kokybė ir patikimas dizainas. Šis kompiuteris priskiriamas prie patogių naudoti senjorams, nes turi labai patogią, iškilią, apšviestą klaviatūrą. Jei rankos klauso vis sunkiau ir akys mato sunkiai, tačiau galite leisti sau tokią sumą pinigų – šis įrenginys kaip tik jums. Patogu bus naudotis ir jutikliniu ekranu – kai kuriuos veiksmus atliksite dar greičiau, nereikės jaudintis, jei pamiršite kartu pasiimti pelę. „Microsoft Surface DAJ-00012“ gali pasigirti net 8 GB operatyviaja atmintimi – šis kompiuteris išties spartus.

3. Microsoft Surface Pro

Su šiuo kiti nešiojami kompiuteriai nesugeba konkuruoti svoriu. „Microsoft Surface Pro“ yra itin lengvas – sveria tik 0,77 kg. Tai puikus pasirinkimas asmeniui, kuris daug vaikšto ar keliauja ir nori kompiuterį vežtis kartu. Lengvas įrenginys neapkraus nugaros. Prie šio kompiuterio į rinkinį įeina rašiklis, kuriuo naršyti bus dar paprasčiau. „Microsoft Surface Pro“ taip pat gali pasigirti galinga 13 valandų veikimo baterija.

Vienintelis minusas – šis kompiuteris neturi klaviatūros, tačiau ją galima įsigyti atskirai. Tik tuomet ir kaina bus didesnė.

4. Dell Inspiron 17 5000

Tai tvirto korpuso, daug pasiūlyti galintis kompiuteris. Prasčiau matantiems senjorams svarbu, kad nešiojami kompiuteriai turėtų didelį ekraną – šis kaip tik toks – 17,3 colių. Ir ekranas ne tik didelis, bet ir ryškus, kontrastingas. Įrenginys taip pat turi gerus garsiakalbius. Lengvai galėsite žiūrėti filmus ar kalbėtis per „Skype“ – garsas visada bus kokybiškas. Šis kompiuteris, taip pat kaip ir „Microsoft Surface DAJ-00012“ turi 8 GB operatyviąją atmintį, tad bus spartus. Ir, pats geriausias dalykas – jame tilps net 1 TB jūsų duomenų. Vietą kompiuteryje galės skolintis ir artimieji!

Planšetės

1. Asus ZenPad 3S

Kaip ir „Asus“ nešiojami kompiuteriai, taip ir planšetės – vertos dėmesio. Pastaroji turi 4 GB operatyviosios atminties, todėl geba vienu metu atlikti daug funkcijų. 9,7 colių ryškus, kontrastingas ekranas leis lengvai skaityti tekstus ir atskleis visą nuotraukų grožį. Planšetė taip turi pirštų atpažinimo funkciją – ji sustiprina saugumą ir leidžia patikimai atlikti internetinius mokėjimus.

2. Apple iPad 9.7" WiFi

Tokia galinga, plona ir lengva, kad nenorėsite jos paleisti iš rankų. Ryškus, kontrastingas ekranas, dvi kameros, 10 valandų naudojimo baterija. Specialistai juokiasi, kad seneliams įsigijus šią planšetę, ją greitai atims anūkai! Ji puikiai tiks žaisti tiek lavinamuosius, tiek pramoginius kompiuterinius žaidimus. O, kad seneliai galėtų apsisaugoti ne tik nuo anūkų, bet ir nuo vagių – planšetėje įdiegta pirštų atpažinimo funkcija – saugesniam užrakinimui.

3. Samsung Galaxy Tab A

„Samsung“ įrodė, kad gali pagaminti ir ne tik funkcionalią, bet ir malonią įrangą. Ši planšetė yra lengvesnė ir plonesnė nei „iPad2“. Galinėje pusėje panaudota minkšta medžiaga, leidžianti patogiai ir tvirtai laikyti planšetę. „Samsung Galaxy Tab A“ palyginti nei kitos planšetės turi išties nemažą, ryškų, kontrastingą 10,1 colių ekraną. 8 megapikselių kamera leis daryti gražias nuotraukas ir lengvai sutalpinti 32 GB vidinėje atmintyje. Tiesa, pastaroji gali veikti kiek lėčiau nei kitos čia minimos planšetės, nes turi tik 2 GB operatyviąją atmintį.

4. Huawei MediaPad M3 Lite 10''

Elegantiška, gerai atrodanti planšetė, siūlanti galingų funkcijų rinkinį. 4 GB operatyvioji atmintis leis atlikti daug užduočių vienu metu, 4 galingi garsiakalbiai padės mėgautis itin kokybišku garsu, tvirtas korpusas bus atsparus smūgiams. Specialistai teigia, kad ši planšetė – lyg nešiojamas kino teatras – niekada nenuvils aukšta garso kokybe ir itin ryškiu, iš didelio 10 colių ekrano sklindančiu vaizdu. Ir, kas svarbiausia, kitos labai panašias specifikacijas turintys nauji planšetiniai kompiuteriai yra kur kas brangesni.

Ir pabaigai norėtume jus padrąsinti. Esate senjoras ir dar niekada nebandėte naudotis kompiuteriu? Pabandykite ir pamatysite, kiek visko atrasite! Galėsite kasdien skaityti naujienas neišėję iš namų, kalbėtis su užsienyje gyvenančiais giminaičiais, klausytis patinkančios muzikos ar žiūrėti filmus be reklamų ir dar daug daug visko...

Tikimės, kad straipsnis buvo naudingas ir jūs atrasite ne tik jums tinkantį ir patinkantį išmanųjį įrenginį, bet ir visas jo atveriamas galimybes!

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed