Kas geriau - medinės ar WPC kompozitinės terasinės lentos?
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 25 Rugpjūtis 2022 14:50

Dažnas žmogus mūsų klausia: nuo ko pradėti statyti terasą? Pageidautina pradėti terasos statybos darbus nuo tinkamų grindų pasirinkimo. Skirtingos medžiagos grindims pasižymi labai skirtingomis specifikacijomis, į kurias reikėtų atsižvelgti, ruošiant pagrindą terasai.

Vienas medžiagas galima kloti tiesiai ant žemės, kitoms reikės stabilaus betoninio pagrindo. Vienos yra idealios lauko sąlygoms, kitos yra estetiškai labai gražios, tačiau nepritaikytos terasoms be stogo ir pan

Šiame straipsnyje mes pristatysime kelis šiuo metu labai populiarius terasų grindų galimus variantus, pateiksime jų privalumus ir trūkumus ir palyginsime tarpusavyje.

Terasos grindys iš medinių lentų

Sunku (bet įmanoma) rasti tai, kas prilygsta poilsiui medinėje terasoje. Lentos yra šiltos ir malonios liesti, o tuo pačiu karštą vasaros dieną jos neįšyla, todėl tokioje terasoje jausitės jaukiai ir maloniai visais metų laikais. Vasarą malonu ant jų prisėsti, pasigrožėti žydinčiu sodu ir pasidžiaugti vasaros spinduliais. Medinė terasa ypatingai darniai ir gražiai dera su žaliuojančia aplinka, o papildyta atitinkamais baldais ir aksesuarais tampa ypatingai jaukia it namų svetainė.

Tačiau už visą šį medinių terasos grindų teikiamą malonumą jūs turėsite sumokėti. Ir kalbame ne tik apie finansinius aspektus. Medinės terasos priežiūra reikalauja laiko ir pastangų. Bent kartą per metus lentas reikia kruopščiai nuvalyti ir iš naujo sutepti alyva, kad medžiaga būtų apsaugota nuo spalvos pasikeitimo ir kitų problemų. Tinkama medinių lentų priežiūra – viena iš sąlygų, kurią būtina įvykdyti norint medine terasa džiaugtis ne vienerius metus.

Ne mažiau svarbi ir medienos rūšis, iš kurios gaminamos terasinės lentos. Terasos statybai geriausiai tiks lentos iš egzotiškos medienos, sibirinio ar europinio maumedžio. Pušis ir eglė šiam tikslui netinka – jos per minkštos, todėl linkusios kur kas greičiau pasižeisti.

Medinės terasos statyba gali būti atliekama dviem būdais. Pirmas variantas – lentas montuoti ant betoninio pamato. Taip pagaminta konstrukcija yra stabili ir tvirta – lentos prisukamos prie ant betono dedamų sijų, kurias galima papildomai pritvirtinti prie žemės. Antrasis būdas yra medinės terasos statyba tiesiai ant žemės. Tai yra greitesnis ir pigesnis, tačiau mažiau patvarus ir mažiau ilgaamžiškesnis sprendimas. Lentos dedamos ant sijų, kurios remiasi į betoninius blokus arba stulpus, įtaisytus į žemę. Substratas po konstrukcija turi būti lygus, kietas ir sausas, sutvirtintas agrotekstile, kuri neleidžia piktžolėms įaugti į tarpus tarp lentų.

WPC kompozitinės terasinės lentos

WPC terasinės lentos vis dažniau yra pasirenkamos lauko terasų ir kitų statinių grindims įrengti. Dėl specialios gamybos technologijos šios terasinės lentos yra ir malonios liesti (tarsi tikras šimtaprocentinis medis), ir yra patvarios lauko sąlygoms - tai du viename! Dažniausiai medienos kiekis WPC lentose yra 45%. Būtent dėl to kompozitinės plokštės turi paviršių, primenantį medžio prisilietimą, o WPC suteikia ilgaamžiškumą, spalvą ir atsparumą drėgmei.

Kompozitinėms terasinėms lentoms reikalinga atitinkama pagrindo konstrukcija: sijos dedamos tiesiai ant betono, kurį derėtų iš anksto apšiltinti. Betoninis pagrindas po terasa gali būti ne idealiai lygus (nors medinių grindų atveju - turi). Pagrindas turėtų turėti nedidelį nuolydį, kuris leistų nuo paviršiaus nutekėti vandeniui (optimaliai 2 % nuolydis).

Plokštės, sudarančios grindų paviršių, dažniausiai atrodo kaip įprastos terasinės lentos su grioveliais. Spalva ir tekstūra dažniausiai primena egzotišką medieną. Tačiau dėl jose esančių polimerų ir kitų medžiagų - jos yra visiškai atsparios vandeniui, staigiems temperatūrų pasikeitimams ir grybeliams bei kitiems pavojams, kurie dažnai gresia medinėms terasų lentoms.

Kompozitines lentas grindims yra kur kas patogiau kloti nei medieną, kurią sunku apdailinti ir pritaikyti neįprastose vietose. Ypač kai lentą reikia susiaurinti, ją pataisyti gali būti sunku. Su WPC kompozitinėmis terasinėmis lentoms taip neatsitiks.

WPC kompozitinės terasinės lentos iš https://www.prodeck.lt/ atitiks visus jūsų lūkesčius ir daugiau nebereikės terasos grindimis taip dažnai rūpintis.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed