Kokią planšetę rinktis?
Įvairenybės
Penktadienis, 03 Gruodis 2021 10:37

Planšetiniai kompiuteriai yra puikus tarpinis įrenginys tarp nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų – juk nešiojamieji kompiuteriai yra maži, kartais nepatogūs ir sunkūs. Tuo pačiu metu išmanieji telefonai daugeliui dalykų yra per maži. Jei daug keliaujate, žiūrite filmus lovoje, naršote internete, bendraujate, verta įsigyti planšetinį kompiuterį. Bet kaip tai padaryti teisingai? Juk jų tiek daug!

 

 

Pasirinkite dydį

Pagalvokite, ką paprastai darote su planšetiniu kompiuteriu. Jei nešiojamumas yra jūsų svarbiausias prioritetas, rinkitės planšetinį kompiuterį su 7–8 colių ekranu. Iš tiesų, šiuo atveju jis bus šiek tiek didesnis nei jūsų telefonas. Planšetė su 9-11 colių ekranu gali būti idealiausias ir populiariausias pasirinkimas. Visų pirma, renkantis turėsite didžiausią pasirinkimą. Dar viena priežastis pirkti tokio dydžio kompiuterį – jo universalumas. Tokio dydžio planšetinis kompiuteris bus daug didesnis nei mobilusis telefonas, bet tuo pačiu ir gerokai mažesnis už kompiuterį. 11.6 colių ar net didesnį ekraną turinčios planšetės yra skirtos retkarčiais pakeisti jūsų nešiojamą kompiuterį. Keliaujate į trumpą kelionę ir nenorite vežtis savo 15 colių nešiojamo kompiuterio? Didelės planšetės nešiojamus kompiuterius gali pakeisti beveik visais aspektais, tad jos puikiai tiks trumpoms kelionėms, darbui lovoje ir panašiems reikalams. Norėtųsi, kad šio įrenginio ekranas būtų ne tik patogaus dydžio, bet ir aukštos kokybės – tai nulemia keletas svarbių kriterijų. Pradėkime nuo skiriamosios gebos – kuo šis parametras aukštesnis, tuo vaizdas bus kokybiškesnis. Šiuo metu geriausiomis laikomos 2732x2048 (Apple iPad planšetės) ir 2736x1824 (Microsoft planšetiniai kompiuteriai) skiriamosios gebos. Tačiau jeigu netaikote į pačius geriausius modelius, atkreipkite dėmesį į planšetės dydį.

Kai nustatysite šiuos parametrus, galite pereiti prie matricos. Šiuo metu rinkoje yra šių tipų planšetinių kompiuterių ekranai:

- TFT yra džiuginantis ekrano tipas su padidintu spalvų kontrastu ir itin mažomis gamybos sąnaudomis (tai taip pat sumažins planšetinių kompiuterių kainą). Tačiau tokiam ekranui reikia daugiau galios, gali pritrūkti platesnių žiūrėjimo kampų ir sodresnių spalvų. Šis tipas priklauso aktyviems LCD matricoms.
- IPS yra patobulinta aukščiau nurodyto ekrano versija, kuri gali užtikrinti geresnius žiūrėjimo kampus ir geresnį spalvų atkūrimą. Palyginti su kitais modeliais, tokie ekranai vis dar reikalauja daug energijos, tačiau kaina bus mažesnė nei TFT ekranų.
- LCD yra labai ekonomiška ekrano technologija, kuriai reikia labai mažai energijos. Toks ekranas mažiau atspindi ir suteikia kokybiškas spalvas, todėl liksite patenkinti savo pasirinkimu.
- LED yra gerai žinomas ekranas, kurį mėgsta daugelis žmonių, pasižymintis maža kaina ir puikiu ryškumu.
- AMOLED – tai LED technologijos pagrindu sukurtas ekranas, leidžiantis ne tik mėgautis minėtais privalumais, bet ir sodriomis, sodriomis spalvomis bei efektyvumu – tokį ekraną bus galima įsigyti ir aukštesnės klasės planšetiniuose kompiuteriuose.
- Super AMOLED – vienas geriausių pasirinkimų, nustebins mažesnėmis energijos sąnaudomis, mažesniu šviesos atspindžiu ir puikia vaizdo kokybe.
- TN yra vienas iš paprasčiausių ir rečiau paplitusių matricų tipų. Plačių žiūrėjimo kampų ar tikslių spalvų tikėtis neverta, tačiau toks ekranas nereikalauja didelių investicijų.


Planšetiniai kompiuteriai, kaip ir išmanieji telefonai, yra labai populiarūs produktai, todėl internete apie juos galima rasti daug atsiliepimų ir ekspertų atsiliepimų

Prieš pirkdami planšetinį kompiuterį, kaip ir bet kurį kompiuterį, būtinai perskaitykite apie jį. Pirkėjai dažniausiai pasakoja apie dažniausiai pasitaikančias kompiuterio problemas, o ekspertų atsiliepimai tikrai išsamiai paaiškina visus prekės privalumus, trūkumus, alternatyvas ir pan. Tai leis jums pagaliau suprasti, ar tikrai verta investuoti ir ar norimas produktas vertas jūsų dėmesio.
 


Susijusios naujienos:

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?

 • Ką įdomaus galima veikti namuose lietingą dieną? (2022-05-04)

  Orų prognozė negarantuoja gerų žinių: lietus ir vėsus oras mūsų nepaliks dar kurį laiką.  O ką tokiu oru veikti, nei nesinori kojos kelti iš namų? Yra daugybė veiklų, kuriomis galima užsiimti, tačiau kartais pritrūksta idėju, ypač jei blogas oras tęsiasi ištisas savaites.

 • Pirmosios pagalbos kursai: kodėl tai svarbu? (2022-05-03)

  Pagalba yra geriausias dalykas, kuris gali nutikti, jei patenkama į avariją ar susižeidžiama, dėl to žmonės, kurie vairuoja ar dirba darbus, kuriuose reikalinga suteikti pagalbą, turi išmanyti pirmąją pagalbą. Žinoma, kaip pasirūpinti nukentėjusiuoju geriausiai žino medikai, tačiau jei tinkamai sureaguosite  jūs, galite padėti išgelbėti gyvybę.

 • Kaip planuojant remontą „nenuskausminti“ savo piniginės? (2022-05-03)

  Galima sakyti, kad namų remontas yra sudėtinga užduotis, kuriai reikalingi valdymo įgūdžiai, ir kiekvienas, norintis atnaujinti nekilnojamąjį turtą, turi jausti šį vaidmenį. Viena vertus, tai tampa džiaugsmingu ir kūrybingu procesu, kita vertus, reikia pereiti kryžiaus kelią ir galiausiai palikti statybvietę po ilgos priežiūros. Atsakingai rinkitės remontininkus, prižiūrėkite projektą, atlikite sąmatas-visa tai turi būti suderinta ir tikslinga, kad tikrai išvengtumėte tokio remonto, kuris reikalauja ... pakartotinio remonto.

 • Ko gali prireikti su šeima vykstant į kelionę automobiliu? (2022-01-10)

  Vykstant į ilgesnę kelionę automobiliu neretai norima įsidėti kuo daugiau maisto produktų iš namų, kad reiktų kuo mažiau išlaidauti parduotuvėse ar kavinėse. Vis dėlto, ne visi maisto produktai išlieka švieži aukštesnėje temperatūroje, todėl maisto, kurį planuojame vežtis į kelionę, racionas gerokai sumažėja. Automobiliniai šaldytuvai, kuriuos galima įsigyti https://autoviskas.lt/kitos-prekes-automobiliams/kelioniniai-automobiliniai-saldytuvai tampa puikiu tokios situacijos sprendimo būdu. Vairuotojai gali būti užtikrinti, kad į kelionę įsidėtas pienas nesurugs ar net su savimi pasiimti ledų, kuriais bus galima atsigaivinti karštą vasaros dieną važiuojant prie jūros.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed