Kokią planšetę rinktis?
Įvairenybės
Penktadienis, 03 Gruodis 2021 10:37

Planšetiniai kompiuteriai yra puikus tarpinis įrenginys tarp nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų – juk nešiojamieji kompiuteriai yra maži, kartais nepatogūs ir sunkūs. Tuo pačiu metu išmanieji telefonai daugeliui dalykų yra per maži. Jei daug keliaujate, žiūrite filmus lovoje, naršote internete, bendraujate, verta įsigyti planšetinį kompiuterį. Bet kaip tai padaryti teisingai? Juk jų tiek daug!

 

 

Pasirinkite dydį

Pagalvokite, ką paprastai darote su planšetiniu kompiuteriu. Jei nešiojamumas yra jūsų svarbiausias prioritetas, rinkitės planšetinį kompiuterį su 7–8 colių ekranu. Iš tiesų, šiuo atveju jis bus šiek tiek didesnis nei jūsų telefonas. Planšetė su 9-11 colių ekranu gali būti idealiausias ir populiariausias pasirinkimas. Visų pirma, renkantis turėsite didžiausią pasirinkimą. Dar viena priežastis pirkti tokio dydžio kompiuterį – jo universalumas. Tokio dydžio planšetinis kompiuteris bus daug didesnis nei mobilusis telefonas, bet tuo pačiu ir gerokai mažesnis už kompiuterį. 11.6 colių ar net didesnį ekraną turinčios planšetės yra skirtos retkarčiais pakeisti jūsų nešiojamą kompiuterį. Keliaujate į trumpą kelionę ir nenorite vežtis savo 15 colių nešiojamo kompiuterio? Didelės planšetės nešiojamus kompiuterius gali pakeisti beveik visais aspektais, tad jos puikiai tiks trumpoms kelionėms, darbui lovoje ir panašiems reikalams. Norėtųsi, kad šio įrenginio ekranas būtų ne tik patogaus dydžio, bet ir aukštos kokybės – tai nulemia keletas svarbių kriterijų. Pradėkime nuo skiriamosios gebos – kuo šis parametras aukštesnis, tuo vaizdas bus kokybiškesnis. Šiuo metu geriausiomis laikomos 2732x2048 (Apple iPad planšetės) ir 2736x1824 (Microsoft planšetiniai kompiuteriai) skiriamosios gebos. Tačiau jeigu netaikote į pačius geriausius modelius, atkreipkite dėmesį į planšetės dydį.

Kai nustatysite šiuos parametrus, galite pereiti prie matricos. Šiuo metu rinkoje yra šių tipų planšetinių kompiuterių ekranai:

- TFT yra džiuginantis ekrano tipas su padidintu spalvų kontrastu ir itin mažomis gamybos sąnaudomis (tai taip pat sumažins planšetinių kompiuterių kainą). Tačiau tokiam ekranui reikia daugiau galios, gali pritrūkti platesnių žiūrėjimo kampų ir sodresnių spalvų. Šis tipas priklauso aktyviems LCD matricoms.
- IPS yra patobulinta aukščiau nurodyto ekrano versija, kuri gali užtikrinti geresnius žiūrėjimo kampus ir geresnį spalvų atkūrimą. Palyginti su kitais modeliais, tokie ekranai vis dar reikalauja daug energijos, tačiau kaina bus mažesnė nei TFT ekranų.
- LCD yra labai ekonomiška ekrano technologija, kuriai reikia labai mažai energijos. Toks ekranas mažiau atspindi ir suteikia kokybiškas spalvas, todėl liksite patenkinti savo pasirinkimu.
- LED yra gerai žinomas ekranas, kurį mėgsta daugelis žmonių, pasižymintis maža kaina ir puikiu ryškumu.
- AMOLED – tai LED technologijos pagrindu sukurtas ekranas, leidžiantis ne tik mėgautis minėtais privalumais, bet ir sodriomis, sodriomis spalvomis bei efektyvumu – tokį ekraną bus galima įsigyti ir aukštesnės klasės planšetiniuose kompiuteriuose.
- Super AMOLED – vienas geriausių pasirinkimų, nustebins mažesnėmis energijos sąnaudomis, mažesniu šviesos atspindžiu ir puikia vaizdo kokybe.
- TN yra vienas iš paprasčiausių ir rečiau paplitusių matricų tipų. Plačių žiūrėjimo kampų ar tikslių spalvų tikėtis neverta, tačiau toks ekranas nereikalauja didelių investicijų.


Planšetiniai kompiuteriai, kaip ir išmanieji telefonai, yra labai populiarūs produktai, todėl internete apie juos galima rasti daug atsiliepimų ir ekspertų atsiliepimų

Prieš pirkdami planšetinį kompiuterį, kaip ir bet kurį kompiuterį, būtinai perskaitykite apie jį. Pirkėjai dažniausiai pasakoja apie dažniausiai pasitaikančias kompiuterio problemas, o ekspertų atsiliepimai tikrai išsamiai paaiškina visus prekės privalumus, trūkumus, alternatyvas ir pan. Tai leis jums pagaliau suprasti, ar tikrai verta investuoti ir ar norimas produktas vertas jūsų dėmesio.
 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed